Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα No2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ανέκδοτα No2

    Ο Γιωρίκας στο μουσείο της Βιέννης


    Ο Γιωρίκας σαν φανατικός λάτρης των αρχαίων πραγμάτων αποφασίζει να πάει στο μουσείο της Βιέννης. Φτάνει στην Βιέννη, πηγαίνει στο μουσείο και κοιτάει διάφορους πίνακες. Σε μια στιγμή μπαίνει σε ένα δωμάτιο όπου υπήρχε μόνο μια καρέκλα και κουρασμένος από το περπάτημα αποφασίζει να καθίσει. Ξαφνικά έρχεται ένας υπεύθυνος του μουσείου και λέει: "Δεν ξέρεις ποιανού είναι αυτή η καρέκλα;" Του Λουδοβίκου του ΙV. Και απαντάει ο Γιωρίκας, καλά όταν έλθει θα σηκωθώ.
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    #2
    Μια κωλαρού


    Μια κωλαρού, άλλο πράμα δηλαδή, δεν ήταν κώλος αυτός, διαλέγει κρεβάτι
    σε ένα επιπλάδικο.. Καθώς σκύβει για να εξετάσει το δέκατο στρώμα που
    της άρεσε, αφήνει μια τρομερή, μυρωδάτη κλανιά, που έκανε τα τζάμια να
    τρίξουν.
    - Συγνώμη, λέει, ταραγμένη, στον υπάλληλο που ήτανε μαζί της.
    - Δεν πειράζει, λέει αυτός. Είμαι συνηθισμένος, κυρία μου. Όταν θα σας
    πω και την τιμή αυτού του στρώματος, θα χεστείτε στην κυριολεξία.
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    Comment


      #3
      Μπορούσε να πετάξει;


      Μια νύχτα μια γυναίκα 87 χρόνων γύρισε σπίτι από το καζίνο,
      και έπιασε τον 92 χρόνων άνδρα της στο κρεβάτι με μια άλλη γυναίκα .
      πάνω στον τσακωμό βγήκαν στο μπαλκόνι του διαμερίσματος και τον έσπρωξε
      και έπεσε κάτω από τον τρίτο όροφο όπου και σκοτώθηκε επί τόπου.
      Στο δικαστήριο που την δικάζανε για φόνο ο πρόεδρος τη ρώτησε αν είχε
      τίποτα να πει να υπερασπισθεί αυτή είπε: «κύριε πρόεδρε αφού ήταν 92
      χρόνων και μπορούσε να πάει με άλλη γυναίκα στο κρεβάτι , Νόμισα πως θα μπορούσε να πετάξει κιόλας !»
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        #4
        Μια ξανθιά στην Κηφισίας και ο φορτηγατζής


        Μια ξανθιά με μία ολοκαίνουργια Ferrari κατεβαίνει την Κηφισίας με 140 km/h όταν ξαφνικά βλέπει φανάρι κόκκινο μπροστά της...
        και της πετάγεται ένα φορτηγό.

        Ευτυχώς ο φορτηγατζής καταφέρνει να την αποφύγει αλλά τα έχει πάρει στο κρανίο. Κατεβαίνει λοιπόν ο φορτηγατζής, με μια κιμωλία στο χέρι και ζωγραφίζει ένα κύκλο στο έδαφος λέγοντας στην ξανθιά:
        - Κάτσε μέσα στον κύκλο, και ό,τι κι αν κάνω δεν θα πατήσεις έξω του.

        Κι έτσι γίνεται. Στέκεται η ξανθιά στον κύκλο ενώ ο φορτηγατζής παίρνει ένα μαχαίρι και αρχίζει να σχίζει τα καθίσματα και ό,τι άλλο βρει στην πανάκριβη Ferrari. Η ξανθιά αρχίζει σύντομα να χαμογελά και ο φορτηγατζής ακόμα πιο τσαντισμένος πάει στο φορτηγό του, παίρνει ένα λοστό και αρχίζει να σπάει παρμπρίζ, φανάρια κτλ. Η ξανθιά όμως συνεχίζει να γελά και ο φορτηγατζής έχει βγει από τα ρούχα του πλέον. Ξαναπάει στο φορτηγό του, παίρνει ένα δοχείο με βενζίνη και βάζει φωτιά στο κάμπριο. Η ξανθιά είναι έτοιμη να πέσει κάτω από τα γέλια.

        Ο φορτηγατζής που τα έχει χάσει από την αντίδρασή της αποφασίζει να την ρωτήσει:
        - Λοιπόν, πού είναι το αστείο;
        Και η ξανθιά απαντά:
        - Να, κάθε φορά που εσύ δεν κοίταζες, εγώ πάταγα έξω από τον κύκλο!
        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

        Comment


          #5
          Καθαρό μ***ι........


