Announcement

Collapse
No announcement yet.

www.bostaddirekt.com

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    www.bostaddirekt.com

    Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστο αυτό το site? έχω βρει κάποιο διαμέρισμα που μου κάνει, όμως πρέπει να πληρώσω εγγραφή στην ιστοσελίδα περίπου 700 kr.

    Οι αγγελίες που έχει είναι πραγματικές η είναι απλά για να προσελκύουν εγγραφές;

    #2
    Originally posted by rockas072 View Post
    Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστο αυτό το site? έχω βρει κάποιο διαμέρισμα που μου κάνει, όμως πρέπει να πληρώσω εγγραφή στην ιστοσελίδα περίπου 700 kr.

    Οι αγγελίες που έχει είναι πραγματικές η είναι απλά για να προσελκύουν εγγραφές;

    Υπάρχει το γραφείο της εταιρείας στην Karlavägen 51 , i Stockholm μπορείς να πας από εκεί να μιλήσεις μαζί τους και να σχηματίσεις γνώμη μόνος σου,πάντως έχουμε ακούσει καλά λόγια για το
    πάτα εδώ!Βostaddirekt !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Καλημερα rockas072,

      το σαιτ που αναφερεσαι ειναι αξιοπιστο και ΣΧΕΔΟΝ ολα τα σπιτια που εχει ειναι πραγματικα!

      Γραφτηκα 2 φορες για να βρω απο εκει σπιτι , και τις 2 φορες δουλεψε!
      Αλλα οταν αντιληφθηκανε απατη, οι ιδιοι εστειλαν μειλ και ειπανε οτι το συγκεκριμενο σπιτι που βρισκεται στην σελιδα τους δεν ειναι εγκυρο, βεβαια δεν μπορουν να ξερουν ολους αυτους που θελουν να νοικιασουν και τα σπιτια τους.... και το βγαζουν και αμεσως μολις το καταλαβουν.
      Οποτε οποιο σπιτι να πας να δεις , θα πρεπει εσυ να κρινεις εαν σου "γεμιζει" το ματι αυτος απο τον οποιο θα νοικιασεις...
      Αν τελικα γραφτεις στο συγκεκριμενο σαιτ, μπαινε 2-3 φορες την μερα να τσεκαρεις τι σπιτια μπαινουν, γραψε με σαφηνεια τι απαιτησεις εχεις (π.χ. δυαρι με μπαλκονι,ενοικιο που βαστα η τσεπη σου) για να σου στελνουν και αυτοι μειλ με το τι υπαρχει στην βαση δεδομενων τους ανα μερα... και να ξερεις οτι ειδοποιουν.. αλλα θα πρεπει να τσεκαρεις και εσυ καθημερινα, εχεις 1,5 μηνα καιρο-τοσο ειναι η συνδρομη-για να βρεις κατι.
      Εαν σου αρεσει καποιο σπιτι ,στειλε μειλ και βαλε και μια φωτο δικη σου γιατι αρκετοιι ειναι αυτοι που δεν σου απαντανε,εστω και εαν εχεις πληρωσει...

      Απλα να εισαι επιφυλακτικος ....το συγκεκριμενο σαιτ ΔΕΝ μαζευει , κατα την γνωμη μου, εγγραφες...
      Καλη σου επιτυχια

      Ελενη

      Comment


        #4
        Νεομετανάστρια : Καλησπερα και απο μενα
        Αυτα τα site στα οποια πληρωνεις καποια συνδρομη για να δεις σπιτια , ποσο ασφαλη θεωρεις οτι ειναι ? (για να στειλεις χρηματα σε αυτα και να κανεις συμβολαιο μεσω internet εννοω)
        ευανθια : Σε καμμια περιπτωση δεν θα στειλεις χρηματα ουτε θα κανεις συμβολαιο μεσω ιντερνετ . Θα βρεις καποια σπιτια θα επικοινωνησεις τηλεφωνικα η με μαιλ και θα κανονισεις να δωσεις συγκεκριμενη ημερομηνια που θα ερθεις να δεις απο κοντα. μονο αφου δεις το σπιτι και τον ιδιοκτητη αφου σου αρεσει το σπιτι , θα κανεις συμβολαιο και θα δωσεις λεφτα χερι με χερι με τα λεφτα. Μεγαλη προσοχη γιατι υπαρχουν απατεωνες . τα σαιτ αυτα ειναι ασφαλη , αλλα αυτοι που βαζουν μεσα σπιτια τους προς ενοικιαση δεν ξερεις τι ειναι ο καθενας. στο ξαναγραφω. δεν θα στειλεις προκαταβολη σε κανεναν απο ελλαδα. μονο αν εχεις καποιο γνωστο που μπορει να δει απο κοντα και να μιλησει αντι για εσενα και παλι ομως προσεχε.
        rockas072 πάτα εδώ:Αυτά που ρωτάς είναι γραμμένα στο φόρουμ από το 2011...!
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Ευχαριστώ για τις χρήσιμες απαντήσεις σας, εξακολουθώ όμως να νομίζω ότι ορισμένες από τις αγγελίες που βλέπω είναι ψεύτικες μόνο και μόνο για να προσελκύσουν εγγραφές, και γιατί κάποιος να προσφέρει ένα διαμέρισμα τόσο φθηνά για τα δεδομένα της Στοκχόλμης, ενώ μπορεί να το δώσει σε υψηλότερη τιμή;

          Comment


            #6
            παιδιά ξέρετε γιατί το bostadirekt δε δέχεται ελληνική κάρτα βιζα για πληρωμή για να βάλω αγγελία? κάποιος μου είπε μόνο σκανδιναβικές καρτες ισχύει?

            Comment


              #7
              Originally posted by elpizo View Post
              παιδιά ξέρετε γιατί το bostadirekt δε δέχεται ελληνική κάρτα βιζα για πληρωμή για να βάλω αγγελία? κάποιος μου είπε μόνο σκανδιναβικές καρτες ισχύει?
              Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις τους ίδιους στο Bostad direkt. Νομίζω θα εξυπηρετηθείς καλύτερα ! Σίγουρα θα σου δώσουν λύση.
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                #8
                Originally posted by elpizo View Post
                παιδιά ξέρετε γιατί το bostadirekt δε δέχεται ελληνική κάρτα βιζα για πληρωμή για να βάλω αγγελία? κάποιος μου είπε μόνο σκανδιναβικές καρτες ισχύει?
                Ο λόγος που δεν δέχονται Ελληνικές κάρτες visa είναι:

                1) Οι τράπεζες στην Ελλάδα είναι πολύύύύύύύύ αξιόπιστες.
                2) Η Ελλάδα είναι πλούσια και πολύύύύύύύύ φερέγγυα χώρα.
                3) Η οικονομία της έχει πολύύύύύύύύ γερά ποδάρια.
                (όπως λέει το πολιτικό προσωπικό που πάτε και ψηφίζεται)
                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment

                Working...
                X