Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΙΝ ΝΟΙΚΙΑΣΕΤΕ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠΡΟΣΟΧΗ-ΠΡΙΝ ΝΟΙΚΙΑΣΕΤΕ

    Επειδη προσφατα βρηκα μια ευκαιρια στο ιντερνετ για σπιτι και παραλιγο να την πατησω δειτε λιγο το παρακατω link και να αποφευγεται αγγελιες με αυτο το email.Ευτυχως μου εκοψε και εψαξα στο google την διευθυνση του πρωτα και καταλαβα οτι ειναι απατη


    wohnungsbetrug.blogspot.de/2013/10/annagordan11gmailcom-dies-ist-meine-e.html

    #2
    wohnungsbetrug.blogspot.com: pawel.matloka12@gmail.com alias Pawel Matloka / Vorkassebetrug fraud scam


    Μια απο τα ιδια....

    Comment


      #3
      επειδη πολοι ακομα δεν γνωριζουμε γερμανικα σε σημειο που να καταλαβαινουμε, αυτοι ζητησαν να προκαταβαλεις λεφτα? τι ακριβως ζητανε, ωστε να προσεχουν πολλοι....

      Comment


        #4
        Καταρχην να πω οτι εχεις απολυτο δικιο γιαυτο θα δωσω λιγες λεπτομεροιες.Λοιπον σχεδον παντα ο υποτιθεμενος πωλητης σας στελνει email χρησιμοποιωντας την Αγγλικη γλωσσα.
        Σε αρκετες περιπτωσεις ζητανε μια προκαταβολη μεσω paypal.
        Στις δικες μου περιπτωσεις μου ειπανε οτι επειδη προσφατα ειχανε νοικιασει τα σπιτια τους σε ατομα που δεν πληρωναν τελικα τα νοικια τους οτι πλεον θα τα βαζουν στο ebay και μεσα απο κει θα γινονται οι διαδικασιες για το καλο υποτιθεται και των δυο μας.
        Κατι αλλο σημαντικο σχεδον ποτε δεν βρισκονται Γερμανια αλλα λενε συνηθως οτι μενουν μονιμα σε αλλη χωρα...

        Comment


          #5
          Αυτο το μυνημα ακριβως μου στειλανε για 5 διαφορετικες αγγελιες σημερα και εχθες....


          hallo,

          Ich habe gerade gelesen Ihre E -Mail zu meiner Wohnung.
          Ich kaufte diese Wohnung für meine Tochter während ihres Studiums , aber jetzt ist sie wieder zu Hause dauerhaft , also bin ich mieten Sie es heraus. Die Lage ist Thalkirchner Straße , 80337 München, Ludwigsvorstadt- Isarvorstadt
          Wir nutzen den Platz nicht mehr, so können Sie es sogar für einen langfristig mieten.
          Die Wohnung ist voll möbliert und renoviert, wie man auf den Fotos sehen konnte.
          Sie können meine Möbel , oder Sie können auch Ihre eigenen, wenn Sie es vorziehen.
          Wenn Sie Ihr entscheiden, können Sie meine Möbel in den großen Keller Keller lagern .
          Der Ort ist voll ausgestattet mit Klimaanlage, Spülmaschine , Mikrowelle, Kühlschrank , Waschmaschine , TV, usw. ausgestattet
          Auch sehr wichtig sind die Nebenkosten (Wasser , Strom, Internet , Digital-TV , ) in der Miete von 300 € enthalten.
          Die Vorsicht ist 600 € und Sie erhalten es zurück , wenn Sie umziehen wird aus (ich werde eine Frist von 30 Tagen müssen ) .
          Nun, ein wenig über mich : Ich bin 44 Jahre alt Architekten aus London.
          Ich bin ein Tierbesitzer selbst , also werde ich keine Probleme haben, wenn Sie ein Haustier im Haus zu halten, solange nichts beschädigt wird wollen .
          Leider haben meine Arbeit mir nicht erlauben, alle Reisen für den nächsten Monaten tun , so dass ich nicht in der Lage zu kommen und treffen Sie persönlich für eine Weile.
          Dies wird jedoch keinen Einfluss auf die Miete überhaupt . Ich kann Vorkehrungen treffen, um eine Immobilienagentur Griff alles für mich.
          Ich möchte wissen, wie viele Personen Sie die Wohnung mit teilen möchten, und für wie lange. Alle weiteren Details über sich selbst würde geschätzt.
          Also ich denke, das ist es jetzt , ich hoffe ich habe nichts vergessen.
          Fotos : Library Slideshow by rentflat1 | Photobucket
          Freundliche Grüße aus dem Vereinigten Königreich !
          Wondrak Richard

