Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βιογραφικό-Μ.Βρετανία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by ariadni View Post
    Αυτό που γράφεις είναι η υποκειμενική σου άποψη.

    Εν αρχήν ην ο λόγος: CV. Έχεις; Αμα δεν έχεις, πού πα, ρε Καραμήτρο; Άμα έχεις, να το κοιτάξουμε λίγο, γιατί συνήθως τα βιογραφικά Ελλήνων που έχω δει είναι από ελαφρώς προβληματικά έως ανίατες περιπτώσεις.

    Τα βασικά, παιδιά:

    Δεν βάζουμε φωτογραφία μας
    Δεν αναφέρουμε φύλο
    Δεν αναφέρουμε οικογενειακή κατάσταση (ή στρατιωτικές υποχρεώσεις)
    Δεν γράφουμε ημερομηνία γέννησης ή ηλικία (τα 4 παραπάνω είναι για να μην μεροληπτήσουν εναντίον μας)
    Δεν βάζουμε link το προφίλ μας στο Facebook (το’χω δει, δεν σας κάνω πλάκα) – εκτός κι αν είσαι ο Μαρκ Ζούκενμπεργκ
    Άμα μπορούμε, έχουμε μια σχετικά professional email address – μερικοί εδώ είναι περίεργοι και δεν τους αρέσει το hotmail, yahoo, gmail και τα συναφή. Άμα μπορούμε, αλλιώς δεν πειράζει.

    Λίγα λόγια για τη δουλειά στην Αγγλία
    Δεν είναι υποκειμενική άποψη είναι αντικειμενική υπόδειξη και εμπεριστατωμένη επισήμανση προς εσένα,συμπερασματικά βγαλμένη μέσα από τις πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη !
    Μάλλον αντιλαμβάνεσαι το όλο θέμα από λάθος οπτική γωνία !
    Πραγματικά θα είναι αξιοπερίεργο, να βρεις δουλειά με αυτές τις απόψεις !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #17
      Originally posted by patrioten View Post
      Δεν είναι υποκειμενική άποψη είναι αντικειμενική υπόδειξη και εμπεριστατωμένη επισήμανση προς εσένα,συμπερασματικά βγαλμένη μέσα από τις πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη !
      Μάλλον αντιλαμβάνεσαι το όλο θέμα από λάθος οπτική γωνία !
      Πραγματικά θα είναι αξιοπερίεργο, να βρεις δουλειά με αυτές τις απόψεις !
      Στην σουηδία βρίσκεσαι αν δεν κάνω λάθος. Έχει πάει σε job interview στην Αγγλία? Έχεις πάει σε recruiter στην Αγγλία? Έχεις πάει σε career fair στην Αγλλία? Έχεις φίλους/γνωστούς που να εργάζονται στην Αγγλία?Έχεις πάει έστω και για τουρισμό στην Αγγλία?

      "Πραγματικά θα είναι αξιοπερίεργο, να βρεις δουλειά με αυτές τις απόψεις !"

      NO COMMENT


      Παρεπιπτόντως κάτι αντίστοιχο ισχυεί και για την Αυστραλία,αν θες κάνε μια ερώτηση για το πως κάνουν τα βιογραφικά τους.

      Comment


        #18
        Εγω που ζω Αγγλια, συμφωνω με τον πατριωτεν. Ρωτησα και τον φιλο μου τον recruiter πιο πριν και σου εγραψα τι μου ειπε.
        Οποτε?

        Λονδινο τι εκανες Αριαδνη? Σπουδες?

        Comment


          #19
          Originally posted by ariadni View Post
          Στην σουηδία βρίσκεσαι αν δεν κάνω λάθος. Έχει πάει σε job interview στην Αγγλία? Έχεις πάει σε recruiter στην Αγγλία? Έχεις πάει σε career fair στην Αγλλία? Έχεις φίλους/γνωστούς που να εργάζονται στην Αγγλία?Έχεις πάει έστω και για τουρισμό στην Αγγλία?

          "Πραγματικά θα είναι αξιοπερίεργο, να βρεις δουλειά με αυτές τις απόψεις !"

