Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12
    Banned

Λίστες Αναμονής για διαμέρισμα ανά περιοχή στην Στοκχόλμη;

Καλημέρα,

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει που πρέπει να κάνω εγγραφή σε λίστα για τις περιοχές που με ενδιαφέρουν; θα ήθελα από όλες τις περιοχές της Στοκχόλμης.

Ευχαριστώ

Hyresbostäder i Stockholm kommun .

Hyresbostäder i Stockholm kommun !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι συμβαίνει εκεί πάνω με τα σπίτια;
    Γεννιούνται όσοι ακριβώς πεθαίνουν, η τα σουηδοπουλα (το είπα καλά; :-) ) μένουν με τους γονείς τους μέχρι τα γεράματα;
    Δεν λειτουργεί στις βορειες χωρείς ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης;

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιαννης_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεννιούνται όσοι ακριβώς πεθαίνουν, η τα σουηδοπουλα (το είπα καλά; :-) ) μένουν με τους γονείς τους μέχρι τα γεράματα;
    Γειά σου Γιάννη !
    Ακριβώς το αντίθετο !
    Ο πληθυσμός της Σουηδίας αυξάνεται, και τα παιδιά των Σουηδών από νεαρή ηλικία ζουν αυτόνομα σε δικό τους σπίτι, σύν το μεγάλο προσδόκιμο ζωής !
    Ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης λειτουργεί και μάλιστα πάρα πολύ καλά.
    Χτίζονται συνέχεια πολυκατοικίες και βίλες,μα δεν φτάνουν η ζήτηση είναι μεγάλη.
    Όμως, λόγω της αυξημένης ζήτησης τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά και τα σπίτια είναι σπάνια, ο επιμένων όμως νικά, δεν έχω δεί κανέναν να μένει στο δρόμο, μπορεί να παιδευτείς λίγο, στο τέλος όμως θα βρείς .

Μμμμμμ. :-)
    Είσαι συνάδελφος και ανάρτησες 3d;

η κατασταση στην Στοκχολμη ειναι εκτος ελεγχου πλεον..τα σπιτια δυσευρετα και πανακριβα...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saetron Εμφάνιση μηνυμάτων
    η κατασταση στην Στοκχολμη ειναι εκτος ελεγχου πλεον..τα σπιτια δυσευρετα και πανακριβα...
    Σουηδία δεν είναι μόνο η Stockholml !
    Σε όλες τις πόλεις της Σουηδίας είναι πανέμορφα και η εύρεση σπιτιού σίγουρα είναι πιό εύκολη υπόθεση,και πιο φτηνά, δουλειές υπάρχουν και σε άλλες πόλεις και προσωπική μου γνώμη είναι ότι με βασικά Σουηδικά, δουλειά βρίσκεις πολύ πιο εύκολα (από την Stockholm) σε όλους τους κλάδους, αλλά... όλοι θέλουν Stockholm, η Stockholm φταίει !?
    Σε όλες τις πόλεις είναι υπέροχα ! Kalmar, Umeå, Östersund, Växjö, Västerås, Jönköping, Örebro, Blekinge, Skåne, Kalmar, osv.

Örebro

Östersund

Västerås

Umeå

Αρχική Δημοσίευση από Swethess.... Κ ναι ξέρω σουηδικά, έχω δουλειά στο αντικείμενο μου, κύρος, καλό μισθό, σπίτι στο κέντρο, φίλους κλπ αλλα αυτό δεν αναιρεί τα γεγονότα όσο κ αν το θέλω/θέλετε! Οπότε σας παρακαλώ σταματήστε να κατηγορείτε οποιονδήποτε ρεαλιστή ως κακεντρεχή, μικροπρεπή, συκοφάντη κ ο,τιδηποτε αλλο. Στην τελική μπορει εσεις να έχετε πολύ χαμηλά στανταρ.
    ...εσύ μας είχες δηλώσει, ότι έχεις δικό σου σπίτι στο κέντρο της Stockholm...τι έγινε παρακολουθείς και το real estate της Σουηδίας, και έγινες ειδική και σε αυτόν τον χώρο...βάλε μας λίνκ για ότι υποστηρίζεις και όχι αερολογίες.
    Έχεις σκεφτεί μήπως, ότι με τον τρόπο σου, επηρεάζεις πολύ κόσμο που διαβάζει το φόρουμ και ενδεχομένως να πάρει λάθος αποφάσεις.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιαννης_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Γιάννη!

Θα είναι πιο εύκολο να μοιραστείς κάποιο διαμέρισμα με αλλους για αρχη. Είναι σχετικά εύκολο να βρεις μέσω blocket.se. Μόλις βρεις δουλειά θα εχεις κ περισσότερες επιλογές είτε αγοράς είτε να νοικιάσεις μόνος σου. Γενικά υπάρχει προβλημα με τη στέγαση αλλα απο οτι καταλαβαίνω όλα εξαρτώνται απο το τι μισθό παίρνει κάποιος. Όσο καλύτερος ο μισθός τόσο πιο πολλές οι επιλογές.
    Μπορείς φυσικά να μπεις κ σε λίστα για σπίτι αλλα παίρνει αρκετό καιρό να βρεις. Αν έχεις σκοπό να μείνεις Σουηδία ομως αξίζει να γραφτείς πιστεύω.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Έλληνας λογιστής στην Στοκχόλμη;
    Από rockas072 in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29.09.2013, 21:32
  2. volkshochschule στην περιοχη Zuffenhausen -Στουτκαρδης
    Από eleonora@ in forum Εκπαίδευση και Σπουδές
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.07.2013, 22:05

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like