Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελία για οικοδόμους στο Βέλγιο και Γαλλία - Χρυσή ευκαιρία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αγγελία για οικοδόμους στο Βέλγιο και Γαλλία - Χρυσή ευκαιρία

    H etairia zhtaei 1200 eurw gia egguhsh epeidh leei sou brhke thn douleia...pia douleia..?
    na pairneis 1500eurw leei kai ta misa tha ta plhrwneis gia autasfalish ika-diladi kafara 800?mallon..kai an sta dwsoun ...entwmetaksu tha exeis dwsei esu ta wraia sou leftakia..:(
    tha exeis epishs mia sumbash gia duo xronia ase elege kai gia diamonh alla fantazomai ti diamonh tha prosferoun..epishs topothesia einai h liegh sto Belgio...apla ta grafw giati aporw arage uparxei kapoios pou tha ksekinouse na paei sthn Liegh me autes tis proupofeseis?arage autoi pou bazoun tis aggelies poso apelpismenoi pisteuoun pws einai oi ellhnes?anyway an einai alhtheia sthn kaluterh na sou menoun apo ta 800 ta 500 giati einai kai to fagito, ta tsigara,kartes,metakinhsh opote 23 epi 500 =11500 kala einai tha giriseis pisw me 10.000 eurw mmmm

    #2
    Originally posted by zoi.be View Post
    H etairia zhtaei 1200 eurw gia egguhsh epeidh leei sou brhke thn douleia...pia douleia..?
    na pairneis 1500eurw leei kai ta misa tha ta plhrwneis gia autasfalish ika-diladi kafara 800?mallon..kai an sta dwsoun ...entwmetaksu tha exeis dwsei esu ta wraia sou leftakia..:(
    tha exeis epishs mia sumbash gia duo xronia ase elege kai gia diamonh alla fantazomai ti diamonh tha prosferoun..epishs topothesia einai h liegh sto Belgio...apla ta grafw giati aporw arage uparxei kapoios pou tha ksekinouse na paei sthn Liegh me autes tis proupofeseis?arage autoi pou bazoun tis aggelies poso apelpismenoi pisteuoun pws einai oi ellhnes?anyway an einai alhtheia sthn kaluterh na sou menoun apo ta 800 ta 500 giati einai kai to fagito, ta tsigara,kartes,metakinhsh opote 23 epi 500 =11500 kala einai tha giriseis pisw me 10.000 eurw mmmm
    Όλοι οι υπολογιστές από όποια χώρα και να προέρχονται έχουν Ελληνικά ,είναι μια πολύ απλή ρύθμιση,sorry, αλλά μας βγήκαν τα μάτια έξω !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Originally posted by patrioten View Post
      Όλοι οι υπολογιστές από όποια χώρα και να προέρχονται έχουν Ελληνικά ,είναι μια πολύ απλή ρύθμιση,sorry, αλλά μας βγήκαν τα μάτια έξω !
      Προσωπικά ,δεν μπορώ να διαβάσω τα greeklish...αρνείται ο εγκέφαλος ,όχι εγώ!
      Αν ειναι μια σειρά ,κατι γινεται...παραπανω ,δεν μπορω.

      υ.γ Κάποιοι γράφουνε με greeklish ,γιατί ειναι ανορθόγραφοι. Χίλιες φορές ,ένα ανορθόγραφο σχόλιο ,παρά greeklish.Δεν κρίνουμε την ορθογραφία ,δεν είμαστε διορθωτές σε Πανελλήνιες...Το ανορθόγραφο σχόλιο θα το διαβάσω-χωρίς να το κρίνω, γιατί δεν με αφορά το αν κάποιος είναι ανορθόγραφος κι ούτε ειναι κάτι επιλήψιμο- και αν ξέρω κάτι που ρωτάει κάποιος ,θα απαντήσω.Στο σχόλιο που είναι γραμμένο με greeklish , δεν θα απαντήσω ,γιατί πολύ απλά ,δεν θα το διαβάσω.Κι όχι γιατί έχει να κάνει με κανόνες του φόρουμ -το αν και πότε επιτρέπεται να γράφει καποιος με greeklish-,αλλά γιατί δεν θα μπω στην διαδικασία να το διαβάσω,εφ 'όσον με κουράζει αφάνταστα...Δεν εχω εξασκηθεί στο να τα διαβάζω κι αρνείται κι ο εγκέφαλος!Oπότε ,τα αφήνω για όποιον μπορεί να τα διαβάσει ,αλλά και πάλι ειναι πολύ κουραστικό ,όπως εχω καταλάβει...
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #4
        koita tis plirofories esy kai ase to pws ta egrapse o an8rwpos. sto facebook kala ta grafete ta ellinoagglika. ainte