          NO COMMENT

          Πραγματικά αυτά που γράφεις είναι κωμικά, εκτίθεσαι !
          Δεν φτάνει που αντιλαμβάνεσαι λάθος την πραγματικότητα, δυσκολεύεσαι να καταλάβεις και αυτά που διαβάζεις !
          Δεν ξέρεις τι σημαίνει "πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη" !?
          Αυτό που γράφεις για το αν έχω δραστηριοποιηθεί επαγγελματικά στην Αγγλία δεν το σχολιάζω γιατί έχει μία μικρή γεύση από προσωπικά δεδομένα όπως θα υποστήριζες και εσύ !
          Ανταλλαγή απόψεων με φιλική διάθεση !
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #20
            Originally posted by patrioten View Post

            Πραγματικά αυτά που γράφεις είναι κωμικά, εκτίθεσαι !
            Δεν φτάνει που αντιλαμβάνεσαι λάθος την πραγματικότητα, δυσκολεύεσαι να καταλάβεις και αυτά που διαβάζεις !
            Δεν ξέρεις τι σημαίνει "πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη" !?
            Αυτό που γράφεις για το αν έχω δραστηριοποιηθεί επαγγελματικά στην Αγγλία δεν το σχολιάζω γιατί έχει μία μικρή γεύση από προσωπικά δεδομένα όπως θα υποστήριζες και εσύ !
            Ανταλλαγή απόψεων με φιλική διάθεση !
            Καταρχήν το θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ ότι κανένας απο τους moderators παρέμβει με αυτά που μου γράφεις. Πραγματικά είσαι η αθλιότητα σε όλο το μεγαλείο της.

