Announcement

Collapse
No announcement yet.

Είμαι στην φάση του Ψαξίματος!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by patrioten View Post
    Kαλα Χριστουγεννα φιλε μου, ελπιζω να εισαι καλα!

    Comment


      #32
      Originally posted by chococaramel View Post
      Kαλα Χριστουγεννα φιλε μου, ελπιζω να εισαι καλα!
      Thanks mate !
      Καλά Χριστούγεννα !
      Σου εύχομαι όλες οι επιθυμίες σου να πραγματοποιηθούν !
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        #33
        Καλημέρα, το ψάξιμο συνεχίζεται για ακόμη μια ημέρα. Πλέον έχω μπει στην φάση του πλάνου, και αρχίζω το οργανώνω. Ωραία ως εδώ, πλέον τσεκάρω περιοχές για "ιδανικές συνθήκες ζωής". Αρχικά είχα σκεφτεί Λονδίνο, ωστόσο για πολλούς και διαφόρους λόγους το απέρριψα και πλεόν κοιτάζω προς Μπράιτον, Σαουθάμπτον, Πλύμουθ αποκλείω την Ουαλία και από βόρεια κοιτάζω Λίβερπουλ, Λιντς, Σάντερλαντ κ Νιούκαστλ.
        Σκωτία αν και αρχικά είχα σχηματίσει μια δική μου άποψη, ωστόσο συζήτησα με ένα άτομο το οποίο πήγε να "σπουδάσει" μαγειρική στο Εδιμβούργο και μου άλλαξε την άποψη. "Είναι βόρειοι και δεν έχουν συνηθίσει τους μετανάστες, έχουν ένα θέμα με τους Ισπανούς αλλά η μπάλα τους παίρνει όλους. Είναι πολλοί ρατσιστές σε σχέση με τους Άγγλους οι οποίοι έχουν συνηθίσει άλλες φυλές στους δρόμους τους" Αυτό θα ήθελα να μου το απαντήσει ο did666 καθώς είχε ζήσει στην Σκωτία (διάβασα το θεματάκι σου στο φόρουμ )
        Οπότε τώρα με πολύ προσοχή πρέπει να καταλήξω στην περιοχή χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω ως πρώτες αυτές τις περιοχές και στο τέλος να κατλήξω Λονδίνο ή από το πουθενά να είμαι στο Χαλ.

        Υ.Γ. επειδή είμαι από πόλη με λιμάνι (μετά από έναν χρόνο ψαξίματος, κατάλαβα ότι αυθόρμητα κοιτάζω περιοχές με θάλασσα) WTF !!!!

        Comment


          #34
          Κάποια στιγμή είχα πέσει σε αυτό το Blog που έχει καποιες πληροφορίες για αγγλία.Δεν το εψαξα ιδιαίτερα γιατι δεν ενδιαφέρομαι για Αγγλία,κοίταξε το όμως ίσως βρείς κάτι χρήσιμο
          Εγώ και η θεία Σοφία

          Comment


            #35
            Originally posted by vaso31 View Post
            Κάποια στιγμή είχα πέσει σε αυτό το Blog που έχει καποιες πληροφορίες για αγγλία.Δεν το εψαξα ιδιαίτερα γιατι δεν ενδιαφέρομαι για Αγγλία,κοίταξε το όμως ίσως βρείς κάτι χρήσιμο
            Εγώ και η θεία Σοφία
            Καλημέρα Βάσω, ευχαριστώ για την ενημέρωση, το συγκεκριμένο μπλοκ το έχω λιώσει και έχω "πρήξει" την Σοφια με τις ερωτήσεις μου (τα χαιρετίσματα μου αν πέσει το μάτι της εδώ)... Έχω ένα τετράδιο το οποίο γράφω τα πάντα σε σχέση με την Αγγλία, θέματα επιβίωσης εκεί κλπ κλπ

            Όλες οι βοήθειες σας είναι καλοδεχούμενες...

            Comment


              #36
              Καλύτερα να ενημερώνεστε από έγκυρες πηγές για την ζωή στην Αγγλία .

              Stop unrestricted immigration from poor EU countries, David Cameron suggests !
              We will block benefits to new EU migrants, says Prime Minister !
              Dispute Over Immigration Widens Between Britain and E.U.

              Βρετανία για πέμπτη συνεχή χρονιά πτώση του βιοτικού επιπέδου.