        Comment


          #5
          verdigo min kollas se anoita 9emata na kollas to poso apelpismenoi metaksu kai emou einai kai tin kwlokatastasi stin ellada kai pou mas ftasane. filika

          Comment


            #6
            Originally posted by pontiki View Post
            koita tis plirofories esy kai ase to pws ta egrapse o an8rwpos. sto facebook kala ta grafete ta ellinoagglika. ainte
            Eπειδη εγραψες κατω απο μενα - και πηρε και το ματι μου ,το νικ μου ,μεσα στα greeklish - κι επειδη μια σειρα και κατι ηταν το καθε σχολιο σου ,αναγκασα τα ματια μου-και τον εγκεφαλο μου-, να σε διαβασω.Μεχρι τοσο μπορω τα greeklish.

            Δεν καταλαβα ,πρωτον απο πού κι ως πού μου απευθυνεσαι μ αυτον τον τροπο -αφου κατω απο μενα εγραψες , χωρις παραθεση, σε μενα απευθυνεσαι-και μου υποδεικνυεις το τί θα κανω και δευτερον ,γνωριζομαστε και ξερεις αν και πώς γραφω εγω στο F.B; Τριτον , το οτι δεν εχω εξασκηθει να διαβαζω greeklish κι οτι με κουραζει αφανταστα αν προσπαθησω να τα διαβασω ,δεν ηξερα οτι ειναι και λογος που θα με εγκαλεσει καποιος στην ταξη...και τεταρτον ,το ''άιντε'' , μπορεις να το λες στους φιλους σου και εγω κι εσυ ,δεν ειμαστε.
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #7
              Originally posted by pontiki View Post
              verdigo min kollas se anoita 9emata na kollas to poso apelpismenoi metaksu kai emou einai kai tin kwlokatastasi stin ellada kai pou mas ftasane. filika
              Δεν καταλαβαινω ,γιατι ασχοληθηκες μαζι μου , την στιγμη που δεν ειπα τιποτα που να θιγει κανεναν και βεβαια ,ουτε και την κοπελα που εγραψε με greeklish . To oτι ομολογησα οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να διαβασω greeklish κι αρα δεν μπορω ν απανταω σε μηνυματα που ειναι ετσι γραμμενα ,ειναι ανοητο θεμα...Μαλιστα...

              Το αν ξερω, αν και πόσο ειναι απελπισμενοι οι ανθρωποι ,δεν περιμενω να μου το πεις εσυ ,το γνωριζω.Κι επειδη το γνωριζω , με πηρε το ξημερωμα στο φορουμ... Φιλικα ; μετα το προηγουμενο σου σχόλιο; Γιατι οχι;...Δεν ειχα εγω θεμα .Εσυ ειχες.

              Φιλικά λοιπον κι εγω .

              υ.γ κι επειδη Ελλαδα εισαι , και προφανως εχεις ξεχασει τους κανονες του φορουμ ,σου υπενθυμιζω οτι
              '' τα greeklish επιτρέπονται μόνο για τους Έλληνες της Διασποράς.

