Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 264
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sxristina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον το πιστευεις οτι διαβαζα την ανταποκριση σου οταν μου εστειλες το μηνυμα! Ας τα παρουμε απο την αρχη, ο αντρας μου ειναι αυστραλος υπηκοος αλλα εχει γεννηθει στην ελλαδα και ζει μονιμα εδω.. ειναι ανεργος και αυτος ειναι ο λογος που θελει να μεταναστευσει.. ειμαι και εγω ανεργη και ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχω ξεμπερδεψει με το πτυχιο μου ως φιλολογος! Απ' οτι καταλαβα τα πτυχια αγγλικων που εχω δεν αναγνωριζονται οποτα σκεφφτομαι να δωσω το academic ielts μπας και εχω περισσοτερες πιθανοτητες για δουλεια.. η ερωτηση που εχω ειναι αν ο αντρας μου που ειναι ανεργος μπορει να ειναι σπονσορας μου? για ποια visa θα πρεπει να κανς αιτηση? ποσο καιρο πριν μεταναστευσουμε θα πρεπει να εχς κανει αιτηση? ποσα χρηματα χρειαζονται για τη visa?
    Στα links που σου έστειλα πριν,περιγράφονται ΟΛΑ
    Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι

http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%BF%C E%AF-%CF%85%CF%80%CE%AE%CE%BA%CE%BF%CE%BF%CE%B9-95/partner-visa-offshore-onshore-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%C E%AF%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%C E%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-4628/

Ναι μπορεί να γίνει sponsor
    H offshore (Βερολίνο) κοστίζει $3,085 .
    Η onshore (Αustralia) κοστίζει $4,575.

ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες!! και τα link! προσπαθω να βγαλω ακρη και με βοηθατε πολυ!!

θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε μια απάντηση σε ένα πρόβλημα ενός φίλου μου...
    λοιπόν ο ένας είναι αυστραλός υπήκοος και είναι Σύδνευ από αρχές Νοεμβρίου...
    η σύζυγος είναι ελλάδα με Βουλγαρική υπηκοότητα...
    δεν μπόρεσε να ταξιδέψει μαζί του ...ούτε με τουριστικη βίζα η σύζυγος μαζί με τον μικρό τους...
    δύο χρόνια παντρεμένοι...
    μόνη διέξοδος είναι η partner viza?
    και αν κατατεθουν τα χαρτιά και ο φάκελος ολοκληρωμένος μετά από πόσο καιρό υπάρχει περίπτωση να ταξιδέψει η σύζυγος?
    σας ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μανώλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε μια απάντηση σε ένα πρόβλημα ενός φίλου μου...
    λοιπόν ο ένας είναι αυστραλός υπήκοος και είναι Σύδνευ από αρχές Νοεμβρίου...
    η σύζυγος είναι ελλάδα με Βουλγαρική υπηκοότητα...
    δεν μπόρεσε να ταξιδέψει μαζί του ...ούτε με τουριστικη βίζα η σύζυγος μαζί με τον μικρό τους...
    δύο χρόνια παντρεμένοι...
    μόνη διέξοδος είναι η partner viza?
    και αν κατατεθουν τα χαρτιά και ο φάκελος ολοκληρωμένος μετά από πόσο καιρό υπάρχει περίπτωση να ταξιδέψει η σύζυγος?
    σας ευχαριστώ πολύ!
    https://www.immi.gov.au/about/charte.../visas/5.0.htm
    https://www.immi.gov.au/immigration/...-passports.htm

na sas rotiso kati ...na mu apandisi opios kseri ....sas parakalo....avti pu pan me viza PERMANENT REZIDENT..apo ELLADA stin AUSTRALIA pernun epidomata molis patane to podidus eki ... i prepi na perimenun 2 xronia

Αυτο που ρωτας το ρωτας σε λαθος σημειο. Το νημα αυτο αναφερεται στις Partner visas, για παντρεμενους, για σχεσεις κλπ.
    Τα διαφορα επιδοματα τα δικαιουται καποιος αμεσως για τα παιδια . Χωρις παιδια, 18 μηνες αμα δεν εχεις φερει λεφτα στη χωρα. Αλλα παλι, χωρις λεφτα, αυστραλια, ειναι πολυ δυσκολο

Αλλα και αυτο ειναι πολυ σχετικο.

Πες μας ποια visa ψαχνεις, ετσι ωστε Οι διαχειριστες να μεταφερουν μαλλον το μηνυμα σου στη σωστη ενοτητα
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

ime padremeni me avstralo ipikoo ke pedi me avstraleziko diavatirio tora etimazume ta hartia ia to Berlino ke elpizo ia tin PERMANENT REZIDENT imaste padremeni 7 xronia

signomi den katalava an ise padremeni me avstralo ke me pedi prepi na perimenis 18 mines ia epidomata ....

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trica Εμφάνιση μηνυμάτων
    signomi den katalava an ise padremeni me avstralo ke me pedi prepi na perimenis 18 mines ia epidomata ....
    Αν εχεις παιδι ανηλικο νομιζω παιρνεις τα σχετικα επιδοματα αμεσα. Θα σε διαφωτισουν και αλλοι αυριο
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

evxaristo poli

Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Σχετικα με την 457 Visa
    Από patousis in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.01.2019, 08:10
  2. Σχετικα με την 489 Visa
    Από patousis in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12.09.2018, 15:11
  3. Partner Visa Offshore-Onshore Διαδικασία-Δικαιολογητικά
    Από christine in forum Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.01.2017, 15:38
  4. Σχετικά Με Τα Σχολεία
    Από lora in forum Εκπαίδευση και Σπουδές
    Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 31.08.2015, 12:50
  5. Σχετικα με GPS
    Από tasosn in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21.08.2014, 19:52

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like