Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eleni91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πτυχιο απο Ελλαδα δηλαδη μου δινει αλλους 15? Και αυτο το ΝΑΑΤΙ τι ειναι ακριβως δεν το καταλαβενω ?
    Credentialled community language

You can receive five points for having a credentialled community language when you are invited to apply. The language must be accredited by the National Accreditation Authority for Translators and Interpreters.
    (http://www.naati.com.au/)

To receive points, you must provide evidence that the authority has accredited you as a translator or interpreter at the paraprofessional level or above.

Το πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με το nominated occupation

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Constantin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Credentialled community language

You can receive five points for having a credentialled community language when you are invited to apply. The language must be accredited by the National Accreditation Authority for Translators and Interpreters.
    (http://www.naati.com.au/)

To receive points, you must provide evidence that the authority has accredited you as a translator or interpreter at the paraprofessional level or above.

Το πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με το nominated occupation
    Σε ευχαριστω πολυ και παλι Constantin

Το πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με το nominated occupation ? Δηλαδη....?

Σε ευχαριστω πολυ και παλι Constantin

Το πτυχίο πρέπει να είναι σχετικό με το nominated occupation ? Δηλαδη....?
    Διαλέγεις ένα επάγγελμα από την SOL list. Για να πάρεις πόντους, πρέπει το πτυχίο σου να είναι σχετικό με αυτό το επάγγελμα, δηλαδή δεν παίρνεις πόντους απ' το πτυχίο αν έχεις σπουδάσει λογιστικά και το επάγγελμα που διαλέγεις είναι π.χ. ηλεκτρολόγος.

Διαλέγεις ένα επάγγελμα από την SOL list. Για να πάρεις πόντους, πρέπει το πτυχίο σου να είναι σχετικό με αυτό το επάγγελμα, δηλαδή δεν παίρνεις πόντους απ' το πτυχίο αν έχεις σπουδάσει λογιστικά και το επάγγελμα που διαλέγεις είναι π.χ. ηλεκτρολόγος.
    Ααα οκ καταλαβα....εε ναι λογικο
    Εγω εχω τελειωσει Τει Λογιστικης γενικα τα Τει αναγνωριζονται στην Αυστραλεια? Τα θεωρουν επιπεδο bachelor?

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Ααα οκ καταλαβα....εε ναι λογικο
    Εγω εχω τελειωσει Τει Λογιστικης γενικα τα Τει αναγνωριζονται στην Αυστραλεια? Τα θεωρουν επιπεδο bachelor?

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!
    Απ' όσο ξέρω αναγνωρίζονται, αλλά η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και θέλει ψάξιμο.

Απ' όσο ξέρω αναγνωρίζονται, αλλά η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και θέλει ψάξιμο.
    Σε ευχαριστω πολυ constantin να σε καλα

MINIMUM POINTS AS OF 1/7/2018
    The minimum points required change from 60 to 65 as of 1/7/2018

“This change has been done because Australia is in a position to select highly skilled and qualified workers who show interest in living and working in Australia as a permanent resident.

Therefore, only those applicants who possess high calibre and interest in skilled migration program will be invited. This may affect other migrants who wanted to get state sponsorship and were only planning to pass the earlier required immigration mark of 60 point.”
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vertigo : 12.09.2018 στις 15:13
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

1. Σχετικα με την 489 Visa
    Από patousis in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.09.2018, 15:11
  2. Σχετικά με την Visa 190 (Skilled Nominated)
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.09.2018, 15:09
  3. Σχετικα με την 457 Visa
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18.04.2017, 13:28
  4. Σχετικα με την 187 Visa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.11.2013, 05:21
  5. Σχετικα με την 186 Visa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.11.2013, 05:16

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like