Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με τις Partner Visas

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Αγγελική# View Post
    .....Μετα απο 10 μήνες κ κάτι ....!
    Μάλλον επιμηκύνθηκε ο χρόνος επεξεργασίας και στο Βερολίνο....

    Comment


      Σας ευχαριστώ να είστε καλά !!!Μακάρι τα πράγματα να πάνε καλά για όλους μας !!!!

      Comment


        Originally posted by Αγγελική# View Post
        Γεια σε όλους...............Δεν θα το πιστέψετε αλλά σήμερα με ενημέρωσαν ότι εγκρίθηκε η βίζα μου......Είναι η προσωρινή 309 αλλά κ πάλι δεν μπορώ να περιγράψω τη χαρά μου....Μετα απο 10 μήνες κ κάτι επιτέλους έχουμε θετική απάντηση!!!!Τώρα αρχίζει το τρέξιμο αλλά για άλλη μια φορά χάρις εσάς υπάρχει τέλεια ενημέρωσει εδω μέσα για όλα!!Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους για την βοήθεια!!
        Μπραβο ,Αγγελικη!Ολα βολικα ,να σας ερθουν!

        υ.γ πέρνα κι απο δώ ,να κανεις ενα update ,με την ημερομηνια εγκρισης!
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          Καλημέρα και από εμένα. Σύντομα θα κάνω αίτηση για partner visa - onshore με την κοπέλλα μου η οποία βρίσκεται ήδη εκεί. Παραθέτω τα στάδια στα οποία βρίσκονται τα χαρτιά μου για τους επόμενους ενδιαφερόμενους.

          Οποιαδήποτε βοήθεια παρατήρηση καλωδεχούμενη

          -πιστοποιητικό γέννησης (έλαβε σφραγίδα χάγης και μεταφράστηκε επίσημο από δικηγορικό γραφείο με αγγλική σφραγίδα)
          -πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης ( περιμένουμε να έρθει )
          -γνήσιο φωτοαντίγραφο εγχρωμο διαβατηρίου και ταυτότητας. Πήγα στο τοπικό αστυνομικό τμήμα και πήγα στον διοικητή ο οποίος βρίσκεται σε άδεια.Σφραγίδα και υπογραφή έβαλε ο αναπληρωτής διοικητής (περιμένουμε για σφραγίδα χάγης και θα αποσταλεί μετα στον δικηγόρο για μετάφραση )
          -πιστοποητικό στρατολογικής κατάστασης (περιμένουμε να έρθει)
          -αντίγραφο ποινικού μητρώου.Ο αναπληρωτής διοικητής με διαβεβαίωσε ότι στο σύστημα δεν υπάρχει κάτι επομένως είναι απλά θέμα να μας έρθει

          Μόλις συγκεντρώσουμε όλα τα χαρτιά θα πάνε για σφραγίδα χάγης και μετά για μετάφραση και επικύρωση στον δικηγόρο.

          Comment


            Originally posted by Αγγελική# View Post
            Σας ευχαριστώ να είστε καλά !!!Μακάρι τα πράγματα να πάνε καλά για όλους μας !!!!

            Συγχαρητήρια Αγγελική! Καλή αρχή και καλή τύχη στη νέα σας ζωή! Όλα να γίνουν όπως εύχεστε!

            Comment


              Originally posted by pothia View Post
              Καλημέρα και από εμένα. Σύντομα θα κάνω αίτηση για partner visa - onshore με την κοπέλλα μου η οποία βρίσκεται ήδη εκεί. Παραθέτω τα στάδια στα οποία βρίσκονται τα χαρτιά μου για τους επόμενους ενδιαφερόμενους.

              Οποιαδήποτε βοήθεια παρατήρηση καλωδεχούμενη

              -πιστοποιητικό γέννησης (έλαβε σφραγίδα χάγης και μεταφράστηκε επίσημο από δικηγορικό γραφείο με αγγλική σφραγίδα)
              -πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης ( περιμένουμε να έρθει )
              -γνήσιο φωτοαντίγραφο εγχρωμο διαβατηρίου και ταυτότητας. Πήγα στο τοπικό αστυνομικό τμήμα και πήγα στον διοικητή ο οποίος βρίσκεται σε άδεια.Σφραγίδα και υπογραφή έβαλε ο αναπληρωτής διοικητής (περιμένουμε για σφραγίδα χάγης και θα αποσταλεί μετα στον δικηγόρο για μετάφραση )
              -πιστοποητικό στρατολογικής κατάστασης (περιμένουμε να έρθει)
              -αντίγραφο ποινικού μητρώου.Ο αναπληρωτής διοικητής με διαβεβαίωσε ότι στο σύστημα δεν υπάρχει κάτι επομένως είναι απλά θέμα να μας έρθει

              Μόλις συγκεντρώσουμε όλα τα χαρτιά θα πάνε για σφραγίδα χάγης και μετά για μετάφραση και επικύρωση στον δικηγόρο.
              Με το καλό pothia να κάνετε την αίτησή σας!
              Μια μικρή διευκρίνηση για να αποφύγεις κόπο.. Εμείς κάναμε ηλεκτρονικά την αίτησή μας και δεν βάλαμε τη σφραγίδα της Χάγης (apostille) (ύστερα από συμβουλή από τα υπόλοιπα πατριωτάκια) και τα δέχτηκαν. Ελεγξέ το γιατί δε ξέρω αν αλλάζει που είναι onshsore
              Good luck!!