            Comment


              #21
              Το οτι ο καθένας προσπαθεί να επιβάλλει την εμπεριστατωμένη του γνώμη είναι κάτι που πραγματικά δεν βρίσκω να είναι χρήσιμο σε καποιον που διαβάζει το Patriotaki για να ενημερωθει. Πιό πολυ μπερδεύει παρά ξεκαθαρίζει. Το οτι είδε κάποιος κάτι με τα μάτια του ή άκουσε με τα ίδια του αυτιά να συμβαίνει, παίρνει διαστάσεις παγκοσμίου φαινομένου. Ε αφού μου το πε ενας (1) φίλος recruiter, ε αφου είδα. Δεν με γελούν τα μάτια μου, για να το είδα έτσι θα είναι και μου έτυχε κιόλας. Αρα, ποιός είναι ο κανόνας; Ευκολο! Ειναι αυτό που έτυχε σε μένα και πολλούς,πολλούς φίλους μου, ε και τους γνωστους τους. Είναι δυνατόν βρε παιδιά;
              Η ariadni καλά έκανε και επισήμανε το θέμα της αξίας του σωστού cv. Λίγο πιό φωναχτά απ οτι έπρεπε αλλα το επισήμανε. Ειναι σημαντικό patrioten να μπαίνεις στα καλούπια της χώρας που σε ενδιαφέρει επαγγελματικά και ξερεις, όσο πιό εξειδικευμένη η εργασία τόσο πιό συγκεκριμένο και στενό το καλούπι του cv. Αυτο που λές εσύ patrioten δεν είναι εντελώς λάθος, καταλαβαίνω απο που πηγάζει αλλα θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτό που υποστηρίζεις οτι χαρακτηρίζει τις πληροφορίες σου ‘Δεν είναι υποκειμενική άποψη είναι αντικειμενική υπόδειξη και εμπεριστατωμένη επισήμανση προς εσένα,συμπερασματικά βγαλμένη μέσα από τις πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη’ (sic) Αναφέρεσαι σε ένα κοινωνικοοικονομικό φαινόμενο που φυσικά δεν περιορίζεται στην Ευρώπη όπως λες, οι πόλεμοι εκτος ευρώπης όπως θα ξερεις, κάνουν τα πράγματα ακόμα πιό ρευστά, είναι απο μόνο του κάτι τόσο πολύπλοκο και γενικό, απειρες στατιστικές έρευνες γίνονται απο εκατοντάδες κόσμου και απειροι τόνοι μελανιου έχουν χυθεί απο τα ευρωπαικά παρατηρητήρια μετακίνησης επαγγελματικού δυναμικού για να βρεθεί κάποια ακρη.
              Ασε που η κατάσταση της αγοράς εργασίας σε κάθε χώρα μεταβάλλεται συνέχεια λόγω της πολιτικής.
              Πιστεύεις ακόμα πως είναι κάτι που υπάρχει περίπτωση να κατέχεις ‘συμπερασματικά‘ λόγω του μεγάλου κύκλου γνωριμιών και προσωπικών εμπειριών που μπορεί να έχεις?
              Πώς μπορούν να δωθούν απόλυτες απαντήσεις σε ένα τόσο πολυδιάστατο φαινόμενο?
              Το ερώτημα δεν είναι προσωπικό και ως ρητορικό, δεν περιμένει φυσικά απάντηση. Ας είμαστε λίγο προσεκτικοι. Πραγματικές συνθήκες εργασίας στην Ευρώπη που?. Στην Ελλαδα, στη Σουηδία, στη Γερμανία, στη Νορβηγία, στη Βουλγαρία? Αγορά εργασίας. Ποιά? Των Γιατρών, των Αεροναυπηγών, του ανειδίκευτου προσωπικου? Των οδηγών?Των ερευνητων?
              Εν πάσει περιπτώσει. Tα cv γραφονται με συγκεκριμένο τρόπο σε κάθε χώρα. Υπαρχει το γενικό template και υπάρχουν tips και συγκεκριμένα σημεία που “καίνε” σε κάθε χώρα. Οοολα αυτά κάλο είναι να ερευνηθούν στο ιντερνετ η όπου αλλού δίνονται αξιόπιστες πληροφορίες. Το cv ειναι και θα είναι κάτι πολύ σημαντικό και θέλει προσοχη και δουλεια. Η ariadni εκανε μια παρατήρηση σχετικά με τα standards της Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ και στη συνέχεια παρέθεσε κάποια λινκς για να τη στηρίξει και να ενημερώσει για τις πηγές της. Οσο κι αν διαφωνείς Patrioten και οι υπόλοιποι θερμόαιμοι πρέπει να μην προσπαθείτε να ακυρώσετε αλλα να σεβαστείτε τουλάχιστον την παράθεση αξιόπιστων πηγών που είναι άλλωστε και ο σκοπός του Patriotaki. Γιατί όχι και να εμπλουτίσετε την πληροφορία με δικά σας χρήσιμα links.

              Comment


                #22
                Aνοιξε τα ματακια σου g.ren.
                Ανοιξε τα και μην γραφεις οτι σου κατεβει!

                Η διαφωνια μου ηταν στο θεμα οτι το βιογραφικο παει στον κουβα εαν δεν ειναι στα αγγλικα προτυπα, κατι το οποιο ΔΕΝ ισχυει και λογω εμπειριας μου και ρωτησα χτες και recruiter για να εχουμε μια επισημη γνωμη. Tι αλλο θες δηλαδη? Να ρωτησω αλλους 10 για να ευχαριστηθεις? Ακυρος εγω που ζω και εργαζομαι Αγγλια, ακυρος ο recruiter, εισαι σοβαρη?

                Αλοιμονο εαν βαλεις φωτογραφια σου ξερω γω, να χασεις την θεση επειδη δεν ειναι στο προτυπο που θα επρεπε.
                Αντε να δουμε ποτε θα διαβαζετε σωστα και δεν θα γραφετε μονο για να γραφετε.

                Comment


                  #23
                  ψαχτηρι google vs πραγματικης εμπειριας....

                  εχουμε δει αυτο το "εργο" πολλακις εδω μεσα!!!
                  Βγες απο την μυθοπλασια και μπες στην πραγματικοτητα!!

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by chococaramel View Post
                    Aνοιξε τα ματακια σου g.ren.
                    Ανοιξε τα και μην γραφεις οτι σου κατεβει!

