Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με τις Partner Visas

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Να είσαι καλά penny. Δε στέλνω τότε ούτε εγώ. Απλά το διάβασα σο immi και λέω μπας και...

    Comment


      Originally posted by Crete View Post
      Να είσαι καλά penny. Δε στέλνω τότε ούτε εγώ. Απλά το διάβασα σο immi και λέω μπας και...
      θα πρέπει μόνο αυτοί που θα γράψουν για εσάς την 888
      να υπογράψουν μπροστά σε κάποιο φαρμακοπειό ή το ανάλογο επάγγελμα που επιτρέπει ποιστοποίηση !!!
      δεν χρείαζετε να στείλουν διαβατήριο ή ταυτότητα σε φωτοτυπία
      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, ότι θα πρέπει να γίνει.
        Άντε να τα στείλω πια αυτά τα χαρτιά να ηρεμήσετε και εσείς από εμένα και τις απορίες μου... Και πάλι ευχαριστώ aussie

        Comment


          Originally posted by Crete View Post
          Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, ότι θα πρέπει να γίνει.
          Άντε να τα στείλω πια αυτά τα χαρτιά να ηρεμήσετε και εσείς από εμένα και τις απορίες μου... Και πάλι ευχαριστώ aussie
          άντε με το καλό
          χαχαχαχα μην ανησυχεις δεν μας ζαλισες !!!!!


          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

          Comment


            Καλησπέρα παιδιά. Στο immi λέει τα έντυπα 888 να τα γράφουμε με block letters δηλαδή κεφάλαια. Θέλει να πει τα στοιχεία μόνο ή όλο το ποίημα... Και άλλη μια ερώτηση γιατί μια ίσον καμία... Τα statements που πρέπει να γραφτούν, αν κατάλαβα καλά πρέπει να γράψουμε 2 ιστορίες ( μια εγώ και μια η γυναίκα μου) για το πως γνωριστήκαμε, πως εξελίχθηκε η σχέση μας κτλ.. και απλά να τα υπογράψουμε ε? Αυτά τα γράφουμε σε απλό χαρτι η υπάρχει κάποιο ειδικό έντυπο? Ευχαριστώ

            Comment


              Άλλη μια απλή ερώτηση αλλά έχω μπλοκάρει sorry... Στο έντυπο 40 sp part H, στην ερώτηση 45 που ρωτάει ownership of dwelling. Θα βάλει η γυναίκα μου ότι φιλεξενουμαστε από το πεθερό της (πατέρα μου) να γράψω: staying in father in law's house η κάπως διαφορετικά?

              Comment


                Crete εμείς την 888 την γράψαμε όλο κεφαλαία και για την σχέση μας κάνεμε ενα κοινό και υπογράψαμε και οι δυο.

                Comment


                  Ευχαριστώ για τη βοήθεια Penny

                  Comment


                    Penny με ενδιαφέρει και εμένα η κοινή δήλωση για τη σχέση. Σε ποιο πρόσωπο τη γράψατε; Όλο στο πρωτο πληθυντικό ή την έγραψε ο ένας σας στο πρώτο ενικό και μετά απλώς υπογράψατε και οι δύο;

                    Comment


                      sweetelenitsa εμείς τη δήλωση τη γράψαμε ο καθένας ξεχωριστά σε απλό χαρτι κ μιλούσαμε για την αρχή της σχέσης μας ,τη κοινή μας ζωή, το μέλλον μας στην Αυστραλία και τη στήριξη που θα έχω απο εκείνον μιας κ εκείνος έχει την υποικοότητα .Στο τέλος τις πήγαμε στην αστυνομία κ υπέγραψαν .

                      Comment


                        Σ' ευχαριστώ πολύ Αγγελική για τις πληροφορίες! Αυτό είχαμε αρχικά σκοπό να κάνουμε αλλά μου άρεσε η ιδέα της Penny να γράψουμε μία κοινή διότι αν γράψουμε διαφορετικές με βλέπω να γράφω εγώ και τις 2...

                        Comment


                          Αυτό είναι πολύ σωστό που λες γιατί να σου πω την αλήθεια εγώ έγραψα και τις δύο και μετά ο άντρας μου έκανε μια αντιγραφή για να είναι διαφορετικά τα γράμματα!!!Πες μου ,όλοι οι άντρες ίδιοι είναι??χα, χα!!

                          Comment


                            Χαχαχα! Και εσεις τα ιδια ε; Ιδιοι δε λες τιποτα!

                            Comment


                              Originally posted by sweetelenitsa View Post
                              Penny με ενδιαφέρει και εμένα η κοινή δήλωση για τη σχέση. Σε ποιο πρόσωπο τη γράψατε; Όλο στο πρωτο πληθυντικό ή την έγραψε ο ένας σας στο πρώτο ενικό και μετά απλώς υπογράψατε και οι δύο;
                              Εμείς την γράψαμε στον πρώτο πληθυντικό οτι ηταν πριν κάποια χρονια που γνωριστήκαμε τον τροπο που γνωριστήκαμε την εξέλιξη της σχέσεις μας και πως παντρευτήκαμε και οτι θελουμε να συνεχίσουμε την ζωή μας στην Αστραλια κάτω γράψαμε τα ονόματα μας και υπογράψαμε και μετα έκανε μια ο άνδρας μου σαν σπόνσορας οτι θα με στήριξη.

                              Comment


                                Σ´ ευχαριστώ πολύ Penny! Θα σκεφτώ και αν μπορέσω θα γράψω μόνο μια να τελειώνουμε...

                                Comment

                                Working...
                                X