Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σας ευχομαι!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια σας ευχομαι!!

    Καλησπερα ειμαι ο Θανος 27 χρονων δουλευω ως ελευθερος επαγγελματιας εδω και 2 χρονια (μαγαζι με πρωινο φαγητο) και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα πλεον ωστε να μπορεσω να ανταπεξελθω οικονομικα στις υποχρεωσεις μου, σπουδαζα σε μια σχολη τει ηλεκτρολογιας ακομα δεν την τελειωσα ουσιαστικα την αφησα γιατι με σπουδες γενικα και τετοιο χαρτι δεν βλεπω μελλον σε αυτη τη χωρα και χρειαζομουν μια δουλεια αμεσα, πλεον σκεφτομαι να μετακομισω μονιμα στον καναδα για εργασια εχω εκει τον θειο μου που εχει φτιαξει οικογενεια,και εγγονια, μενει στο Γουινιπεγκ εδω και 40 χρονια περιπου, εγω λογω του πατερα μου εχω την καναδικη υπικοοτητα μου την ειχε βγαλει (ειχε κανει τα χαρτια οταν ημουν μικρος περιπου 6 χρονων) και απο τοτε την εχω,την υπικοοτητα την απεκτησα απο τον πατερα μου επειδη σαν νεος ειχε παει για δουλεια στον καναδα μαζι με τον αδερφο του (Θειο μου ο οποιος και εμεινε εκει και καλα εκανε μαλλον) και ειχε κατσει τοτε 8 χρονια και απεκτησε το δικαιωμα για να εχω και εγω ως γιος του την καναδικη υπικοοτητα,

    ΕΡΩΤΗΣΗ: Με βοηθαει σε καποια πραγματα η καναδικη υπικοοτητα? Θα ηταν ευκολο για εμενα να μεταναστευσω?? απο δουλεια τουλαχιστον μπορει να με βοηθησει και ο θειος μου με καποιες γνωριμιες που εχει, το μαγαζι μου δεν παει καλα νιωθω χαζος που σηκωνομαι απο τα αγρια χαραματα με 10 ωρες στο ποδι για να μπαινω και μεσα απο τα εξοδα!! δεν το αντεχω αλλο αυτο το παραμυθι της χωρας μας, βαρεθηκα να τους πληρωνω για το τιποτα!! να μεινω και να περιμενω την υποτιθεμενη αναπτυξη της χωρας μας που ολοι ελπιζουν και αν ναι ποτε θα ερθη αυτη?? η θα ηταν καλυτερα να τα μαζεψω και να την κανω για ενα καλυτερο μελλον?

    #2
    Μετανάστευση στον Καναδά

    Comment


      #3
      Originally posted by Thanosx87 View Post
      ΕΡΩΤΗΣΗ: Με βοηθαει σε καποια πραγματα η καναδικη υπικοοτητα? Θα ηταν ευκολο για εμενα να μεταναστευσω??
      Ναι σε βοηθαει, αν εχεις διαβατηριο σε ισχυ ειναι σαν να μην εφυγες ποτε

      στο Winnipeg ζουν 4-5 χιλιαδες ατομα Ελληνικης καταγωγης, ενας απο αυτους και ο θειος σου, φανταζομαι.

      φυγε αμεσα και περιμενουμε ανταποκριση: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...manitoba-5494/


      Καλη επιτυχια !!!

      Comment

      Working...
      X