Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ferbee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bigjohn ευχαριστω!!!!!!!!!!!
    Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα γιατι τώρα ξεκινάω την αναζήτηση και μου φαίνονται όλα βουνο.
    Στις αιτήσεις που έστελνες και επαιρνες απάντηση κατάλαβες που κολλούσε το θέμα?
    Πχ με πήραν δυο-τρία τηλ αλλά κατάλαβα πως έκανα πατάτα στην ερώτηση "παγίδα" για τον μισθό που περιμένω.Καμιά συμβουλή?
    Οχι, δυστυχως δεν καταλαβαινεις ποτε που κολλάει το θέμα. Απλα σου απαντανε ευγενικά οτι δέν τους κάνεις, αν σου απαντησουνε κιόλας. Στατιστικά περίπου στο 20-25% σου απαντανε, στα αλλα δεν απαντανε καθόλου. Για μισθό η συμβουλή μου είναι μην πείς τίποτα, πές τους αν σε ρωτήσουνε ψάχνω για δουλεια και θα δεχτώ οποιαδήποτε λογική πρόταση. Έτσι κι αλλιώς μήν μεριμένεις πολλά στην αρχή, και εγώ τώρα ειμαι σε δοκιμαστική περίοδο και σε 3 μήνες απο την αρχη θα μου κάνει άλλη πρόταση. Παρόλα αυτά μιά χαρα περνάς και με αυτα. Επίσης αποψή μου είναι να επικεντρωθείς σε τοπικό επίπεδο, και να κανεις και σε επιλεγμένες δουλειές μακρυά. Παίζει ρόλο να εισαι κοντα, αν θέλουν κάποιον εκτάκτως. Καλή επιτυχία!!!

Δυστυχώς μακρυα δεν μπορώ να κάνω αιτήσεις γιατί έχω δυο μικρούλια και δεν γίνεται να τα ξεσηκώσω,πόσο μάλλον αφού ο άντρας μου έχει δουλειά.
    Με το μισθό εννοείται πως δεν με ενδιαφέρει αρχικά πόσο θα μου δώσουν αφού αυτό που θέλω είναι η περιβόητη εμπειρία.Είναι λίγο ψυχοφθόρα η διαδικάσια της απόρριψης αλλά πολύ ενθαρρυντικό να διαβάζεις πως κάποιος σε παρόμοια κατάσταση τα κατάφερε!
    Οπότε συνεχίζω να στέλνω και ο Θεός βοηθός.
    Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!

Γεια σου big john και φυσικα συγχαρητηρια για την κινηση που εκανες οσον αφορα το θεμα της διαβιωσης αρχικα με γυμναστηριο και επειτα με την πολη που ειχες επιλεξει ανεκαθεν.Θα ηθελα να ρωτησω αν στο μεσοδιαστημα που γυρισες Ελλαδα ησουν συναισθηματικα φορτισμενος που η δευτερη φορα ηταν πιο δυσκολη ωστε να μπορεσεις να ξαναφυγεις.Οι γονεις σου φαντζομαι θα σε στηριξαν.!!Επισης ιελω να ρωτησω αν γνωριζεις ποση ωρα ειναι το μπερμπιγχαμ απο Λονδινο

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Luer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης ιελω να ρωτησω αν γνωριζεις ποση ωρα ειναι το μπερμπιγχαμ απο Λονδινο
    3 ωρες με λεωφορειο.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Luer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου big john και φυσικα συγχαρητηρια για την κινηση που εκανες οσον αφορα το θεμα της διαβιωσης αρχικα με γυμναστηριο και επειτα με την πολη που ειχες επιλεξει ανεκαθεν.Θα ηθελα να ρωτησω αν στο μεσοδιαστημα που γυρισες Ελλαδα ησουν συναισθηματικα φορτισμενος που η δευτερη φορα ηταν πιο δυσκολη ωστε να μπορεσεις να ξαναφυγεις.Οι γονεις σου φαντζομαι θα σε στηριξαν.!!Επισης ιελω να ρωτησω αν γνωριζεις ποση ωρα ειναι το μπερμπιγχαμ απο Λονδινο
    Γεια σου φιλε Luer. Καταρχην ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Δεν νομιζω οτι την δευτερη φορα ειμουν ιδιαιτερα φορτισμένος, απλα περασα καλα ενα μηνα με τους κοντινους μου ανθρωπους και επεστρεψα στην Αγγλια για ευρεση εργασίας. Οσο για την στήριξη απο τους γονεις που λες πιστευω οτι απο μια ηλικία και μετα δεν πρεπει να υπάρχει, αλλα ο καθένας να τραβαει ανεξάρτητα τον δρομο του. Το Μπερμιχαμ απεχει απο Λονδίνο μιαμιση ωρα με γρηγορο τρένο η δυο και κατι ωρες με αυτοκίνητο.
    Καλη τυχη σε οτι κάνεις!

bigjohn ελπίζω να είσαι ακομα εκει...και να έχει βελτιωθεί και η ζωή σου....σκεφτομαστε πολύ το θεμα μεταναστευσης στην Αγγλια, ειμαστε δηλ σχεδον ετοιμοι...ψαχνω για την καταλληλοτερη πολη απο άποψη εργασιας αλλα κυριως ποιοτητας ζωης μιας και εχουμε και 2 αγορακια..το μπερμινγχαμ σε γενικες γραμμες μου άρεσε...απο θεμα εγκληματικοτητας ομως??καθαριοτητας??ενοικια για μια μεση οικογενεια???η απαντηση σου θα μου ηταν πολυ χρησιμη...ευχαριστω....

Πολυ χαιρομαι που πηγαν καλα τα πραγματα .Ευχομαι κι ακομα καλυτερα. Κι εγω την ανοιξη ανεβαινω . ολοι εδω κι εμενα μου λενε διαφορα αλλα οι δικοι μου εκει αλλα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Η Ιστορία του Καναδά
    Από claus in forum Μετανάστευση στον Καναδά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.01.2014, 01:35
  2. Η ιστορία μου...
    Από wint3r in forum Μετανάστευση και η ελληνική ομογένεια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30.04.2012, 07:47
  3. Η ιστορία μου...
    Από wint3r in forum Διάφορα Θέματα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24.03.2012, 21:20

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like