Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ειμαι 35 ετων εχω 2 πτυχια παραιατρικων (βοηθος μικροβιολογου Δ.Ε.) αγγλικα κ προσπαθω να μαθω γερμανικα χωριζμενη μ αναν μικρο 4χρ. θελω να βρω σε μικροβιολογικο εργαστηριο δουλεια η οτι δηποτε αλλο πρωινο για να μπορω να εργαζομαι της ωρες του σχολειου του μικρου κ να μην πληρονω εξτρα...γνοριζετε κατι;

    Comment


      ASSISTENTIN GESUCHT
      ASSISTENTIN GESUCHT, FÜR EINFACHE BÜROARBEITEN UND TERMINIERUNG. 20 EURO/STD.
      γνώσεις Γερμανικών.
      Emanuell Charis
      Manthenstr.19 40625 Düsseldorf
      Tel.Nr. 0211 93072416 Mobile 0152 08582847

      Comment


        Έχω ένα ξαδερφάκι πολιτικό μηχανικό και υποψήφιο διδάκτωρα στο πανεπιστήμιο, ο οποίος ψάχνει δουλειά στη Γερμανία.Όποιος ενδιαφερόμενος ας στείλει μήνυμα να του αποστείλω το βιογραφικό του. Ευχαριστώ.

        Comment


          ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ελληνικό στην περιοχή της Κολωνίας αναζητά έναν/μία επαγγελματία για να αναλάβει τη διεύθυνσή του.

          Περιγραφή θέσης: Διασφάλιση ομαλής λειτουργίας εστιατορίου, συντονισμός εξυπηρέτησης πελατών, ευθύνη εισπράξεων, πρωτοβουλία για βελτιστοποίηση των υπηρεσιών

          Απαραίτητα προσόντα: Εμπειρία σε ανάλογη θέση, υπευθυνότητα και ικανότητα ανάληψης ευθυνών, επικοινωνιακός και ευπροσήγορος χαρακτήρας, πολύ καλή γνώση γερμανικών και αγγλικών (προφορικά και γραπτά), καλές δεξιότητες η/υ

          Προσφέρονται: Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (σταθερός μισθός, 2500 + μπόνους), καταγραφή και αποζημίωση υπερωριών (σε χρόνο ή επιπρόσθετο εισόδημα), υποστήριξη στην ανεύρευση κατοικίας, απασχόληση σε έναν διακεκριμένο και αγαπητό χώρο εστίασης.

          Αν σας ελκύει η προοπτική, στείλτε μας το βιογραφικό σας στο info@grecruitment.com ή τηλεφωνήστε στο 0030 2313 019150.

          Comment


            Ζητούνται Μάγειρες-/σες η' έμπειρο ζευγάρι σε ελληνική ταβέρνα στην Γερμανία

            Περιγραφή:
            Ζητείται Μάγειρας-/σα η' Ζευγάρι – με εμπειρία στην κουζίνα a La Carte ως υπεύθυνος κουζίνας σε ελληνική ταβέρνα στην Γερμανία

            Απαραίτητα Προσόντα:
            Προϋπηρεσία / εμπειρία στην ελληνική δημιουργική / σύγχρονη κουζίνα
            Ικανότητα διαπροσωπικών σχέσεων, οργάνωσης και ομαδικότητας
            Γνώση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων (HACCP)

            Προσφέρονται:
            Ασφάλιση και άριστες συνθήκες εργασίας και συμβίωσης
            Δίκαιες αποδοχές με βάση τα κριτήρια σας
            Διαμονή και διατροφή
            Αποστείλετε το Βιογραφικό σας Σημείωμα στο theosakismail@gmail.com, με επισυναπτόμενη φωτογραφία. Παρακαλούμε μόνο σοβαρές προτάσεις!
            Quo vadis?

            Comment


              Ζητείται Εμπειρος μπουφετζης για εστιατοριο στην γερμανια,καλες αποδοχες,παρεχεται ασφαλιση και διαμονη κανονικοτητα.οποιος ενδιαφερεται να με παρει τηλ παιδια 015163015935

              Comment


                καλημερα και απο εμενα!!

                Comment


                  καλησπερα σε ολη την παρεα αυτου του εξαιρετικου φορουμ, πραγματικα απιστευτα χρησιμες συμβουλες!! Εχω μαγαζι και ασχολουμε με χονδρεμποριο σε 1 επαρχιακη πολη.Στα χρονια της κρισης καταφερα να κρατησω το μαγαζι μου ανοιχτο με τιμημα ομως την προσωπικη μου ζωη και τις προσωπικες μου απολαβες.Τι εννοω? Καταληξα να μενω με τους γονεις μου (42 χρονον εγω) να τα εχω ολα πληρωμενα για το μαγαζι (εφορια,εφκα,προμηθευτες,ενοικια,κτλ,...) και να μενει για μενα 1 πενιχρο εισοδημα της ταξεως 500 ευρω και αμα..Δεν ειμαι ευχαριστημενος με αυτα τα λεφτα σε σχεση παντα με την προσωπικη εργασια που προσφερω στο μαγαζι μου, για να μην αναφερω και το ψυχολογικο κομματι (αγχος,πιεση).Και σκεφτομαι, να κανω υπομονη μπας και καλυτερεψει η κατασταση?Και αν κανω υπομονη και τελικα φτασω στα χρονια της συνταξης μου πια θα ειναι αυτη? 400-500 ευρω και αμα...για

                  Comment


                    για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη, νοσοκομεια, παροχες, ουτε λογος φυσικα.Πιστευω ότι ειμαι σε 1 ηλικια(42) που μπορω να κανω οριακα 1 κινηση ακομα για 1 καλυτερο μελλον για εμενα.Η εργασιακη μου εμπειρια αφορα κυριως το εμποριο, δηλαδη κοψιμο τιμολογιων,παραλαβη – παραδοση – ελεγχος εμπορευματων, διανομη, αποθηκη,πωλησεις(μιας και τις εκανα ο ιδιος για το μαγαζι μου),επισης στα νιατα μου εχω δουλεψει σερβιτορος κ μπουφετζης.Σε δυο εβδομαδες ξεκινω γερμανικα και δεν βιαζομαι να φυγω αν δεν εχω φτασει σε 1 ικανοποιητικο επιπεδο στη γλωσσα Β2-Β1. Σκεφτομαι για βερολινο στην αρχη γιατι εχω κατι γνωστους εκει χωρις να στηριζομαι βεβαια απολυτα σε αυτος.Υπαρχει περιπτωση να βρω 1 οποιαδηποτε δουλεια για αρχη? Πως είναι τα πραγματα τωρα εκει από θεμα δουλειας αν καποιος γνωριζει?Ευχαριστω εκ των προτερων…

                    Comment

                    Working...
                    X