Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα No2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ερωτευμένος


    Δύο φίλοι:
    - Μετά από 20 χρόνια γάμου είμαι ακόμα ερωτευμένος με την ίδια κοπέλα
    - Καταπληκτικό!
    - Ελπίζω μόνο να μην το μάθει η γυναίκα μου.
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    Comment


      #32
      Δύο μικροαπατεώνες


      Δύο μικροαπατεώνες συναντιούνται στο δρόμο: "Χαρούμενο σε βλέπω. Έκανες
      καμιά καλή μπίζνα;", ρωτάει ο ένας. "Μόλις
      πήρα δύο επιταγές από την ασφάλεια. Η μια είναι για τη φωτιά και η άλλη
      για το χαλάζι", απαντά ο άλλος. "Μπράβο, βρε θηρίο.
      Όμως, για πες μου, το χαλάζι πως το έριξες;".
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        #33
        Ο Ελληνοαμερικάνος




        Ήταν ένας πάμπλουτος Ελληνοαμερικάνος που μετά από 40 και βαλέ χρόνια στο Αμέρικα αποφασίζει να γυρίσει στο Ελλάδα και πιο συγκεκριμένα στο χωριό του που το είχε νοσταλγήσει! Αφού έφτασε στο χωριό του αποφάσισε να πάει να κάνει μια βόλτα να θυμηθεί τα μέρη οπού έπαιζε όταν ήταν παιδί! Εκεί λοιπόν που προχωρούσε σε ένα λιβάδι βλέπει έναν νέο περίπου στα 25 να κάθεται κάτω από ένα δέντρο, με το τσιγάρο του και την φραπεδιά του, και να ρεμβάζει! Πλησιάζει λοιπόν ο ελληνοαμερικάνος και του λέει:
        -Καλά εσύ νέο παιδί και κάθεσαι και τεμπελιάζεις; Γιατί δεν πας να βρεις μια δουλεία; Νέος: και γιατί να βρω δουλεία ρε γέρο;
        Ελλ.: Μα για να κάνεις λεφτά φυσικά.
        Νέος: Και άμα κάνω λεφτά τι θα γίνει;
        Ελλ: Μετά θα κάνεις κι άλλα λεφτά και θα αποκτήσεις την δική σου δουλειά. ω Νέος: Ε ναι ωραία και μετά;
        Ελλ: Μετά θα κάνεις πιο πολλά λεφτά και θα κάνεις και επιχείρηση όπως έκανα και εγώ! ω Νέος: Ναι ρε μπάρμπα, απαντά τσαντισμένος ο νέος, μετά τι θα γίνει.
        Ελλ: Μετά, αφού θα κουραστείς πολύ πρώτα, θα μεγαλώσεις τις επιχειρήσεις σου και θα έχεις πολλά λεφτά.
        Νέος: Οκ και μετά τι;
        Ελλ.: Μετά θα κάθεσαι.
        Νέος: Και γιατί ρε μπάρμπα, απαντά ο νεοέλληνας, εγώ τώρα τι κάνω;
        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

        Comment


          #34
          Πως λέγονται οι κάτοικοι της Σερβίας;


          Σέρβος και...Σερβιέτα!
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            #35
            Γ..α με αν κάνω λάθος…


            Περπατάει κάποιος στον δρόμο και καθώς βλέπει μια πολύ όμορφη γυναίκα να περνάει δίπλα του την σταματάει και της λέει:
            - "Γά...έ με αν κάνω λάθος, αλλά Ανδρομέδα δεν σε λένε;"!
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #36
              Ο έξαλλος.


