Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προσωρινή διαμονή σε ξενώνες, πανδοχεία και ξενοδοχεία στη Σουηδία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Προσωρινή διαμονή σε ξενώνες, πανδοχεία και ξενοδοχεία στη Σουηδία.

    Hostel i Stockholm .

    Boenden är lediga i Stockholm !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    #2
    Φτηνά δωμάτια στη Στοκχόλμη !

    Billiga hostel och hotel i Stockholm !
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Interhostel i Stockholm .


      Interhostel.se
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        #4
        Best Hostel Old Town Skeppsbron i Stockholm .


        Best Hostel i Stockholm !
        14_beds.jpg
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Μείνετε σε ένα ξενώνα στην Στοκχόλμη στο κέντρο της πόλης την καλύτερη επιλογή, φθηνά καταλύματα στη Στοκχόλμη.

          Ξενώνας σε Στοκχόλμη !
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #6
            Φτηνά δωμάτια στο Malmö .


            Hotelspecials i Malmö !
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              #7
              Φτηνά και καλά Hotell στo Göteborg !


              Billiga hotel i Göteborg !
              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment


                #8
                Φτηνά ξενοδοχεία στην Στοκχόλμη, Σουηδία.

                Στοκχόλμη ξενοδοχεία.
                Φτηνά ξενοδοχεία στην Στοκχόλμη, Σουηδία.



                Stockholm Hotell från 187,26Kr - Boka Billiga Hotell Stockholm
                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  #9
                  Καλησπερα σας. Γνωριζει κανεις με πειρα στα hosted της Στοκχολμης αν υπαρχουν hostels με μεγαλα ντουλαπια που να μπινουν βαλιτσες; Ειμαι στο hostel guest στην παλια πολη και τα ντουλαπια του χωρουν μονο εγγραφα και οχι βαλιτσες.
                  Αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του απο τις εμπειριες του.
                  Ευχαριστω.
                  ΠΣ. Δεν ξερω αν ειναι δικη μου εντυπωση μονο αλλα οι Σουηδοι δεν ειναι ατομα με υπομονη. Μου ειχαν πει οτι ειναι ηρεμα ατομα αλλα κανα Τεσσερεις που συναντησα ηταν νευροσπαστοι. Τελος παντων. Μου φαινεται οτι βλεπιυν ξενο και ειναι ετοιμοι να εκραγουν που δεν μπιρουν να εκφρασουν αυτα που σκεφτονται.
                  Τελος παντων. Ισως να ειναι δικη μου εντυπωση σαν "πρωταρης".
                  Αν μπορει να διευκρινησει καποιος το θεμα των ντουλαπιων, θα το εκτιμουσα.
                  Ευχαριστω.

                  Comment


                    #10
                    Συγνωμη που το γραφω αλλα η αυτο η θα σηκωθω και υα πλακωθω με τον ....... Σουηδο που εδω και μια ωρα εχει απλωσει στο κρεβατι του τα φαγητα του και την μασελα του απο οτι φαινεται και εχει ηχορυπανει και βρομισει με σαλαμιλα τον θαλαμο.
                    Τωρα αρχισε το ανοιγμα των κουτιων μπυρας με επακολουθο ρεψιμο. Αν το κανει οπως χτες θα ξυπνησει 2 φορες το βραδυ να ανοιξει αλλα δυο κουτακια και να ρευτει. Και να φανταστεις χτες που εφτασα, προσπαθουσα να κανω ησυχια και του ζητουσα συγνωμη. (Αυτος απαντησε με ενα γρυλισμα).
                    Οσοι και οσες θεωρουν τους Σουηδους συνεσταλμενους και κλειστους τυπους ας το ξανασκευτει γιατι τουλαχιστον σε hostel δεν θα τους συναντησει. Αντε καληνυχτα . Για μενα το βλεπω χλωμο.
                    Τωρα αρχισε και η σουηδεζα παραδιπλα να βηχει. Θα συνεχισει και αυτη ολη νυχτα την μουσικη με το ροχαλητο του παραπανω.
                    Ακομα τρωει το τερας.
                    Υπομονη Γιαννη.