              Comment


                Originally posted by vazaki View Post
                Με το καλό pothia να κάνετε την αίτησή σας!
                Μια μικρή διευκρίνηση για να αποφύγεις κόπο.. Εμείς κάναμε ηλεκτρονικά την αίτησή μας και δεν βάλαμε τη σφραγίδα της Χάγης (apostille) (ύστερα από συμβουλή από τα υπόλοιπα πατριωτάκια) και τα δέχτηκαν. Ελεγξέ το γιατί δε ξέρω αν αλλάζει που είναι onshsore
                Good luck!!
                Ευχαριστούμε πολύ!μακάρι να έχεις δίκιο απλά καλύτερα να έχουμε καλύψει όλα τα ενδεχόμενα και να μην χρειαστούνε.Κάποια συμβουλή, μηπως έχουμε παραλήψει κάτι?

                Comment


                  ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ Κ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥς ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΒΙΖΑ??

                  Comment


                    Originally posted by eleni.ka1 View Post
                    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ Κ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥς ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΒΙΖΑ??
                    Processing Times and Priorities for the Onshore Partner Program
                    Το immigration "μιλάει" για 12-15 μήνες,αλλά οι τελευταίες πληροφορίες μας λένε για 18+ μήνες

                    Comment


                      Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum, ελπίζω να μην κάνω καμιά βλακεία..... Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω κάποιες ερωτήσεις......Ο σύζυγός μου έχει υποβάλει ηλεκτρονικά την αίτηση του για PARTNER VISA και πάτησε το κουμπί για submit και αμέσως εμφανίσθηκε το ποσό που πρέπει να πληρώσει για τη viza. Αυτό μας ξάφνιασε λίγο αλλά και λογικό συνάμα, ίσως λέω εγώ, για να μας πάρουν στα σοβαρά......Πρέπει φυσικά να πληρώσεις πλέον μόνο με viza card.............. Θα ήθελα να ξέρω, εάν βέβαια μπορεί να με ενημερώσει κάποιος, μετά την πληρωμή ποιο θα είναι το επόμενο βήμα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

                      Comment


                        Καλησπέρα σε όλους!!!
                        Είμαστε πολύ χαρούμενοι αφού σήμερα μάθαμε ότι εγκρίθηκε η Partner Visa!!!

                        Σας ευχαριστούμε για τη βοήθειά σας πατριωτάκια και εύχομαι σε όλους να έχουν καλή τύχη!!!

                        Comment


                          Originally posted by Sofi.p View Post
                          Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum, ελπίζω να μην κάνω καμιά βλακεία..... Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω κάποιες ερωτήσεις......Ο σύζυγός μου έχει υποβάλει ηλεκτρονικά την αίτηση του για PARTNER VISA και πάτησε το κουμπί για submit και αμέσως εμφανίσθηκε το ποσό που πρέπει να πληρώσει για τη viza. Αυτό μας ξάφνιασε λίγο αλλά και λογικό συνάμα, ίσως λέω εγώ, για να μας πάρουν στα σοβαρά......Πρέπει φυσικά να πληρώσεις πλέον μόνο με viza card.............. Θα ήθελα να ξέρω, εάν βέβαια μπορεί να με ενημερώσει κάποιος, μετά την πληρωμή ποιο θα είναι το επόμενο βήμα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
                          Καλησπέρα Sofi.p!
                          Η διαδικασία έχει ως εξής: Πληρώνετε και στη συνέχεια πρέπει να συμπληρώσετε όλα τα προσωπικά σας στοιχεία στις επόμενες φόρμες που υπάρχουν στο immiaccount. Επίσης, πρέπει να ανεβάσετε τα έγγραφα που αποδεικνύουν τη σχέση σας. Αφού τα συμπληρώσετε όλα κάνετε την υποβολή της αίτησης!

                          Καλή αρχή και καλή τύχη!!!

                          Comment


                            Originally posted by vazaki View Post
                            Καλησπέρα σε όλους!!!
                            Είμαστε πολύ χαρούμενοι αφού σήμερα μάθαμε ότι εγκρίθηκε η Partner Visa!!!

                            Σας ευχαριστούμε για τη βοήθειά σας πατριωτάκια και εύχομαι σε όλους να έχουν καλή τύχη!!!
                            Συγχαρητήρια και καλή αρχή στη νέα ζωή σας. Με το καλό να κατεβείτε και να σας έρθουν όλα όπως τα σχεδιάζετε.
                            Η γνώση είναι δύναμη αρκεί να είναι "οργανωμένη"

                            Comment


                              Συγχαρητήρια vazaki τα καλητερα απο εδώ και πέρα για εσάς!! μια ερώτηση ηλεκτρονικά είχες κατάθεση την αιτηση;

                              Comment


                                Originally posted by vazaki View Post
                                Με το καλό pothia να κάνετε την αίτησή σας!
                                Μια μικρή διευκρίνηση για να αποφύγεις κόπο.. Εμείς κάναμε ηλεκτρονικά την αίτησή μας και δεν βάλαμε τη σφραγίδα της Χάγης (apostille) (ύστερα από συμβουλή από τα υπόλοιπα πατριωτάκια) και τα δέχτηκαν. Ελεγξέ το γιατί δε ξέρω αν αλλάζει που είναι onshsore
                                Good luck!!
                                @Penny 01

                                H vazaki από αυτό το πόστ την έκανε ηλεκτρονικά.
                                Η γνώση είναι δύναμη αρκεί να είναι "οργανωμένη"

                                Comment

                                Working...
                                X