                    Η διαφωνια μου ηταν στο θεμα οτι το βιογραφικο παει στον κουβα εαν δεν ειναι στα αγγλικα προτυπα, κατι το οποιο ΔΕΝ ισχυει και λογω εμπειριας μου και ρωτησα χτες και recruiter για να εχουμε μια επισημη γνωμη. Tι αλλο θες δηλαδη? Να ρωτησω αλλους 10 για να ευχαριστηθεις? Ακυρος εγω που ζω και εργαζομαι Αγγλια, ακυρος ο recruiter, εισαι σοβαρη?

                    Αλοιμονο εαν βαλεις φωτογραφια σου ξερω γω, να χασεις την θεση επειδη δεν ειναι στο προτυπο που θα επρεπε.
                    Αντε να δουμε ποτε θα διαβαζετε σωστα και δεν θα γραφετε μονο για να γραφετε.
                    Λυπάμαι που αισθάνθηκες την ανάγκη να απαντήσεις. Δεν ανεφερα τη λέξη ακυρο πουθενα και ο τόνος σου δειχνει πως απαντας σε αυτο που νομίζεις οτι λέω και όχι σε αυτο που πραγματικά λέω. Το θέμα δεν είναι να ευχαριστηθώ εγώ, αν και απόψεις 10 διαφορετικων recruiters μιας και το αναφερεις θα είχαν πραγματική αξία για όλους όσους ψάχνουν δουλειά, αλλά να καταλάβει ο ανθρωπος που μπαίνει με ενα σωρο απορίες στο patriotaki οτι οι προσωπικές εμπειρίες είναι μικρό δείγμα, δεν υποτιμώ την αξία τους αλλα είναι μικρότερο δείγμα σε σχέση με αυτό των επαγγελματιών του κλάδου, συνεπώς δεν είναι ο κανόνας. Διαφωνούμε σε κάτι? Υπάρχουν λοιπόν τα sites πολλά γραμμένα απο επαγγελματίες στον τομέα, οι διάφοροι recruiters, το καθε γραφείο με τις προτασεις του (μπορείς να αναφέρεις εταιρείες για να βοηθήσεις λοιπόν) η΄ακομα και να αναρτήσεις ενα τυπικο βιογραφικό για αγορά Αγγλίας. Οπωσδήποτε το οτι εργαζομαστε σε μιά χώρα δεν μας κανει αυθεντίες των κανόνων αναζήτησης εργασίας απλά έχουμε όλοι να διηγηθούμε τις εμπειρίες μας.

                    Comment


                      #25
                      Θελεις και αποψη απο 10 διαφορετικους recruiters απλα για να σου πουνε τι θα δεχτουν και τι οχι απο βιογραφικα?
                      Α, ωστε οι προσωπικες εμπειριες δεν ειναι κανονας για συνταξη βιογραφικου. Μαλιστα.
                      Καλα μας τρολαρεις? Ελα πες την αληθεια, δεν ειχες τι να κανεις και εχεις ορεξη.