          PS: Wenn Sie antworten Sie bitte auf Englisch.

          Comment


            #6
            Συμπερασμα: :τελικα η απατεωνια δεν εχει συνορα!!!!!

            Comment


              #7
              οταν εψαχνα κι εγω που να μείνω ειχα πεσει σε τετοιες αγγελιες
              μου ειχαν ζητησει να βαλω τα χρηματα στο ονομα μου, προσεξτε , οχι σε δικο τους ονομα
              σε paypal λογαριασμο κι εγω απλα να τους στειλω φωτοτυπια την αποδειξη.
              Και καλα πως δεν τα στελνω σε αυτους τα λεφτα αλλα απλα να τα δουν σαν εγγυηση οτι τα εχω
              Και παω και ρωταω στο ταμειο εκει και μου λεει η γυναικα μη τυχον το κανεις γιατι στο paypal
              και μονο με τον αριθμο της αποδειξης καποιος παιρνει τα λεφτα (εχουν κ συνεργους στα ταμεια)
              για να μη μπαινετε σε διαδικασιες να ξερετε οτι :
              ΣΕ ΚΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΜΙΑΑΑΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ σε διαμερισματα!
              ΟΛΟΙ τα δινουν απ την αναμενόμενη τιμη και πανω!
              ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μη δινετε λεφτα αν δεν δειτε το διαμεριμα! (αυτονοητο μεν ...)

              (ευκαιρία θεωρείτε να πεσεις σε περιπτωση γνωστου που φευγει απ το διαμερισμα κ
              σε συστηνει κατευθειαν στον ιδιοκτητη κ γλιτωνεις τα μεσιτικα )

              Comment


                #8
                απο αγγελίες σε blog τι περίμενες δηλ..?

                Comment


                  #9
                  Εχω πεσει κ εγω σε τετοιες περιπτωσεις το καταλαβα απο την αρχη οτι ειναι μουφα κ τους δουλευα κ στο τελος τους ελεγα οτι θα τους αναφερω στην διωξη ηλ.εγκληματος.Να δεις πως συμαζευονται!!!!!!!

                  Comment


                    #10
                    Καλησπέρα!
                    η συγκεκριμένη πρακτική συνεχίζεται.... και όχι από αγγελίες σε blog αλλά από site Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren. Ευτυχώς είχαμε διαβάσει patriotaki πριν και γενικά δεν θα δίναμε λεφτά "για να δούμε ένα σπίτι" αλλά σίγουρα κάποιοι θα την έχουν πατήσει! Το email έχει αλλάξει λίγο από αυτό της ανάρτησης αλλά το βρήκα ατόφιο σε blog wohnungsbetrug.blogspot.com: Sender: nicholas.gould1947@gmail.com ~ joonatan.kankkunen@gmail.com alias Joonatan Kankkunen ~ Vorkassebetrüger alias Herr Yonas Helmreich mit Tel: 04102 200315 im geklontem Account auf Immobilienscout24.de von PPF Immobi. Επίσης δεν ανέφερε pay pal αλλά κατάθεση στην εταιρία airbnb...
                    Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας απλά εκεί που κοιτάς.

                    Comment

                    Working...
                    X