              Μπαίνει Δευτέρα πρωί-πρωί στο φαρμακείο ένας τύπος έξαλλος!
              - Ρε γαμώτο λέει του φαρμακοποιού εγώ πήρα την Παρασκευή
              μια συσκευασία 100 προφυλακτικών. Όταν τα άνοιξα όμως ήταν μόνο 97!
              - Εντάξει κύριε! λέει ο φαρμακοποιός. Πάρτε 3 δωρεάν να λυθεί η παρεξήγηση!
              Μαλακώνει ο άλλος και λέει σχεδόν απολογητικά.
              - Δεν είναι αυτό μωρέ, αλλά να! που μου χάλασε το Σαββατοκύριακο!
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                #37
                Το τζίνι


                Κάποιος εκεί που έκανε βόλτα στην παράλια με το σκυλάκι του βρήκε ένα Λυχνάρι.
                Το άνοιξε, το τζίνι είχε τρεις επιθυμίες προς ικανοποίηση .
                1η «ένα εκατομμύριο δολάρια».
                «Έγινε» είπε το τζίνι. Και ο λογαριασμός του στην τράπεζα έδειχνε
                1.000.000.000 δολ. Πλουσιότερος .
                2η «θα ήθελα ένα Μερσεντές επιβατικό αυτοκίνητο»
                «Έγινε» είπε το τζίνι .και η Μερσεντές έκανε εμφάνιση μπροστά του ,μέσα από σύννεφο ομίχλης.
                3η (Χμ σκέφτηκε χρήματα έχω, αυτοκίνητο έχω) «Θέλω να είμαι ακαταμάχητος με τις γυναίκες»
                Το τζίνι τον μεταμόρφωσε σε ένα μεγάλο κουτί με σοκολάτες .
                Ένας άλλος τύπος βρήκε ένα λυχνάρι το άνοιξε και το τζίνι είχε μια επιθυμία.
                Ο τύπος σκέφτηκε , σκέφτηκε, ξανασκέφτηκε και είπε: «θέλω να είμαι πάντα σκληρός Και να έχω οποίον κώλο μου γουστάρει».
                «¨Όπως επιθυμείς» είπε το τζίνι και . .
                Το τζίνι τον μεταμόρφωσε σε κάθισμα τουαλέτας.
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  #38
                  Το μαγιό ...


                  Ένα ζεστό απόγευμα, μια μεγάλη δημόσια πισίνα είναι γεμάτη με εκατοντάδες λουόμενους. Κάποια στιγμή, το μεγάφωνο μεταδίδει το παρακάτω μήνυμα: - "Η κυρία που έχει το μαγιό με τις λευκές και πράσινες ρίγες παρακαλείται να παρουσιαστεί στα αποδυτήρια. Ξέχασε να το φορέσει".
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    #39
                    Οι σκόροι


                    Είναι που λέτε η κυρία στο κρεβάτι με τον εραστή της, οπότε ακούει να μπαίνει σπίτι ο άντρας της. Δεν προλαβαίνει ούτε να ντυθεί ο άλλος, και τον κρύβει μέσα στη ντουλάπα.
                    Έρχεται, λοιπόν στην κρεβατοκάμαρα ο άντρας της και βλέπει τη γυναίκα του γυμνή. Κάτι υποψιάζεται και πάει αμέσως και ανοίγει την πόρτα της ντουλάπας, οπότε βλέπει μέσα το γυμνό άντρα.
                    "Ποιος στο διάολο είσαι εσύ;", του λέει.
                    "Εμ, ε, είμαι από την εταιρία απολύμανσης. Με φώναξε η γυναίκα σας για να σκοτώσω τους σκόρους", απαντάει ο τύπος.
                    "Τι ψευτιές είναι αυτές ρε; Χωρίς ρούχα;", λέει ο σύζυγος.
                    Ο εραστής κοιτάζεται δήθεν έκπληκτος που δεν φοράει ρούχα, και λέει:
                    "Α, τους παλιοσκόρους"
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      #40
                      Το τοστ…