              υ.γ υπαρχει μια πιθανοτητα ,να απηυθυνες το α ποστ στον ανθρωπο που εγραψε πολυ σωστα ,οσα εγραψε και απλα να μην ξερεις να απαντας με παραθεση.(Που δεν το νομιζω να μην ξερεις .Τα νεα παιδια ,παιζουν στα δαχτυλα τα του διαδικτυου ).Αλλά κι αυτη να ειναι η περιπτωση και το β ποστ να ηταν μονο για μενα και παλι τα ιδια θα σου εγραφα στο α ποστ.Απο πού κι ως πού δλδ ,μιλησες ετσι στον patrioten.
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                #8
                Originally posted by vertigo View Post
                Φιλικά λοιπον κι εγω .
                υ.γ υπαρχει μια πιθανοτητα ,να απηυθυνες το α ποστ στον ανθρωπο που εγραψε πολυ σωστα ,οσα εγραψε και απλα να μην ξερεις να απαντας με παραθεση.(Που δεν το νομιζω να μην ξερεις .Τα νεα παιδια ,παιζουν στα δαχτυλα τα του διαδικτυου ).Αλλά κι αυτη να ειναι η περιπτωση και το β ποστ να ηταν μονο για μενα και παλι τα ιδια θα σου εγραφα στο α ποστ.Απο πού κι ως πού δλδ ,μιλησες ετσι στον patrioten.
                Don't worry be happy !

                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  #9
                  Γεια σε όλους ,

                  Μάλλον δικό μου είναι το λάθος...δεν το σκέφτηκα καθόλου το θέμα με τα greeklis πριν διαβάσω τα ποστ ..τώρα που το σκέφτομαι όμως, καλύτερα να γράφω κανονικά να κάνω εξάσκηση γιατί στο τέλος θα ξεχάσω να γράφω.
                  Σκοπός του μηνύματος ήταν να μας μιλήσουν όσοι έχουν κάποια εμπειρία από την συγκεκριμένη αγγελία ή κάποιος που έχει γενικά απορίες (όπως και εγώ )πάνω σε τέτοιου είδους αμφιβόλου ποιότητας αγγελίες..
                  Επίσης pontiki θα ήθελα να απαντήσω και δημόσια στην ερώτηση που μου έκανες επειδή χάλασε το θέμα λόγω του ότι το έγραψα greeklis...
                  Τελικά όχι εγώ δεν έχω πάει εκεί που μου είπανε στην αγγελία και δεν γνωρίζω τι ισχύει- από ότι κατάλαβα άλλα μου είπανε εμένα στο τηλέφωνο και άλλα σε εσένα αυτό είναι όντως περίεργο..χρήματα όμως μπροστά δεν θα τους έδινα και ας λένε ότι υπάρχει συμβόλαιο για 2 χρόνια επειδή στην περίπτωση που σε αναγκάσουν οι συνθήκες να τα παρατήσεις ή τσακωθείς και φύγεις από την δουλειά μέσα σε 1 μήνα/1 βδομάδα όπως γίνετε πολύ συχνά- τότε δεν πιστεύω να σου επιστρέψουν τα χρήματα και δεν είναι λίγα..

                  Comment


                    #10
                    Καλα που τα γραφετε εδω παιδια και μας ενημερωνετε. Ο αντρας μου ακουσε στις ειδησεις κατι σχετικο, οτι την πατησαν οσοι πηγαν μεσω γραφειων Βελγιο, αναγκαστηκαν να καταφυγουν στην πρεσβεια για να μπορεσουν να γυρισουν Ελλαδα.

                    Comment


                      #11
                      Προσοχή...!!!

                      Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το 99,9 % από τα γραφεία ευρέσεως εργασίας στο εξωτερικό κ πολλοί δικηγόροι που τάζουν λαγούς με πετραχίλια (βίζες για Αμερική - Καναδά - Αυστραλία κ άλλες χώρες) είναι "Απατεώνες"...!!!


                      Εξαθρώθηκε σπείρα από την αστυνομία οι οποίοι έταζαν δουλειά στο εξωτερικό και εξαπατούσαν τα θύματά τους παίρνοντας χρηματικά ποσά από 100 - 150 - 300 €.
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment

                      Working...
                      X