          Μια Λεσβία επισκέφθηκε τον γυναικολόγο της ο ποιος αφού την εξέτασε της λέει
          «Πολύ καθαρό , τόσα χρόνια στη δουλειά δεν έχω δει καθαρότερο μουνί»
          «Ευχαριστώ» λέει η Λεσβία «έχω μια εσωτερική οικιακή βοηθό τρεις φορές την εβδομάδα»
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            #6
            πάει ένας για ξύρισμα


            πάει ένας για ξύρισμα σ` ένα άγνωστο κουρείο. Ο κουρέας φτύνει στο πινέλο και
            μετά κάνει σαπουνάδα. Ο πελάτης, αηδιασμένος:
            -Έτσι κάνεις με όλους τους πελάτες σου;
            κι ο κουρέας:
            -Όχι με όλους! Στους παλιούς πελάτες φτύνω κατ` ευθείαν στο μάγουλο
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              #7
              ο δρόμος για τον παράδεισο


              Πεθαίνει ένας κι έρχεται ο ¶γιος Πέτρος να τον οδηγήσει στον παράδεισο.
              Στο δρόμο που προχωρούσαν βλέπει ένα μπουρδέλο με Αμερικάνες.
              «¶γιε Πέτρο μου είναι κρίμα να φύγω από αυτή την ζωή χωρίς να έχω πηδήξει Αμερικάνα. Γίνεται να κάνουμε μια σύντομη στάση;»
              Ο ¶γιος Πέτρος φανερά ενοχλημένος αποφασίζει να του κάνει αυτή την τελευταία χάρη.
              «Αντε πήγαινε αλλά κοίταξε να μην αργήσεις».
              Μετά από ένα τέταρτο βγαίνει ο άντρας φανερά ικανοποιημένος και λέει στον ¶γιο:
              «φοβερές αυτές οι Αμερικάνες.
              Στο δρόμο που προχωρούσαν ο άντρας βλέπει ένα μπουρδέλο με Γαλλίδες.
              Με φανερό παράπονο λέει στον ¶γιο Πέτρο: «¶γιε Πέτρο μου, είναι κρίμα να φύγω από τον μάταιο τούτο κόσμο χωρίς να έχω πηδήξει Γαλλίδα.»
              Ο ¶γιος Πέτρος φανερά νευριασμένος του επιτρέπει να πάει με την προϋπόθεση να μην αργήσει.
              Μετά από ένα μισάωρο κάνει την εμφάνιση του ο άντρας φανερά ικανοποιημένος και λέει στον ¶γιο: «Καλές οι Αμερικάνες αλλά οι Γαλλίδες είναι άλλο πράγμα».
              «Ελπίζω αυτή να είναι η τελευταία στάση. Γιατί έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.».
              Στο δρόμο που προχωρούσαν βλέπει ένα μπουρδέλο με πούστηδες.
              «¶γιε Πέτρο μου, μια τελευταία χάρη , στο υπόσχομαι. Είναι κρίμα κι άδικο να φύγω απ’ τη ζωή χωρίς να έχω πηδήξει πούστη».
              Ο ¶γιος Πέτρος εκτός εαυτού πια του επιτρέπει να πάει με την προϋπόθεση να μην αργήσει.
              Μετά από μια ώρα βγαίνει ο άντρας φανερά ικανοποιημένος και λέει στον ¶γιο Πέτρο: «Καλές οι Αμερικάνες, καλές κι οι Γαλλίδες, αλλά οι πούστηδες δεν συγκρίνονται.»
              «Ελπίζω αυτή να είναι η τελευταία στάση. ¶λλη δεν θα επιτρέψω».
              Λίγο έξω από τον παράδεισο ο άντρας σταματάει. «¶γιε Πέτρο μου έχω ένα πρόβλημα».
              «Τι θέλεις πάλι;»
              «Να. Μου έρχεται να χέσω…»
              «Πήγαινε πίσω από το δέντρο και κάνε τη δουλειά σου».
              «Ναι αλλά με τι θα σκουπιστώ?»
              «Ξέρω κι εγώ! Τράβα μερικά χόρτα από το διπλανό θάμνο».
              Σε κάποια φάση εκεί που τραβούσε τα χόρτα αισθάνεται κάποιον να τον σκουντάει.
              Ξυπνάει έντρομος και συνειδητοποιεί ότι όλα ήταν ένα όνειρο. Απορημένος γυρνάει στην γυναίκα του και της λέει. : «Τι σου ήρθε μωρή και σπρώχνεις έτσι?»
              «Τι μου ήρθε?» του λέει έξαλλη.
              «Δε φτάνει που με γάμησες τρεις φορές, έχεσες στο κρεβάτι μου τραβάς και της μουνότριχες!!!!!»
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                #8
                Τι θα πάρουμε αν διασταυρώσουμε :


                Ένα καναρίνι με ένα μυστικό πράκτορα ;
                - Ένα καμπαρντίνι.
                - Ένα καγκουρό με μια κομμώτρια ;
                - Έναν καγκουρέα.
                - Μια φώκια με μια χελώνα ;
                - Μια μονάχους καρέτα.
                - Μια αγελάδα με μια μαϊμού ;
                - Μια μαιμουουουουου.
                - Δυο τραυλά κοράκια ;
                - Ένα κοκοράκι .
                - Ένα μπούφο με μια υπόθεση ;
                - Ένα μπουφάν.
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  #9
                  Σύζυγοι