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by G.Ren View Post
                        Το οτι ο καθένας προσπαθεί να επιβάλλει την εμπεριστατωμένη του γνώμη είναι κάτι που πραγματικά δεν βρίσκω να είναι χρήσιμο σε καποιον που διαβάζει το Patriotaki για να ενημερωθει. Πιό πολυ μπερδεύει παρά ξεκαθαρίζει. Το οτι είδε κάποιος κάτι με τα μάτια του ή άκουσε με τα ίδια του αυτιά να συμβαίνει, παίρνει διαστάσεις παγκοσμίου φαινομένου. Ε αφού μου το πε ενας φίλος recruiter, ε αφου είδα. Δεν με γελούν τα μάτια μου, για να το είδα έτσι θα είναι και μου έτυχε κιόλας. Αρα, ποιός είναι ο κανόνας; Ευκολο! Ειναι αυτό που έτυχε σε μένα και πολλούς,πολλούς φίλους μου. Είναι δυνατόν βρε παιδιά;
                        Η ariadni καλά έκανε και επισήμανε το θέμα της αξίας του σωστού cv. Λίγο πιό φωναχτά απ οτι έπρεπε αλλα το επισήμανε. Ειναι σημαντικό patrioten να μπαίνεις στα καλούπια της χώρας που σε ενδιαφέρει επαγγελματικά και ξερεις, όσο πιό εξειδικευμένη η εργασία τόσο πιό συγκεκριμένο και στενό το καλούπι του cv. Αυτο που λές εσύ patrioten δεν είναι εντελώς λάθος, καταλαβαίνω απο που πηγάζει αλλα θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτό που υποστηρίζεις οτι χαρακτηρίζει τις πληροφορίες σου ‘Δεν είναι υποκειμενική άποψη είναι αντικειμενική υπόδειξη και εμπεριστατωμένη επισήμανση προς εσένα,συμπερασματικά βγαλμένη μέσα από τις πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη’ (sic) Αναφέρεσαι σε ένα κοινωνικοοικονομικό φαινόμενο που φυσικά δεν περιορίζεται στην Ευρώπη όπως λες, οι πόλεμοι εκτος ευρώπης όπως θα ξερεις, κάνουν τα πράγματα ακόμα πιό ρευστά, είναι απο μόνο του κάτι τόσο πολύπλοκο και γενικό, απειρες στατιστικές έρευνες γίνονται απο εκατοντάδες κόσμου και απειροι τόνοι μελανιου έχουν χυθεί απο τα ευρωπαικά παρατηρητήρια μετακίνησης επαγγελματικού δυναμικού για να βρεθεί κάποια ακρη. Ασε που η κατάσταση της αγοράς εργασίας σε κάθε χώρα μεταβάλλεται συνέχεια λόγω της πολιτικής. Πιστεύεις ακόμα πως είναι κάτι που υπάρχει περίπτωση να κατέχεις ‘συμπερασματικά‘ λόγω του μεγάλου κύκλου γνωριμιών και προσωπικών εμπειριών που μπορεί να έχεις? Πώς μπορούν να δωθούν απόλυτες απαντήσεις σε ένα τόσο πολυδιάστατο φαινόμενο? Το ερώτημα δεν είναι προσωπικό και ως ρητορικό, δεν περιμένει φυσικά απάντηση. Ας είμαστε λίγο προσεκτικοι. Πραγματικές συνθήκες εργασίας στην Ευρώπη που?. Στην Ελλαδα, στη Σουηδία, στη Βουλγαρία? Αγορά εργασίας. Ποιά? Των Γιατρών, των Αεροναυπηγών, του ανειδίκευτου προσωπικου? Των οδηγών?Των ερευνητων?
                        Εν πάσει περιπτώσει. Tα cv γραφονται με συγκεκριμένο τρόπο σε κάθε χώρα. Υπαρχει το γενικό template και υπάρχουν tips και συγκεκριμένα σημεία που “καίνε” σε κάθε χώρα. Η ariadni εκανε μια παρατήρηση σχετικά με τα standards της Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ και στη συνέχεια παρέθεσε κάποια λινκς για να τη στηρίξει και να ενημερώσει για τις πηγές της. Οσο κι αν διαφωνείς Patrioten και οι υπόλοιποι θερμόαιμοι πρέπει να μην προσπαθείτε να ακυρώσετε αλλα να σεβαστείτε τουλάχιστον την παράθεση αξιόπιστων πηγών που είναι άλλωστε και ο σκοπός του Patriotaki.
                        Μάλλον δεν κατάλαβες περί τίνος πρόκειται...
                        Δεν προσπαθώ να επιβάλω τίποτα και σε κανέναν.
                        Αυτό που ποστάρισε το μέλος Αριάδνη μου έκανε εξαιρετική εντύπωση γιατί στις πραγματικές συνθήκες αγοράς εργασίας δεν ισχύουν σε καμία χώρα του κόσμου.Οκ,αυτά που υποστηρίζει το μέλος Αριάδνη είναι, τι δεν είναι υποχρεωτικό να συμπεριληφθεί σε ένα cv,και τα λίνκ και οι οδηγίες που παραθέτει είναι έγκυρες ,όμως αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και σωστά και με επαγγελματικό προσδιορισμό.
                        Σχετικό θρέντ έχει ανοίξει και το μέλος
                        πάτα εδώ !milu και συμπληρώνει και ο kosofos κ.α.!, για Γερμανία.
                        Πάτα Εδώ , επίσης θα βρείς υποδείγματα και για όλες τις χώρες !
                        Εμπεριστατωμένα και σοβαρά, και με την ευκαιρία να πώ ένα για την καλή και σοβαρή δουλειά που έχουν κάνει !
                        Εμένα προσωπικά μου έκανε εντύπωση η έμφαση που έδωσε το μέλος Αριάδνη και είναι να απορεί κανείς,τα παραθέτω παρακάτω... (copy paste).
                        ( "Αυτό σημαίνει ότι ΔΕΝ βάζουμε ηλικία, φύλο, οικογενιακή κατάσταση και ημερομηνία γεννήσεως.
                        Και στην τελική με το να περιλαμβάνεις έστω αυτά τα "προαιρετικά" στοιχεία, ο κάθε υποψήφιος εργοδότης αυτό που καταλαβαίνει είναι ότι δεν έχεις ιδεα απο το πως λειτουργεί το σύστημα τους.
                        αν έχεις βρεί δουλειά με τέτοιο βιογραφικό πες το τουλάχιστον και μετά πες μου ότι είναι άκυρο αυτό που λέω
                        ".) ! ?
                        ( "αν στείλεται βιογραφικό με ημ.γεννήσεως, φύλλο κτλ το βιογραφικο σας θα πάει κατευθείαν στον κάδο ανακύκλωσης " ) ! ?
                        ( "Εν πάση περιπτώση, ο εργοδότης που ζητάει φώτο δεν είναι σοβαρός εργοδότης.
                        ") ! ?
                        Αυτά έγραψε και μου έκαναν εντύπωση...!...? Αυτά τα διάβασε στο...πάτα εδώ !prospects.ac.uk ! ?
                        Δεν έχει το δικαίωμα ο μελλοντικός εργοδότης σου να ξέρει αν είσαι γυναίκα η άντρας ?
                        Δεν έχει δικαίωμα να ξέρει την ηλικία σου?
                        Και το πώς είσαι εμφανισιακά ?
                        Και ο εργοδότης που ζητάει φωτογραφία δεν είναι σοβαρός εργοδότης
                        ?