              The Telegraph !

              Τhe New York Times Europe !

              The Guardian !
              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment


                #37
                Originally posted by vaso31 View Post
                Κάποια στιγμή είχα πέσει σε αυτό το Blog που έχει καποιες πληροφορίες για αγγλία.Δεν το εψαξα ιδιαίτερα γιατι δεν ενδιαφέρομαι για Αγγλία,κοίταξε το όμως ίσως βρείς κάτι χρήσιμο
                Εγώ και η θεία Σοφία
                Εγώ και η θεία Σοφία !Η Γυναίκα η Κ@ρίολ@ ! sorry, υπάρχει κάτι χρήσιμο σε αυτό το (κακής ποιότητας) λίνκ για την ζωή στην Αγγλία ?
                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  #38
                  Originally posted by patrioten View Post
                  Εγώ και η θεία Σοφία !Η Γυναίκα η Κ@ρίολ@ ! sorry, υπάρχει κάτι χρήσιμο σε αυτό το (κακής ποιότητας) λίνκ για την ζωή στην Αγγλία ?
                  Το ότι μπήκες σε ένα άρθρο της και πιάστηκες από αυτό δεν έχω να πω κάτι! Κ όμως αν καθίσεις και το ψάξεις αυτο το... "κακής ποιότητας" λινκ είναι καλός μπούσουλας για όσους σκέφτονται την Αγγλία...

                  Στα ...παρακάτω, ευχαριστώ για τα link αλλά τα έχω υπόψιν μου....

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by McTsiap View Post
                    Το ότι μπήκες σε ένα άρθρο της και πιάστηκες από αυτό δεν έχω να πω κάτι! Κ όμως αν καθίσεις και το ψάξεις αυτο το... "κακής ποιότητας" λινκ είναι καλός μπούσουλας για όσους σκέφτονται την Αγγλία...

                    Στα ...παρακάτω, ευχαριστώ για τα link αλλά τα έχω υπόψιν μου....
                    Δεν "έβαλα τα λίνκ",που έτσι κι αλλιώς είναι παγκοσμίως γνωστά.
                    Είναι συγκεκριμένη αρθρογραφία για το τι συμβαίνει τώρα στην Αγγλία ,για να ενημερωθούν τα μέλη.
                    Στο παραπάνω λίνκ που υπερασπίζεται (προσωπική μου γνώμη) είναι σκουπίδι και κάκιστης ποιότητας,βωμολοχεί, ειρωνεύεται, βρίζει ,αυτά που γράφει στερούνται σοβαρότητας και είναι παντελώς αναξιόπιστα !
                    Δικαίωμα σου είναι να διαβάζεις ότι σου αρέσει .
                    Θα μου επιτρέψεις όμως να έχω την γνώμη μου .

                    Από το ίδιο λίνκ...Τίτλους από τα θέματα ...

                    ‘Αμα η γυναίκα είναι κ@ριόλ@…!

                    Το καθημερινό σώβρακο !

                    Keeping busy (και παρόμοιες μ@λ@κίες που δε δουλεύουν) !

                    ΣΟΚ! Η επιστήμη αποκαλύπτει στους συγγραφείς ότι και οι έφηβοι πηδιόσαντε !
                    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                    Comment


                      #40
                      Δεν μου λες ρε Patrioten εχεις αποφασισει να παρεις βραβειο χωσιματος εδω αγορι μου?Ποιο ειναι το προβλημα σου?
                      Λεει καποια πραγματα για την Αγγλια αυτο το blog ναι ή οχι?Το γραφει ενας ανθρωπος που ζει στην Αγγλια εδω και 10 χρονια?
                      Αν στο μεταξυ εχει και αλλα θεματα με αφηνει αδιαφορη.Απο τη στιγμη που υπαρχει εστω 1% πιθανοτητα να το βοηθησει θεωρησα σωστο να το βαλω.
                      Απο εκει και περα αυτος που ενδιαφερεται θα φιλτραρει και θα αποφασισει αν τον βοηθαει η οχι.
                      Σε τι ακριβως βοηθαει το χωσιμο σου για το λινκ??Ελεος βρες κατι να ασχοληθεις.Οταν δεν εχεις κατι ουσιαστικο να πεις καλυτερα να σωπαινεις,δεν το ξερεις?
                      ΥΣ.Οσο για την υπολοιπη θεματαλογια που προσωπικα δεν την εχω διαβασει,μην εξαπτεσαι.Υπαρχουν και χιουμοριστικα μπλογκ αν το γνωριζεις.Αν εισαι της εκκλησιας πολυ απλα μη τα διαβαζεις