                      Ήταν ένας Ινδός και περνούσε με την νταλίκα του το τελωνείο.
                      Τελωνειακός: "Έχετε τίποτα να δηλώσετε κύριε;"
                      Ινδός: "Όχι"
                      Τελωνειακός: "Καλά. Ανοίξτε λίγο την καρότσα να δούμε..."
                      Ανοίγουν και βλέπει μέσα έναν ελέφαντα με μια φέτα ψωμί σε κάθε αυτί
                      Τελωνειακός: "Καλά ρε, εδώ έχεις ολόκληρο ελέφαντα και δεν θα το δηλώσεις"
                      Ινδός:" Σωπα ρε! Δεν ήξερα ότι πρέπει να δηλώνω και τι θα βάλω στο τοστ..."
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        #41
                        Πάει μια κοπελιά στον δερματολόγο


                        Πάει μια κοπελιά στον δερματολόγο και τον λέει ότι
                        έχει ένα πράσινο κύκλο σε κάθε προσαγωγό (στο μπούτι).
                        Την εξετάζει ο δερματολόγος και την ρωτά:
                        "Έχετε φίλο;"
                        "Ναι"
                        "Μήπως είναι μελαμψός;"
                        "Μμμμμ, ναι"
                        "Μήπως είναι γύφτος;"
                        "Ναι πως το καταλάβατε;"
                        "Πείτε του ότι τα σκουλαρίκια του δεν είναι από αληθινό χρυσάφι"
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          #42
                          Ο Παντοδύναμος


                          Μια ωραία μέρα ένας παπάς και ένας χωριάτης κουβεντιάζανε κάτω από ένα δέντρο όταν ξαφνικά δέχτηκε ένα μικρό ενθύμιο από ένα πουλάκι. Ο χωριάτης άρχισε να βλαστιμάει.
                          - "Τέκνο μου, τέκνο μου! τον μάλωσε ο παπάς. Πως μιλάς έτσι; Πρέπει πάντοντε να υμνείς τα έργα του Θεού..."
                          - "Μα, τι θέλεις τώρα γέροντα; Να υμνήσω το Θεό γι αυτό που έπαθα;"
                          - "Σκέψου είπε ο παπάς πολύ σοβαρά ότι ο Παντοδύναμος με τη Σοφία του δεν έδωσε φτερά στις αγελάδες."
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            #43
                            το αυγο


                            Mεσημεριανος διαλογος στο σπιτι για το φαγητο.
                            Μπαμπας:Φαε Γιωργο το αυγο σου.
                            Γιωργος: Δεν θελω.
                            Μπαμπας:Φατο για να γινεις γερος και δυνατος.
                            Γιωργος:Δεν θελω.
                            Μπαμπας:Φατο για να γινει μεγαλο το πουλακι σου.
                            Και ακουγεται η μαμα απο το αλλο δωματιο
                            Αλεκο φατο εσυ το αυγο θα φτιαξω ομελετα για το παιδι.
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              #44
                              Σκέψεις γερόντων περί sex


                              Ύστερα από το πολυπόθητο πρώτο γαμήσι, ο γέρος, η γριά και οι δύο τρόφιμοι γηροκομείου είναι ξαπλωμένοι και χαλαρώνουν.
                              - Αααααχ, σκέφτεται ο γέρος, αν ήξερα από πριν ότι ήταν παρθένα θα την πρόσεχα πιο πολύ.
                              - Που να πάρει η οργή, σκέφτεται η γριά, αν ήξερα ότι θα του σηκωνόταν θα έβγαζα την κυλότα μου..
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment


                                #45
                                Πώς πέθανε ο πρώτος Πόντιος τσιγκούνης;


                                Από ανακοπή καρδιάς γιατί του πεσε ένα τάλιρο στον υπόνομο. Και ο δεύτερος Πόντιος τσιγκούνης; Από ασφυξία ψάχνοντας στον υπόνομο να βρει το χαμένο τάλιρο. Και ο τρίτος; Από τη χαρά του γιατί βρήκε το χαμένο τάλιρο!
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X