                        Αυτά μου έκαναν εντύπωση,διαφωνώ όχι από άποψη αλλά από μακροχρόνια εμπειρία στον επαγγελματικό στίβο.
                        Επίσης μου έκανε εντύπωση ειδικά από εσένα G.Ren , που αν θυμάμαι καλά, παλαιότερα σε κάποια συζήτηση μας στο τσάτ,είχες πεί πόσο είχες ταλαιπωρηθεί στο να στέλνεις εκατοντάδες cv προσπαθώντας να βρείς δουλειά χωρίς αποτέλεσμα ,φαίνεται πώς το πάθημα δεν σου έγινε μάθημα.

                        Επίσης διακρίνω σκιές ειρωνείας στο σχόλιο μου πρός το μέλος Αριάδνη που είναι πολύ συγκεκριμένο και όχι γενικότητες όπως αυτά που αναφέρεις.
                        (Δεν είναι υποκειμενική άποψη είναι αντικειμενική υπόδειξη και εμπεριστατωμένη επισήμανση προς εσένα,συμπερασματικά βγαλμένη μέσα από τις πραγματικές συνθήκες στην αγορά εργασίας που επικρατεί αυτήν την στιγμή στην Ευρώπη).(Η Ελλάδα δεν είναι Ευρώπη είναι προτεκτοράτο των Γερμανών !)

                        Δεν διαφωνώ με αυτά που γράφει το μέλος Αριάδνη(στο αν είναι υποχρεωτικά η όχι) αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και σωστά, επαναλαμβάνω με σοβαρότητα και επαγγελματισμό για κάποιον που πραγματικά και σοβαρά θέλει να διεκδικήσει θέση εργασίας σε κάποια σοβαρή επιχείρηση .