                    Comment


                      #11
                      Ελα ρε Γιαννη. Ναι μην περιμενεις κατι καλυτερο. Οι σουηδοι που πανε στα χοστελς ειναι αρρωστημενη περιπτωση.
                      Το καλυτερο που σου συνιστω ειναι να βρεις τροπο να φυγεις απο κει, απο το χοστελ....δεν ξερω και για ποιο λογο εχεις παει Σουηδια στην τελικη....και ειδικα στη Στοκχολμη που ναι μεν ωραια ειναι, αλλα γινεται της ποπης εκει περα ρε παιδι μου.

                      Περασε ενα χερακι τα λινκς που εχουν ποσταριστει εδω μεσα μπας και παιζει κατι αλλο. Τσεκαρε και το Blocket αν δεν το εχει ποσταρει κανεις. Εκει παιζει να βρεις κανα δευτερο χερι ή κανα δωματιο ρε αδερφε. ΠΡΟΣΕΧΕ για απατεωνες ομως....ειναι γεματο. Δοκιμασε να περασεις κι απο ελληνικες κοινοτητες μπας και ψηνεται κανενας να σε βαλει μεσα στο σπιτι του για κανα μηνα.

                      Αλλα τωρα τι να σου πω...γενικα στα λεω...ελπιζω να εχεις βρει δουλεια και να ψαχνεις μονο καπου να μεινεις, γιατι χωρις δουλεια θα πρεπει να κανεις μπαντιλικια στη Σουηδια για να βρεις καποιο μερος. Μπορεις να με διαφωτισεις με περισσοτερες πληροφοριες σε κανα PM...δεν μενω Σουηδια, αλλα κατι ξερω κι εγω. Τα ματια σου ανοιχτα κι υπομονη. Και νταξ εσυ τη γλυτωσες με κανα δυο λερωμενους.....σε ενα φιλαρακι μου ο σουηδος ειχε φερει γκομενα μεσα στο χοστελ να πηδ*χτουν μεσα στο δωματιο....παλι καλα να λες

                      Comment


                        #12
                        Χαχα. Χειροκροτησαν κιολας; Ευχαριστω για την απαντηση Ακοs. Νομιζα οτι κανεις δεν διαβαζει πια τα μηνυματα.
                        Προσπαθω να αντεξω οσο μπορω. Για να ψαξω για δουλεια ηρθα. Προχτες εφτασα και με το καλησπερα γνωρισα τελειως διαφορετικες καταστασεις απο οτι περιμενα. Πηγα και σε ελληνικη κοινοτητα αλλα δεν μαθα κατι παραπανω απο οτι ηξερα. Για να δουμε πως θα παει τις επομενες μερες, οχι απο πλευρας hostel που δεν περιμενω τιποτα καλυτερο, αλλα απο πλευρας δουλειας τουλαχιστον. Προς το παρον δεν εχω δει κατι καλο απο την διαμονη μου στην Στοκχολμη.
                        Υπομονη.

                        Comment


                          #13
                          θα σου τα γραψω σε ΠΜ χεχε

                          Comment


                            #14
                            Παντως το οτι βλεπεις Σουηδους σε Ηοstels με μεγαλες τσαντες διπλα στα κρεβατια τους με πεταμενα μεσα παπουτσια και ρουχα μαζι σε κανει να σκεφτεσαι για την Σουηδικη οικονομια. Ενας απο αυτους ειναι απο τον βορρα και προσφατα γυρισε απο Ισπανια. Δεν ξεχωριζουν εκτος απο την γλωσσα απο τους μαυρους που κοιμουνται και αυτοι εδω.

                            Comment

                            Working...
                            X