Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svenska Som Andra Språk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Svenska Som Andra Språk

    Καλησπέρα,
    Ποιες είναι οι διαδικασίες-απαιτήσεις για εγγραφή στο SAS, στην ιστοσελίδα τους παραδόξως δεν αναφέρει σχετικές πληροφορίες!
    Είναι δωρεάν όπως το sfi;

    #2
    Originally posted by rockas072 View Post
    Καλησπέρα,
    Ποιες είναι οι διαδικασίες-απαιτήσεις για εγγραφή στο SAS, στην ιστοσελίδα τους παραδόξως δεν αναφέρει σχετικές πληροφορίες!
    Είναι δωρεάν όπως το sfi;
    Το SFI το τελείωσες επιτυχώς ?
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Είμαι στο D

      Comment


        #4
        Είσαι ήδη στο sfi και μάλιστα στο D, και δεν σας έχουν ενημερώσει για την συνέχεια? Περίεργο μου φαίνεται !
        Originally posted by rockas072 View Post
        Είμαι στο D
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          #5
          Όχι δεν μας έχουν πει τίποτα, και δεν έχω ρωτήσει κιόλας.
          Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να έχει τελειώσει το SAS για να μας πει;

          Comment


            #6
            Είσαι στο τελευταίο επίπεδο του SFI και μετά ακολουθείς το SAS το οποίο είναι σε τέσσερα επίπεδα αν θέλεις να προχωρήσεις παραπάνω . Για να είσαι στο D σημαίνει ότι μπορείς να συνεννοηθείς , επομένως μπορείς να ρωτήσεις στο σχολείο σου για ακριβείς και σαφείς πληροφορίες απο πρώτο χέρι που ξέρω καλά ότι πληροφορούν τους μαθητές για όλα . Ακόμα και απο τους συμμαθητές σου δεν έχεις ακούσει τίποτα ?? περίεργο..
            Originally posted by rockas072 View Post
            Όχι δεν μας έχουν πει τίποτα, και δεν έχω ρωτήσει κιόλας.
            Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να έχει τελειώσει το SAS για να μας πει;
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment


              #7
              Originally posted by rockas072 View Post
              Όχι δεν μας έχουν πει τίποτα, και δεν έχω ρωτήσει κιόλας.
              Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να έχει τελειώσει το SAS για να μας πει;


              Du som har ett annat modersmål än svenska ska normalt läsa ämnet Svenska som andraspråk, förkortat SAS.
              Det är liksom svenska ett kärnämne, både inom grundläggande vuxenutbildning och gymnasial vuxenutbildning, och anpassat för dig som inte har svenska som modersmål.
              Det innebär därför mer språkundervisning än du får i ämnet Svenska.
              Om du har godkänd från Sfi nivå D ett nationellt prov ingår, är du behörig att börja läsa SAS grund ett nationellt prov ingår ,SAS 1 ett nationellt prov ingår , SAS 2 ett nationellt prov ingår och SAS 3 ett nationellt prov ingår.
              Utbildningarna ligger på eftergymnasial nivå är gratis och CSN utbildningen berättigar till studiemedel.

              Lycka till !
              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment

              Working...
              X