Announcement

Collapse
No announcement yet.

Λίστες Αναμονής για διαμέρισμα ανά περιοχή στην Στοκχόλμη;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Λίστες Αναμονής για διαμέρισμα ανά περιοχή στην Στοκχόλμη;

    Καλημέρα,

    Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει που πρέπει να κάνω εγγραφή σε λίστα για τις περιοχές που με ενδιαφέρουν; θα ήθελα από όλες τις περιοχές της Στοκχόλμης.

    Ευχαριστώ

    #2
    Hyra lägenhet Stockholm, Göteborg & Malmö - Bostad Direkt

    Comment


      #3
      Hyresbostäder i Stockholm kommun .

      Hyresbostäder i Stockholm kommun !
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        #4
        Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι συμβαίνει εκεί πάνω με τα σπίτια;
        Γεννιούνται όσοι ακριβώς πεθαίνουν, η τα σουηδοπουλα (το είπα καλά; :-) ) μένουν με τους γονείς τους μέχρι τα γεράματα;
        Δεν λειτουργεί στις βορειες χωρείς ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης;

        Comment


          #5
          Originally posted by Γιαννης_ View Post
          Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι συμβαίνει εκεί πάνω με τα σπίτια;
          Γεννιούνται όσοι ακριβώς πεθαίνουν, η τα σουηδοπουλα (το είπα καλά; :-) ) μένουν με τους γονείς τους μέχρι τα γεράματα;
          Δεν λειτουργεί στις βορειες χωρείς ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης;
          Γειά σου Γιάννη !
          Ακριβώς το αντίθετο !
          Ο πληθυσμός της Σουηδίας αυξάνεται, και τα παιδιά των Σουηδών από νεαρή ηλικία ζουν αυτόνομα σε δικό τους σπίτι, σύν το μεγάλο προσδόκιμο ζωής !
          Ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης λειτουργεί και μάλιστα πάρα πολύ καλά.
          Χτίζονται συνέχεια πολυκατοικίες και βίλες,μα δεν φτάνουν η ζήτηση είναι μεγάλη.
          Όμως, λόγω της αυξημένης ζήτησης τα ενοίκια είναι πολύ ακριβά και τα σπίτια είναι σπάνια, ο επιμένων όμως νικά, δεν έχω δεί κανέναν να μένει στο δρόμο, μπορεί να παιδευτείς λίγο, στο τέλος όμως θα βρείς .



          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #6
            Μμμμμμ. :-)
            Είσαι συνάδελφος και ανάρτησες 3d;

            Comment


              #7
              η κατασταση στην Στοκχολμη ειναι εκτος ελεγχου πλεον..τα σπιτια δυσευρετα και πανακριβα...

              Comment


                #8
                Originally posted by saetron View Post
                η κατασταση στην Στοκχολμη ειναι εκτος ελεγχου πλεον..τα σπιτια δυσευρετα και πανακριβα...
                Σουηδία δεν είναι μόνο η Stockholml !
                Σε όλες τις πόλεις της Σουηδίας είναι πανέμορφα και η εύρεση σπιτιού σίγουρα είναι πιό εύκολη υπόθεση,και πιο φτηνά, δουλειές υπάρχουν και σε άλλες πόλεις και προσωπική μου γνώμη είναι ότι με βασικά Σουηδικά, δουλειά βρίσκεις πολύ πιο εύκολα (από την Stockholm) σε όλους τους κλάδους, αλλά... όλοι θέλουν Stockholm, η Stockholm φταίει !?
                Σε όλες τις πόλεις είναι υπέροχα ! Kalmar, Umeå, Östersund, Växjö, Västerås, Jönköping, Örebro, Blekinge, Skåne, Kalmar, osv.

                Örebro

                Östersund

                Västerås

                Umeå
                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  #9
                  Αρχική Δημοσίευση από Swethess.... Κ ναι ξέρω σουηδικά, έχω δουλειά στο αντικείμενο μου, κύρος, καλό μισθό, σπίτι στο κέντρο, φίλους κλπ αλλα αυτό δεν αναιρεί τα γεγονότα όσο κ αν το θέλω/θέλετε! Οπότε σας παρακαλώ σταματήστε να κατηγορείτε οποιονδήποτε ρεαλιστή ως κακεντρεχή, μικροπρεπή, συκοφάντη κ ο,τιδηποτε αλλο. Στην τελική μπορει εσεις να έχετε πολύ χαμηλά στανταρ.
                  ...εσύ μας είχες δηλώσει, ότι έχεις δικό σου σπίτι στο κέντρο της Stockholm...τι έγινε παρακολουθείς και το real estate της Σουηδίας, και έγινες ειδική και σε αυτόν τον χώρο...βάλε μας λίνκ για ότι υποστηρίζεις και όχι αερολογίες.
                  Έχεις σκεφτεί μήπως, ότι με τον τρόπο σου, επηρεάζεις πολύ κόσμο που διαβάζει το φόρουμ και ενδεχομένως να πάρει λάθος αποφάσεις.
                  "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Γιαννης_ View Post
                    Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι συμβαίνει εκεί πάνω με τα σπίτια;
                    Γεννιούνται όσοι ακριβώς πεθαίνουν, η τα σουηδοπουλα (το είπα καλά; :-) ) μένουν με τους γονείς τους μέχρι τα γεράματα;
                    Δεν λειτουργεί στις βορειες χωρείς ο νόμος της προσφοράς και ζήτησης;
                    Γεια σου Γιάννη!

