Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νοσηλευτές στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Σε ευχαριστω πολυ που μπαινεις στον κοπο και μου απαντας. Φανταζομαι εσεις μενατε μαζι? Ηταν ευκολο για σας. Εγω δεν είμαι μονη μου. οποτε θα πρεπει να βρω καποιο σπιτι, διαμερισμα οτιδηποτε που να μπορω να μεινω με την οικογενεια μου. εκει κολλαω γιατι απο το λιγο που κοιταξα τα σπιτια ειναι πολυ ακριβα πως θα ανταπεξελθω που στην αρχη θα δουλευω μονο εγω. τελος παντων θα παω να δωσω την συνεντευξη για την εμπειρια περισσοτερο και βλεπουμε.

    Comment


      #32
      σκεψου ειμαστε 6 ατομα και μενουμε σε δυο πολυκατοικιες διπλα διπλα, μας χωρισαν ετσι ο καθενας εχει το δικο του δωματιο,

      μενουμε σε φλατ με κοινοχρηστη κουζινα αλλα ειναι σχετικα μικρο το ενοικιο για εδω που μενω (654 με ολα τα εξοδα μεσα νερο ρευμα θερμανση) , δεν κανει για οικογενεια με τιποτα για ενα ατομο ειναι οτι πρεπει.

      τωρα για να βρεις σπιτι γινεται και αυτο θα πρεπει να το συζητησεις και με τους υπευθυνους του νοσοκομειο γιατι θα χρειαστεις και βεβαιωση απο τον εργοδοτη για τραπεζικο λογαριασμο και για να σου νοικιασουν σπιτι, επισης θα χρειαστει να δωσεις καποια ενοικια μπροστα.

      γενικα εδω που μενω εγω ζωνη 2 το ελαχιστο που θα βρεις ειναι απο 1000 λιρες το μηνα και πανω για την περιπτωση που αναφερεις (οικογενεια) οποτε να υπολογιζεις και 2-3 ενοικια που θα ζητησουν συν καποια εγγυηση που θα δωσεις για ζημιες (αν αλλαξεις σπιτι θα τα παρεις πισω)

      δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει το νοσοκομειο σε αυτο καλυτερα να το συζητησεις μαζι τους στη συνεντευξη ισως να βρειτε καμια ακρη, ισως να ειναι και πιο ελαστικος ο ιδιοκτητης εαν πας με καποιον απο το νοσοκομειο.

      καλη επιτυχια!! αν θελεις γραψε εδω τις εντυπωσεις σου γιατι μπορει να βοηθησεις και καποιον αλλον που ενδιαφερεται για κατι αντιστοιχο!!

      υγ στης 11 του μηνα ερχομαι για διακοπες στα Γιαννενα οποτε θα το διαβασω λογικα οταν γυρισω

      Comment


        #33
        Γι αυτο περισσοτερο για την εμπειρια θα παω στην συνεντευξη. δεν θα τα βγαλω περα στο λονδινο. θα κοιταξω καποια μικροτερη πολη. καλες διακοπες και ομπρελα παρε

        Comment


          #34
          Ας πω κι εγώ την άποψη μου στην κουβέντα. Είμαι Cardiff τους τελευταίους 7 μήνες, ως νοσηλευτής, με προυπηρεσία 7 χρόνια πριν στην Ελλάδα από τα οποία μου αναγνώρισαν μερικά και ξεκίνησα από το 4ο payscale του band 5. Μόνος μου είμαι, τα λεφτά είναι υπερ καλά. Υπερωρίες που πληρώνονται πάντα στην ώρα τους και καλά και το πιο σημαντικό....γυρνάς σπίτι και είσαι οκ. Ανθρώπινες συνθήκες εργασίας, ΑΠΕΙΡΟ support για το προσωπικό τους, υποδειγματικοί.

          Για εμένα πάρε πρώτα το PIN από NMC και μετά έλα, μια λιγότερη σκοτούρα στο κεφάλι σου.

          Μην κοιτάτε μόνο Λονδίνο, έχει πολλές καλές πόλεις η ΜΒ, με πολύ καλύτερες συνθήκες ζωής.

          Comment

          Working...
          X