Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δια Βιου Μαθησης ~ Τμήματα Γερμανικών ~ Δωρεάν Μαθήματα!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Δια Βιου Μαθησης ~ Τμήματα Γερμανικών ~ Δωρεάν Μαθήματα!

    Παιδιά γεια σας!! δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ανάλογο (αν ναι συγνώμη...) απο φετος ξεκινάνε πάλι τα μαθήματα ξένων γλωσσών σε όλη την ελλάδα στα κέντρα Δια Βίου Μάθησης. Μπορείτε να αναζητήσετε περισσότερες πληροφορίες στο δημαρχείο της πόλης σας η στο διαδύκτιο! Εγώ με τον συζυγο μου ειχαμε ξεκινήσει πριν 3 χρόνια με αυτό το πρόγραμμα επίπεδο Α1, Α2 (δώσαμε και εξετάσεις) μετά λόγω κρίσης τα κλείσανε αλλά συνέχισε το τμήμα μας με τη δασκάλα μας και την πληρώναμε εμείς (έβγαινε 5-7 ευρώ τις 3 ώρες στο κάθε άτομο) και φτάσαμε Β1-Β2 και δώσαμε και τις εξετάσεις του Ινστιτούτου Γκέτε. Σε 9 μήνες φτάσαμε Β1-Β2.1. εντατικά μαθήματα και μας βοήθησαν πολύ!! πολύ καλή ευκαιρία...ενημερώστε όσους μπορείτε να κάνουν αιτήσεις ώστε να δημιουργηθεί τμήμα!! Καλή συνέχεια!!

    #2
    Αν υπαρχει καποιος απο Ελλαδα που να εχει το βιβλιο γερμανικων Themen Aktuell 1 kursbuch η το arbeitsbuch ας μου στειλει ενα πμ.
    Ευχαριστω
    Better Think twice instead once

    Comment


      #3
      Originally posted by something View Post
      Αν υπαρχει καποιος απο Ελλαδα που να εχει το βιβλιο γερμανικων Themen Aktuell 1 kursbuch η το arbeitsbuch ας μου στειλει ενα πμ.
      Ευχαριστω
      Εγώ το έχω, το κάνω τώρα....σου στέλνω Pm.

      Comment


        #4
        εχωκαι εγω σε pdf αν θες στειλε μου μνμ να σου το στειλω...εχω ολη τη σειρα σε ηλεκτρονικα βιβλια!

        Comment


          #5
          οκ τελικα το ενα το εκτυπωσα αφου το βρηκα απο το ιντερνετ το αλλο αναγκαστηκε η Γυναικα να το αγορασει μιας και αρχιζε τα μαθηματα στο Goethe Χανιων οποτε ολα καλα!!!!! Ευχαριστω Χαιντι για το πμ βεβαια και γω λογο δουλειας το διαβασα μολις σημερα το μηνυμα σου Obwohl ich danke dir :D
          Better Think twice instead once

          Comment


            #6
            θα μπορουσατε να τα στειλετε και σε εμενα εαν τα εχετε σε pdf? ευχαριστω πολυυυυ!!!

            Comment


              #7
              τα εχω στειλει ολα τα βιβλια και τα ακουστικα...

              Comment


                #8
                ευα στειλε μου με πμ την διευθυνση σου

                Comment


                  #9
                  Καλησπέρα σας ,θα με ενδιέφεραν κ μένα τα βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή.
                  Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

                  Comment


                    #10
                    crystal με pm email please!!

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by marion82 View Post
                      crystal με pm email please!!
                      Να είσαι καλά που βοηθάς τόσο κόσμο!!!
                      Παρέλαβα και τα άλλα που έβαλες!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by marion82 View Post
                        crystal με pm email please!!
                        Καλησπερα σας ,
                        σας εστειλα προσωπικο μνμ.
                        Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

                        Comment


                          #13
                          στειλτε κοριτσια και σε μενα οτι εχετε , links pdfs etc
                          δεν μπορει ενας Δον να μην γνωριζει καλα την γλωσσα και να χανει τις "ευκαιριες" στη ξενη χωρα

                          Comment


                            #14
                            παιδια καλησπερα θα σας στειλω συντομα βιβλια και υλικο απλα δωστε μου λιγο χρονο γιατι τρεχω με φορολογικες δηλωσεις!! δεν σας ξεχναω
                            ευχαριστω!

                            Comment


                              #15
                              Αν υπαρχει καποιος απο Ελλαδα που να εχει το βιβλιο γερμανικων Themen Aktuell 1 kursbuch η το arbeitsbuch ας μου στειλει ενα πμ.
                              Ευχαριστω

                              Comment

                              Working...
                              X