                  Συζητούν δυο φίλοι :
                  - Ρε συ τις προάλλες έγινα ρόμπα.
                  - Γιατί, τι έπαθες;
                  - Να, πήγα να κόψω ένα εισιτήριο για το χωριό μου στο Κορφοβούνι και όταν πήγα να το ζητήσω από την πωλήτρια στον γκισέ, καρφώθηκα στο στήθος της και αντί να της πω "ένα εισιτήριο για το Κορφοβούνι" της είπα: "έναν κόρφο για το στηθοβούνι σας παρακαλώ"...
                  - Αυτό δεν είναι τίποτε μπροστά σε αυτό που έπαθα εγώ.
                  - Σώπα ρε συ, τι έπαθες;
                  - Την Κυριακή έτρωγα πρωινό με τη γυναίκα μου και διάβαζα εφημερίδα. Όταν σε κάποια φάση θέλησα να της ζητήσω το βούτυρο, αντί να της πω "αγάπη μου, σε παρακαλώ, μου δίνεις το βούτυρο", ξέρεις τι της είπα;
                  - Τι της είπες ρε συ;
                  - "Μωρή που...α μου έχεις καταστρέψει τη ζωή..."
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    #10
                    Στο δικαστήριο...


                    Ο πρόεδρος του δικαστηρίου στον κατηγορούμενο:
                    - "Δε σου έφτανε που πήρες τα λεφτά, αλλά άρπαξες και τα κοσμήματα;".
                    - "Το χρήμα μόνο του δεν κάνει την ευτυχία, κύριε πρόεδρε".
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      #11
                      Πειράματα και θαύματα


                      Γιατί ο Θεός δημιούργησε πρώτα τον άντρα και μετά τη γυναίκα;
                      Γιατί πρώτα γίνονται τα πειράματα και μετά τα θαύματα!!!
                      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                      Comment


                        #12
                        Η μπανανόφλουδα


                        Βγαίνει ένας Πόντιος από το σπίτι του πατάει μία μπανανόφλουδα, γλιστράει και πέφτει. Την άλλη μέρα ξαναβγαίνει από το σπίτι του, βλέπει πάλι μία μπανανόφλουδα και λέει: - Φτου γαμώτο, πάλι θα πέσω!!
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                        Comment


                          #13
                          Το δάχτυλο στη μύτη


                          Ο Τοτός περνάει μια μέρα από το δωμάτιο των γονιών του και τους βλέπει να κάνουν 69.
                          Γυρνάει απορημένος και σκέφτεται:
                          "Ε ρε πούστη και μένα με μαλώνουν όταν βάζω το δάχτυλό μου στη μύτη!"
                          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                          Comment


                            #14
                            Ο πόντιος και οι αγελάδες


                            Ο πόντιος πάει να πιάσει δουλειά σε μια φάρμα με αγελάδες.
                            -Έχεις ξαναδουλέψει σε φάρμα τον ρωτάει το αφεντικό;
                            Όχι άφησε με σε παρακαλώ γιατί έχω καιρό να δουλέψω.
                            -Καλά θα σου δώσω μια ευκαιρία, λοιπόν πάρε τον κουβά και ξεκινά θα έρθω το βράδυ να σε δω.
                            Α! πάρε και το σκαμνί να δουλεύεις πιο άνετα.
                            Πάει το βράδυ το αφεντικό και βλέπει μόνο να δοχείο με γάλα.
                            -Καλά ρε!! μόνο αυτό μάζεψες;
                            Έλα ρε αφεντικό πρώτη μέρα ήταν θα με μάθουν οι αγελάδες.
                            Εξάλλου από τις 50 μόνο οι 5 κάθισαν στο σκαμνί...
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              #15
                              Σας παρακαλώ με σπρώχνετε ;


                              Είναι αργά , σχεδόν τρεις τα μεσάνυχτα όταν το κουδούνι της κάτω πόρτας χτυπά επίμονα ... Αλαφιασμένος ο κύριος και η κυρία του σηκώνονται απ το κρεβάτι . Πάνε στο θυροτηλέφωνο όπου ακούνε μια φωνή ( μάλλον μεθυσμένου ) " σας παρακαλώ μπορείτε να με σπρώξετε ; " Ο κύριος θυμωμένος λόγω του προχωρημένου της ώρας βρίζει και ξαναπάει στο κρεβάτι . Το κουδούνι χτυπά ξανά και ξανά . Η σύζυγος προτείνει στον σύζυγο να κατέβει να βοηθήσει τον δύστυχο άντρα που ζητά την βοήθειά τους . Ο κύριος βάζει μια ρόμπα και κατεβαίνει . Κοιτάζει δεξιά ... τίποτα , κοιτάζει αριστερά ... τίποτα . Ακούει μια φωνή " εεεε , εδώ κύριος , στις κούνιες "
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment

                              Working...
                              X