Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22
    Kwstas σου εστειλα προσοπικη απαντηση..για οτιδιποτε γενικο για την Ισλανδια απαντισε μου εδω
    What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

γεια σου μηπως τελικα εμαθες πληροφοριες για ισλανδια?ενδιαφερομαι κ εγβ αλλα δεν βρισκω κατι

καλησπερα φιλε μου..δεν ψαχνω αλλο για την Ισλανδια γιατι με επιρεασε ο χαμιλος πλυθισμος της..εχω στραφει προς Νορβιγια,Δανια,Φινλανδια
    What doesnt Kill you,Makes you Stronger..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas806 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη χρονια σε ολους !οπου και να ειστε ! οποιοι και να ειστε !

Με λενε Κωστα και αυτη τη στιγμη βρισκομαι στην Ισλανδια. Ξεκινησα να εργζομαι εκει το Μαρτιο, επεστρεψα Ελλαδα μες το Σεπτεμβρη και επεστρεψα Ισλανδια το Δεκεμβρη για να συνεχισω την εργασια αλλα και τη ζωη μου. Θα χαρω λοιπον να σας δωσω οσες πληροφοριες μπορω. Mετα απο πολυ καιρο επισκεφτηκα ξανα το Patriotaki , που ειναι και ο λογος για την αργοπορια στην απαντηση μου.

Φιλε Erandi , επειδη βλεπω οτι ενδιαφερεσαι για τη χωρα, θα ηθελα να μου δωσεις καποιες πληροφοριες σχετικα με το πτυχιο σου, ηλικια , προυπηρεσια κλπ. εαν θελεις φυσικα, σε αυτο το φορου ή σε προσωπικο μηνυμα.

Επισης θα ηθελα να σε ρωτησω, τι ειναι αυτο που ψαχνεις γενικα, τις φιλοδοξιες σου οπως αναφερει και προηγουμενο μελος, και δε μιλαω μονο για την ευρεση εργασιας και το οικονομικο ή τα χρηματα με αριθμους, τι ακριβως εχεις στο μυαλο σου σκεπτομενος αυτη τη χωρα? εχει σημασια η απαντηση σου.

Και στη συνεχεια θα αναφερθω αναλυτικα σε οτιδηποτε συμβαινει εδω και θα ξεκαθαρισω καπως το τοπιο.
    ενδιαφερομαι να μαθω για την ισλανδια ποσο ευκολο ειναι να βρεις δουλεια κ σπιτι κ αν γνωριζεις καποια σαιτ που μπορω να στειλω βιογραφικα. Εχω διπλωμα Γραφιστικης, ειμαι 31 και εχω αρκετη εμπειρια στο χωρο κ γενικοτερα με το χειρισμο Η/Υ και δημιουργια γραφικων. Απο γλωσσες μιλαω μονο αγγλικα.
    Θα με ενδιεφερε πολυ μια χωρα οπως η ισλανδια κ το κλιμα δεν με πειραζει πολυ, προτιμω μια μικρη κ ησυχη χωρα με φυσικα τοπια κ να εχω ενα αξιοπρεπη μισθο.

ευχαριστω
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

Καλησπεραα ενδιαφερομαι πολυ να παω ισλανδια αφου τελειωσω τη σχολη νοσηλευτικης εχω ενα ακομα πτυχειο βοηθος βρεφονηπιοκομου και θα ηθελα να ασκησω και τα δυο επαγγελματα η ενα απο τα δυο. θα ηθελα να ρωτησω καποιες πληροφοριες για ισλανδια αν μπορει να μ απαντησει καποιος θα ειμαι ευγνωμων. Ενδιαφερομαι να μαθω σε τι κατασταση ειναι το συστημα υγειας και παιδειας σε τι επιπεδα κιμενονται τα ενοικια και οι μισθοι και αν υπαρχουν ομαδες για εκμαθηση ισλανδικων στην ισλανδια για νεοεισερχομενους στην χωρα πολιτες.

ευχαριστω πολυ θα τα κοιταξω

Παιδιά "ξεθάβω" το συγκεκριμένο νήμα καθώς με ενδιαφέρει η προοπτική μετανάστευσης στην Ισλανδία.

Υπάρχει κάποιος Έλληνας εκεί να μου δώσει κάποια tips; Ρωτάω διότι οι πληροφορίες στο ίντερνετ είναι διάσπαρτες και οφείλω να ομολογήσω ότι δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Φιλικούς χαιρετισμούς,

Χρήστος

Καλημέρα! Θα μπορούσα παρακαλώ να έχω κάποιες πληροφορίες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν μπορώ να καταλάβω το ενδιαφέρον για μετανάστευση στην Ισλανδία για επαγγελματικούς λόγους. Απ όσο ξέρω το 'νησί' χωρα παρέχει άριστες υπηρεσίες για τουρισμό και τα τοπία είναι εντυπωσιακά. Πέρα όμως από αυτό δεν βλέπω ούτε έχω μιλήσει με άλλον 'Ελληνα που έχει εγκατασταθεί εκεί. Για περισσότερες πληροφορίες, διαβαστε τα groups στο Facebook όπου οι ενδιαφερόμενοι ενημερώνονται για την μετανάστευση στο Ρέϊκιαβικ κυρίως. Πρέπει να σκεφτείτε σοβαρά τις προοπτικές πριν πάτε σε οποιοδήποτε χώρα και φυσικά να έχετε και χρήματα για την εγκατάσταση εκεί στο Ρέϊκιαβικ διότι είναι το κόστος διαβίωσης είναι υψηλό. Επίσης μην θεωρείτε δεδομένο ότι με τα αγγλικά είναι αρκετά για να τα βγάλετε πέρα διότι μπορεί να μιλούν οι κάτοικοι όμως η πρώτη γλώσσα σε όλες τις υπηρεσίες είναι τα Ισλανδικά!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στην Ελβετία.
    Από megas alexantros08 in forum Μετανάστευση στην Ευρώπη
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.01.2017, 12:13
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.11.2015, 13:00
  3. Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και σας χαιρετώ απο Ισλανδία!!!
    Από kostas806 in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22.04.2013, 14:02
  4. Μετανάστευση στην Αγγλία ή στην Αυστραλία? (IT)
    Από Creep in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.11.2012, 21:16
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.06.2012, 13:30

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like