Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανέκδοτα No2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Με πήραν από την τράπεζα και ρώτησαν αν είμαι ο ίδιος.
    Όχι λέω, έχω αλλάξει, έχω γίνει πιο ρομαντικός...
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    Comment


      Πολύ ωραία! Θα καταργήσουν, λέει, το «ω» από την νέα Ελληνική γλώσσα.
      «Σε γαμο» θα γράφει ο άλλος για μπομπονιέρες θα ψάχνει η άλλη.!!!
      ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

      Comment


        Βλέπεις κάτι κορμιά στην παραλία και αναρωτιέσαι.
        Τι στο διάολο, μόνο η δικιά μου η μάνα μαγειρεύει καλά;;;
        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

        Comment


          Δώσε σε γυναίκα που έχει βάλει κραγιόν να φάει κουραμπιέ και θα δεις
          πόσο μπορεί να ανοίξει το στόμα της.!!!
          ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

          Comment


            ΕΠ ΤΑΞΙ, πας παραλία;
            Ναι !
            Ωραίος ρε φίλε, καλά να περάσεις.!
            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

            Comment


              Καναμε βιντεοκληση......και καλυψα το προσωπο μου με μια πετσετα .μου λεει ποιos εισαι..;
              Λεω εγω ειμαι..σε παιρνω με αποκρυψη...
              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

              Comment


                -Που λέει τα κιλά μου;
                -Γιαγιά κατέβα από το λαπτοπ.
                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                Comment


                  O Πάπας πέθανε



                  Στη Φοντάνα ντι Τρέβι στη Ρώμη δύο τύποι κάθονταν και κλαίγανε...
                  Όταν τους πλησίασε ένας καρδινάλιος.

                  - Γιατί κλαίτε τέκνα μου τους ρώτησε ο καρδινάλιος;

                  - Άσε πάτερ του είπανε είμαστε καμμένοι από το στοίχημα. Πάλι κουβά πέσαμε χτες.

                  - Τέκνα μου τους είπε ο καρδινάλιος αν θέλετε να βγάλετε λεφτά παίξτε τα όλα στο Ο Πάπας πέθανε!

                  - Μα πάτερ πως το ξέρουμε αυτό, είναι σίγουρο;

                  - Μην φοβάστε τους λέει, καρδινάλιος είμαι τα ξέρω από μέσα. Είναι άρρωστος εδω και μέρες και είναι ετοιμοθάνατος.

                  Τη επόμενη μέρα στο ίδιο σημείο περνάει ο καρδινάλιος με μία Mercedes E Class Cabrio AMG και τους βλέπει πάλι στο ίδιο σημείο να κλάινε

                  -Πάλι κλαίτε τέκνα μου; Δεν παίξατε Ο Πάππας πέθανε;

                  -Το παίξαμε πάτερ αλλά παίξαμε και την π@@να την Τσέλσι διπλό!!!
                  ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                  Comment


                    Ο σκαραβαίος και η Φεράρι




                    Παραλιακή, 2 τα ξημερώματα και στα φανάρια σταματημένος ο φτιαγμένος σκαραβαίος...
                    με τα μεταλλικά ...του χρώματα, με τις 16άρες ζάντες, τις εξατμίσεις, τα φιμέ τζάμια, κλπ.

                    Ξαφνικά σκάει μύτη, δίπλα ακριβώς, μια Φεράρι Τεσταρόσα και ο τύπος από μέσα, κάνει νόημα στο τύπο του σκαραβαίου, να ανοίξει το παράθυρο. Μόλις ο τύπος το ανοίγει, του λέει ο άλλος:

                    - "Είσαι για μια κόντρα;"

                    - "Aσε ρε φίλε, δε λέει το καρούλι σου μπροστά στο εργαλείο μου."

                    - "Γιατί ρε μεγάλε το λες αυτό;"

                    - "Φραπεδιέρα έχεις;", ρωτάει αυτός με το σκαραβαίο.

                    - "Όχι", του απαντάει ο άλλος.

                    - "Ε, το δικό μου έχει."

                    Τρελαίνεται ο τύπος με τη Τεσταρόσα. Την επομένη μέρα, πάει γραμμή στην αντιπροσωπεία.

                    - "Καλά ρε", τους λέει, "αυτοκίνητο 60.000.000 και να μην έχει φραπεδιέρα; Γρήγορα περάστε μου μια τώρα."

                    Τι να κάνει ο αντιπρόσωπος, το στέλνει Ιταλία για να του περάσουν μια. Μετά από μια εβδομάδα, ο τύπος στο δρόμο ψάχνει απεγνωσμένα το σκαραβαίο. Με τα πολλά, το βρίσκει και σταματάει δίπλα. Του φωνάζει, ανοίγει ο τύπος από το σκαραβαίο το παράθυρο.

                    - "Να κεράσω καφέ;", του λέει.