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by vaso31 View Post
                        Δεν μου λες ρε Patrioten εχεις αποφασισει να παρεις βραβειο χωσιματος εδω αγορι μου?Ποιο ειναι το προβλημα σου?
                        Λεει καποια πραγματα για την Αγγλια αυτο το blog ναι ή οχι?Το γραφει ενας ανθρωπος που ζει στην Αγγλια εδω και 10 χρονια?
                        Αν στο μεταξυ εχει και αλλα θεματα με αφηνει αδιαφορη.Απο τη στιγμη που υπαρχει εστω 1% πιθανοτητα να το βοηθησει θεωρησα σωστο να το βαλω.
                        Απο εκει και περα αυτος που ενδιαφερεται θα φιλτραρει και θα αποφασισει αν τον βοηθαει η οχι.
                        Σε τι ακριβως βοηθαει το χωσιμο σου για το λινκ??Ελεος βρες κατι να ασχοληθεις.Οταν δεν εχεις κατι ουσιαστικο να πεις καλυτερα να σωπαινεις,δεν το ξερεις?
                        ΥΣ.Οσο για την υπολοιπη θεματαλογια που προσωπικα δεν την εχω διαβασει,μην εξαπτεσαι.Υπαρχουν και χιουμοριστικα μπλογκ αν το γνωριζεις.Αν εισαι της εκκλησιας πολυ απλα μη τα διαβαζεις
                        Βάσω ΔΕΝ έχω σκοπό και ΔΕΝ θέλω να έρθω μαζί σου σε αντιπαράθεση,θα μου επιτρέψεις όμως να έχω την γνώμη μου .
                        Αυτό που μου κάνει πάντως εντύπωση είναι ότι ΔΕΝ διακρίνεις τι είναι ουσιαστικό και τι όχι .
                        Και σε κάποιο άλλο πόστ αναφέρθηκες περί αυστηρότητας ......
                        Το συγκεκριμένο λίνκ δεν έχει καμμία σχέση με την μετανάστευση.
                        Εσύ μάλλον θα πρέπει να ΜΗΝ ασχολείσαι μαζί μου αρνητικά .
                        Από την στιγμή που ανάρτησες το λίνκ δίνεις και το δικαίωμα
                        κριτικής.
                        Και επίσης δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο είσαι τόσο επιθετική μαζί μου, εσύ εξάπτεσαι χωρίς κανένα επιχείρημα μόνο και μόνο για να δημιουργήσεις άσχημες εντυπώσεις καλύτερα την ενέργεια σου να την καταναλώνεις ποιό εποικοδομητικά πρός όφελος σου.
                        Δεν έχω τίποτα μαζί σου το αντίθετο μάλιστα έχουμε κοινούς φίλους !
                        Όταν γίνεται πλάκα και καλαμπουρίζουμε είμαι μέσα από τους πρώτους, όταν όμως γράφουμε για την μετανάστευση με ένα στιλάκι, "παμ...πλατεία...",για ένα τόσο σοβαρό θέμα που παίζονται, ζωές, περιουσίες και το μέλλον των παιδιών όσων έχουν, οφείλουμε όλοι, πρώτα στον εαυτό μας και κατ΄ επέκταση στους άλλους να είμαστε πιό σοβαροί, όταν συζητάμε για μετανάστευση .

                        Εύχομαι Καλά Χριστούγεννα !
                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment


                          #42
                          Εξαπτομαι γιατι σχολιασες τη δικη μου αναρτηση και μαλιστα αρνητικα χωρις κανενα ουσιαστικο επιχειρημα.
                          Το γεγονος οτι το μπλογκ εχει και ασχετες αναρτησεις το κανει μη αξιοπιστο?Θα ηθελα να μου το αιτιολογησεις αυτο σε παρακαλω.Γιατι δεν ειναι αξιοπιστο?
                          Εδω στο πατριωτακι περα απο τη ματεναστευση υπαρχουν διαφορα θεματα,απο ανεκδοτα μεχρι μαγειρικη.Αυτο το κανει ΜΗ αξιοπιστο?
                          Επισης υπαρχουν απειρες αποψεις γραμμενες εδω.Στη μεταναστευση δεν υπαρχει αντικειμενικη γνωμη παρα μονο υποκειμενικη.Γιαυτο και ο καθενας γραφει τη δικη του οπτικη γωνια και εμεις φιλτραρουμε.
                          Χωρις να διαβασεις καν τι γραφει το μπλογκ,παρα μονο απο τους τιτλους των αλλων θεματων,εσυ μπηκες εδω να τα χωσεις επειδη το ποσταραμε.
                          Και στην τελικη για σενα μπορει να ειναι μαπα το συγκεκριμενο μπλογκ και δεκτο.Γιατι μπαινεις ομως εδω με αερα ξερολα και προσβαλεις τους αλλους?
                          Το συνεχιζεις μαλιστα λεγοντας οτι δεν ξερω να ξεχωριζω το ουσιαστικο απο το μη?Με γνωριζεις και απο εχθες?Θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τα λογια σου.
                          Δεν μιλας με κανενα παιδακι.Εσυ μαλλον θα πρεπει να μαθεις να ξεχωριζεις ποτε πρεπει να καταλαβαινεις το λαθος σου και να υποχωρεις.
                          Σε εχω δει πως μιλας και σου ειναι απιστευτα ευκολο να ασκεις κριτικη και να το παιζεις αυστηρος.Αυτο δεν σε κανει ομως πιο ωριμο στα θεματα μεταναστευσης.
                          Και θα το ληξω εδω το θεμα.

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by vaso31 View Post
                            Εξαπτομαι γιατι σχολιασες τη δικη μου αναρτηση και μαλιστα αρνητικα χωρις κανενα ουσιαστικο επιχειρημα.
                            Το γεγονος οτι το μπλογκ εχει και ασχετες αναρτησεις το κανει μη αξιοπιστο?Θα ηθελα να μου το αιτιολογησεις αυτο σε παρακαλω.Γιατι δεν ειναι αξιοπιστο?
                            Εδω στο πατριωτακι περα απο τη ματεναστευση υπαρχουν διαφορα θεματα,απο ανεκδοτα μεχρι μαγειρικη.Αυτο το κανει ΜΗ αξιοπιστο?
                            Επισης υπαρχουν απειρες αποψεις γραμμενες εδω.Στη μεταναστευση δεν υπαρχει αντικειμενικη γνωμη παρα μονο υποκειμενικη.Γιαυτο και ο καθενας γραφει τη δικη του οπτικη γωνια και εμεις φιλτραρουμε.
                            Χωρις να διαβασεις καν τι γραφει το μπλογκ,παρα μονο απο τους τιτλους των αλλων θεματων,εσυ μπηκες εδω να τα χωσεις επειδη το ποσταραμε.
                            Και στην τελικη για σενα μπορει να ειναι μαπα το συγκεκριμενο μπλογκ και δεκτο.Γιατι μπαινεις ομως εδω με αερα ξερολα και προσβαλεις τους αλλους?
                            Το συνεχιζεις μαλιστα λεγοντας οτι δεν ξερω να ξεχωριζω το ουσιαστικο απο το μη?Με γνωριζεις και απο εχθες?Θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τα λογια σου.
                            Δεν μιλας με κανενα παιδακι.Εσυ μαλλον θα πρεπει να μαθεις να ξεχωριζεις ποτε πρεπει να καταλαβαινεις το λαθος σου και να υποχωρεις.
                            Σε εχω δει πως μιλας και σου ειναι απιστευτα ευκολο να ασκεις κριτικη και να το παιζεις αυστηρος.Αυτο δεν σε κανει ομως πιο ωριμο στα θεματα μεταναστευσης.
                            Και θα το ληξω εδω το θεμα.
                            Δέν χρειάζεται να απαντήσω,το ύφος και ο τρόπος που μου απευθύνεσαι τα λένε όλα .
                            Δεν έχω κάτι προσωπικό με σένα !
                            Εσύ την έχεις "δεί" στραβά μαζί μου .
                            Καλά Χριστούγεννα !
                            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                            Comment


                              #44
                              Πατριώτεν άσε την φίλη μου ήσυχη !!!
                              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by ευανθια View Post
                                Πατριώτεν άσε την φίλη μου ήσυχη !!!

                                Comment

                                Working...
                                X