Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ-ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΥΡΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Καλημέρα vertigo, σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Δεν έχω πάρει τηλέφωνο ούτε έχω επικοινωνήσει το είδα μόνο στο Ίντερνετ και γι αυτό ήθελα τις γνώμες σας. Όσο για τις βίζες δε μ ενδιαφέρει να βγάλω φοιτητική μάλλον. Ο άντρας μου έχει τον αδελφό του στο gee long κ το σκεφτόμαστε εδώ και αρκετό καιρό. Αν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο που αναλαμβάνει θα ήταν πολύ βοηθητικό για εμάς. Και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου.

    Comment


      #17
      Εντάξει κατάλαβα μακρυά !!! Ευχαριστώ πάντως κ εσένα Sani!!!

      Comment


        #18
        Originally posted by marellia View Post
        Καλημέρα vertigo, σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Δεν έχω πάρει τηλέφωνο ούτε έχω επικοινωνήσει το είδα μόνο στο Ίντερνετ και γι αυτό ήθελα τις γνώμες σας. Όσο για τις βίζες δε μ ενδιαφέρει να βγάλω φοιτητική μάλλον. Ο άντρας μου έχει τον αδελφό του στο gee long κ το σκεφτόμαστε εδώ και αρκετό καιρό. Αν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο που αναλαμβάνει θα ήταν πολύ βοηθητικό για εμάς. Και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου.
        Να ' σαι καλά! Oταν λες ,οτι το σκεφτοσαστε ,τί εννοεις; Εχει καποιο επαγγελμα ,ο αντρας σου ,ή εσυ ,μεσα στα επαγγελματα που ζηταει η Αυστραλια; Κι αν ναι ,απο Αγγλικα ,πώς ειστε; Προϋπηρεσια ,πανω στο επαγγελμα αυτο ,υπαρχει; Καποιο πτυχιο ,σχετικο ; Πρωτα ,αυτα ,θα πρεπει να εξετασεις και μετα ,το ποιος θα μπορει να σας αναλαβει ,για τη βιζα.Το οτι απλα ,εχει εναν αδελφο ,ο αντρας σου στην Αυστραλια ,δεν σημαινει οτι μπορειτε να βγαλετε και βιζα.Αυτο θα μπορουσε να γινει ,μονο αν ο αντρας σου κι εσυ ,δεν ειχατε κανεναν άλλο κοντινο συγγενη στην Ελλαδα ,παρά μόνο τον αδελφο του στην Αυστραλια (αυστραλο υπηκοο ή μονιμο κατοικο) και τοτε θα μιλουσαμε για την remaining relative visa (subclass 115),που ειχε κλεισει ,αλλά ξανανοιξε απ τον Σεπτεμβρη του 2014

        Περισσοτερα για την βιζα αυτη ,εδω
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          #19
          Καλησπέρα vertigo και πάλι.
          Σ ευχαριςτω και πάλι που Μπηκες στον κόπο να μου απαντηςεις.
          Ο άντρας μου ειναι οικοδόμος κ από ότι έχουμε δει υπάρχει στη λίστα με τα επαγγέλματα που ζητάει η Αυστραλία επιπλέον ο αδελφός του άντρα μου κάνει την ίδια δουλειά και αν πάμε θα πάρει τον άντρα μου στη δουλειά του. Από αγγλικά γνωρίζω μόνο εγώ επιπέδου lower αλλά δε μετράει από ότι είδα. Επιπλέον εγώ είμαι στο ανοικτό πανεπιςτημιο Κύπρου διοίκηση επιχειρήσεων και έλεγα μήπως να το ψάξω και από εκει αν βρω καμία άλλη άκρη δε ξέρω. Υπάρχουν όμως πολλά θέματα που πρέπει να δούμε. ΕΣΥ από που μου προτείνεις να ξεκινήσω ?
          Ευχαριστώ και πάλι

          Comment


            #20
            Originally posted by marellia View Post
            Καλησπέρα vertigo και πάλι.
            Σ ευχαριςτω και πάλι που Μπηκες στον κόπο να μου απαντηςεις.
            Ο άντρας μου ειναι οικοδόμος κ από ότι έχουμε δει υπάρχει στη λίστα με τα επαγγέλματα που ζητάει η Αυστραλία επιπλέον ο αδελφός του άντρα μου κάνει την ίδια δουλειά και αν πάμε θα πάρει τον άντρα μου στη δουλειά του. Από αγγλικά γνωρίζω μόνο εγώ επιπέδου lower αλλά δε μετράει από ότι είδα. Επιπλέον εγώ είμαι στο ανοικτό πανεπιςτημιο Κύπρου διοίκηση επιχειρήσεων και έλεγα μήπως να το ψάξω και από εκει αν βρω καμία άλλη άκρη δε ξέρω. Υπάρχουν όμως πολλά θέματα που πρέπει να δούμε. ΕΣΥ από που μου προτείνεις να ξεκινήσω ?
            Ευχαριστώ και πάλι


            Να σαι καλα!


            Μπορει να υπαρχει η ειδικοτητα του αντρα σου ,μεσα στα επαγγελματα που ζηταει η Αυστραλια ,οπως λες ,αλλά αν δεν γνωριζει Αγγλικα ,τα οποια πρεπει ν αποδειχθουν με εξετασεις,βιζα δεν μπορει να παρει.Ακομα και σπονσορας ,να εχει τις προϋποθεσεις να μπει ο αδελφος του.Αν δε ,την ζητησει σαν ανεξαρτητος ,θελει μεγαλυτερο σκορ στα Αγγλικα.
            Οποτε ,στο θεμα των Αγγλικων ,θα πρεπε να επικεντρωθει.
            Για σενα ,που ρωτας ,δεν γνωριζω ,αν η αρχη αναγνωρισης του δικου σου επαγγελματος ,θελει να δειξεις και εμπειρια.Στο management ,εχει διαφορες ειδικοτητες.Και καποιες θελουν να υπαρχει και εμπειρια,οπως εχω δει.
            Επισης και τα δικα σου Αγγλικα ,θελουν ενισχυση,για να μπορεσεις να πιασεις το σκορ που ζητανε ,αν μπορεσεις να ζητησεις ανεξαρτητη βιζα...
            Πρεπει να ψαξεις ποια αρχη αναγνωριζει την ειδικοτητα που θα τελειωσεις και να τους ρωτησεις σχετικα ή να βρεις καποιον αναγνωρισμενο απο Αυστραλια ,registered migration agent και να ρωτησεις.
            Εμεις εδω ,δεν ειμαστε ειδικοι και βεβαια δεν γνωριζουμε ,οσα ενας ειδικος ,ή η αρμοδια αρχη.
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #21
              Γεια σου vertigo και πάλι!!!
              Είσαι πολύ βοηθητικός σε όλα όσα μου είπες τ αγγλικά ειναι ένα θέμα που πρέπει να λύσουμε μάλλον όποτε θα ξεκινήσω από εκεί.
              Και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου!!!!

              Comment


                #22
                Originally posted by marellia View Post
                Γεια σου vertigo και πάλι!!!
                Είσαι πολύ βοηθητικός σε όλα όσα μου είπες τ αγγλικά ειναι ένα θέμα που πρέπει να λύσουμε μάλλον όποτε θα ξεκινήσω από εκεί.
                Και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου!!!!
                Nα ' σαι καλά! ( Γυναικα είμαι!)
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  #23
                  Ααα σορυ κοπέλα μου!!!

                  Comment

                  Working...
                  X