                        Επίσης απευθυνόμενος πρός το μέλος Αριάδνη θέλω να επισημάνω το εξής ,τις βωμολοχίες που μου απευθύνει τις επιστρέφω πίσω και την παρακαλώ πάρα πολύ να κρατήσει τουλάχιστον το βασικό επίπεδο ευπρέπειας !
                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by crimson View Post
                          ψαχτηρι google vs πραγματικης εμπειριας....

                          εχουμε δει αυτο το "εργο" πολλακις εδω μεσα!!!
                          αγαπητέ και το patriotaki.net ο κόσμος το βρίσκει μέσω google.Το μόνο που έκανα είναι παραθέσω στον Patrioten κάποιες πηγές.
                          Δεν ξέρεις αν έχω πραγματική εμπειρία εμπειρία απο την αγορά εργασίας της Αγγλίας (και όχι γενικά της "Ευρώπης"). Εγώ δεν είπα πουθενά ότι διακρίσεις δεν συμβαίνουν, είπα απλά ότι έστω και για τα μάτια του κόσμου, οι Άγγλοι ακολουθούν άλλο σύστημα.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by ariadni View Post
                            Καταρχήν το θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ ότι κανένας απο τους moderators παρέμβει με αυτά που μου γράφεις. Πραγματικά είσαι η αθλιότητα σε όλο το μεγαλείο της.
                            Επίσης απευθυνόμενος πρός το μέλος Αριάδνη θέλω να επισημάνω το εξής ,τις βωμολοχίες που μου απευθύνει τις επιστρέφω πίσω και την παρακαλώ πάρα πολύ να κρατήσει τουλάχιστον το βασικό επίπεδο ευπρέπειας !
                            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                            Comment


                              #29
                              Καλά βρε παιδιά μην μαλώνετε .... ο καθένας φτιάχνει την ζωή του όπως αυτός θέλει , και πλασάρει τον εαυτό του με τα χρώματα που ο ίδιος διαλέγει !!!!! Το να βρείς μια δουλειά που σου αρέσει εξαρτάται κατά πολύ απο το βιογραφικό και την προσωπική επιστολή και απο το πώς θα παρουσιάσεις τον εαυτό σου !! Δεν θες να γράψεις αν είσαι γυναίκα ή άντρας ή άλλες λεπτομέρειες απο τον εαυτό σου ...δικαίωμά σου είναι φυσικά ....
                              Εγώ πάντως ξέρω ότι για να σε προσλάβει κάποιος εργοδότης πρέπει να του προξενήσεις το ενδιαφέρον , να τον πείσεις ότι κάνεις για την δουλειά του , όχι μόνο απο τα πτυχία που μπορεί έχεις αλλά και απο την προσωπικότητά σου !!! Το πως θα τον πείσεις ...εσύ θα το βρείς .....[
                              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by patrioten View Post
                                Επίσης απευθυνόμενος πρός το μέλος Αριάδνη θέλω να επισημάνω το εξής ,τις βωμολοχίες που μου απευθύνει τις επιστρέφω πίσω και την παρακαλώ πάρα πολύ να κρατήσει τουλάχιστον το βασικό επίπεδο ευπρέπειας !

                                Πραγματικά θα είναι αξιοπερίεργο, να βρεις δουλειά με αυτές τις απόψεις !


                                αυτό είναι το βασικό επίπεδο ευπρέπειας? Στο πόστ σου δεν έκανα ούτε καν προσωπικό σχόλιο, αντιθέτως σου παρέθεσα πηγές που επιβεβαιώνουν αυτό που λέω. Φυσικά έσυ ούτε καν μπήκες στον κόπο να τις διαβάσεις και αντ αυτού με έκρινες και ως "ακατάλληλη για εργασία". Και όλα αυτά σε ένα φόρουμ που σκοπός του είναι η ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών.

                                Comment

                                Working...
                                X