                    Θα είναι πιο εύκολο να μοιραστείς κάποιο διαμέρισμα με αλλους για αρχη. Είναι σχετικά εύκολο να βρεις μέσω blocket.se. Μόλις βρεις δουλειά θα εχεις κ περισσότερες επιλογές είτε αγοράς είτε να νοικιάσεις μόνος σου. Γενικά υπάρχει προβλημα με τη στέγαση αλλα απο οτι καταλαβαίνω όλα εξαρτώνται απο το τι μισθό παίρνει κάποιος. Όσο καλύτερος ο μισθός τόσο πιο πολλές οι επιλογές.
                    Μπορείς φυσικά να μπεις κ σε λίστα για σπίτι αλλα παίρνει αρκετό καιρό να βρεις. Αν έχεις σκοπό να μείνεις Σουηδία ομως αξίζει να γραφτείς πιστεύω.

                    Comment


                      #11
                      Υποδείξεις να κάνεις στον εαυτό σου...

                      Originally posted by Swethess
                      Patrioten σε παρακαλώ... αγνόησε τα μνμ μου! Μπορείς μάλιστα να κάνεις τις αναλογες ρυθμίσεις κ να μη σου εμφανίζονται καν αυτα που γράφω.

                      Υ.γ. δε γράφω πουθενά οτι είναι δικό μου το σπίτι.
                      Αρχική Δημοσίευση από Swethess.....Κ ναι ξέρω σουηδικά, έχω δουλειά στο αντικείμενο μου, κύρος, καλό μισθό, σπίτι στο κέντρο, φίλους κλπ αλλα αυτό δεν αναιρεί τα γεγονότα όσο κ αν το θέλω/θέλετε! Οπότε σας παρακαλώ σταματήστε να κατηγορείτε οποιονδήποτε ρεαλιστή ως κακεντρεχή, μικροπρεπή, συκοφάντη κ ο,τιδηποτε αλλο. Στην τελική μπορει εσεις να έχετε πολύ χαμηλά στανταρ.
                      Υποδείξεις να κάνεις στον εαυτό σου...
                      Λοιπόν για να τελειώνουμε...το πατριωτάκι είναι δημόσιο φόρουμ και αυτά που γράφονται επηρεάζουν καταστάσεις, ανθρώπους και οικογένειες να πάρουν αποφάσεις για το μέλλον τους.
                      Τα μηνύματα σου, και όχι μόνο τα δικά σου διαβάζονται από πλήθος ανθρώπων που ψάχνουν μια ελπίδα για να γλιτώσουν, όπως ακριβώς έκανες και εσύ πριν ανέβεις στην Σουηδία.
                      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by patrioten View Post
                        Υποδείξεις να κάνεις στον εαυτό σου...
                        Λοιπόν για να τελειώνουμε...το πατριωτάκι είναι δημόσιο φόρουμ και αυτά που γράφονται επηρεάζουν καταστάσεις, ανθρώπους και οικογένειες να πάρουν αποφάσεις για το μέλλον τους.
                        Τα μηνύματα σου, και όχι μόνο τα δικά σου διαβάζονται από πλήθος ανθρώπων που ψάχνουν μια ελπίδα για να γλιτώσουν, όπως ακριβώς έκανες και εσύ πριν ανέβεις στην Σουηδία.

                        Καλησπέρα patrioten!

                        Δεν είχα κανένα σκοπό να κάνω υποδείξεις, απλά ήταν μια πρόταση γιατι απο οτι καταλαβαίνω ενοχλείσαι με οσα γράφω. Φυσικά κ αποφασιζεις εσυ πως θα το χειριστείς.
                        Προσωπικά έχω γράψει πολλά θετικά αλλα κ αρνητικά ολο αυτό το διάστημα που επισκέπτομαι το φορουμ. Αυτο δε σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι προσπαθώ να αποθαρρύνω τον κόσμο να ανέβει ή να "πείσω" οτι η Σουηδία δεν είναι ωραία. Όλα όσα γράφονται (εκτος των διαδικαστικών/γραφειοκρατικών/πρακτικών θεμάτων) είναι υποκειμενικές απόψεις που έχουν διαμορφωθεί μέσα απο τις εμπειρίες και τις αντιλήψεις του καθένα. Έτσι λοιπόν κ εγω γράφω αυτα που νομίζω. Θεωρώ δε οτι ο κόσμος που διαβάζει κ ψάχνει ελπίδα (όπως έκανα κ εγω πριν ανέβω Σουηδία) έχει την ικανότητα να κρίνει τι θα κρατήσει κ τι θα αφήσει απο οσα γράφονται εδω μέσα (οπως ακριβώς έκανα κ εγω πριν ανέβω).
                        Καταλήγω λοιπόν στο οτι σε καμία περίπτωση δε θέλω να στερήσω την ελπίδα κανενός κ σε παρακαλώ ας λήξει εδω αυτή η παρεξήγηση. Δεν νομίζω οτι αρμόζει στο φορουμ να πιανόμαστε κάθε φορά απο λεπτομέρειες κ να καταλήγουμε σε διαδυκτιακούς "καβγάδες".

                        Με τις καλύτερες των προθέσεων!

                        Comment

                        Working...
                        X