                    - "Aσε", του λέει ο άλλος, "τρώω ένα τοστ από τη τοστιέρα που έχω στο αυτοκίνητο. Θέλεις ένα;"

                    Τα παίζει τελείως. Την επομένη στην αντιπροσωπεία, τα κάνει γης μαδιάμ, απαιτώντας να του βάλουν όλες τις ηλεκτρικές συσκευές στο αυτοκίνητο. Παίρνει ξανά τους δρόμους και συναντάει σταματημένο δεξιά του δρόμου το σκαραβαίο.

                    - "Θα σε σκίσω τώρα!", σκέφτεται.

                    Χτυπάει το τζάμι από το σκαραβαίο. Περιμένει, ξαναχτυπάει, περιμένει, ξαναχτυπάει, ώσπου μετά από 5 λεπτά, ανοίγει το παράθυρο και λέει στο τύπο του σκαραβαίο:

                    - "Κοίτα ρε φίλε, μέχρι και πλυντήριο πιάτων έχει το δικό μου."

                    Και ο άλλος του απαντά:

                    - "Καλά ρε μεγάλε και είναι λόγος αυτός, να με βγάλεις από το μπάνιο;"
                    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                    Comment


                      -Έρχομαι σπίτι σου. Τι να φέρω;

                      - ΚΑΡΟΤΑ!

                      - Τι να τα κάνεις μωρή; Πήρες λαγό;

                      - GREEKLISH EINAI ILITHIE..!
                      The standards you let pass you by are the standards you accept

                      Comment


                        Ο άλλος πήρε ένα καλσόν για να κάνει ληστεία αλλά φοβήθηκε...
                        και το ‘βαλε στα πόδια...
                        The standards you let pass you by are the standards you accept

                        Comment


                          Οδοντίατρος και ασθενής :
                          -Άνοιξε το στόμα σου.
                          -Έγινε γιατρέ....
                          -Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....
                          -Γιατι γελάς γιατρέ?
                          -Εχεις πολύ πλακα..!!
                          The standards you let pass you by are the standards you accept

                          Comment


                            Το αντρόγυνο και ο νονός του παιδιοu




                            Ένα αντρόγυνο έκανε έρωτα αργά τη νύχτα...
                            Ξαφνικά άνοιξε η πόρτα και μπήκε μέσα στο δωμάτιο ο μικρός τους γιος.

                            - Μαμά, μπαμπά, τι κάνετε εκεί;

                            - Εμ, να παιδί μου, βάζω βενζίνη στην μαμά, λέει ο πατέρας κατακόκκινος από την αμηχανία.

                            - Πωπώ… η μαμά πρέπει να καίει πολύ βενζίνη, γιατί της έβαλε και ο νονός το πρωί…
                            ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                            Comment


                              Το γυφτάκι ζωγραφίζει μια μύγα στον πίνακα


                              Ζωγραφίζει το γυφτάκι μια μύγα στον πίνακα...

                              Την βλέπει ο δάσκαλος και νομίζει ότι ήταν αληθινή αφού ήταν τέλεια ζωγραφισμένη. Προσπαθεί να την διώξει, τη βαράει με το χάρακα αλλά αυτή εκεί, ακάθεκτη.

                              Μόνο αφού άρχισαν να γελάνε τα παιδιά, κατάλαβε ότι κάτι τρέχει. Παρατηρώντας την καλύτερα λοιπόν, διαπιστώνει ότι είναι… ζωγραφιά.

                              -Ποιός έκανε αυτή την τέλεια ζωγραφιά;
                              -Εγκώ ντάσκαλο, λέει το γυφτάκι.
                              -Μπράβο αγόρι μου! Τέλεια ζωγραφιά. Αύριο πες του πατέρα σου να έρθει, θέλω να του μιλήσω.
                              Την επόμενη μέρα πάει ο μπαμπάς.
                              -Συγχαρητήρια κύριέ μου. Ο γιος σας έχει πραγματικό ταλέντο…

                              -Ντείρτου ντάσκαλε… Ντείρτου…
                              -Μα καλά! Εγώ σας λέω ότι το παιδί έχει ένα σπάνιο χάρισμα..
                              -Βρε ντείρτου που σε λέω. Ντείρτου.

                              -Μα ακούστε. Εχθές ζωγράφισε μια μύγα στον πίνακα, τόσο τέλεια που την πέρασα για αληθινή.
                              -Ντείρτο πολύ σε λέω. Ξέρω… Ξέρω.

                              Τις προάλλες ζωγκράφισε ένα μoυνί στη σόμπα. Παππούς έκαψε γκλώσσα του και εγκώ τσουτσούνα μου. Ντείρτου που σε λέω…!
                              ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                              Comment


                                Ο δολοφόνος σπουργίτης!


                                Οδηγούσε ένας τύπος όταν άκουσε κάτι να χτυπάει στο μπροστινό τζάμι του αυτοκινήτου του...

                                Σταματά ανήσυχος, κατεβαίνει και βρίσκει ένα σπουργιτάκι ξάπλα στην άσφαλτο.

                                -Πωπωπω κρίμα το σκότωσα το καημένο!

                                Σκύβει κάτω, το μαζεύει και σαν να ψιλοζούσε το σπουργιτάκι, αλλά ήταν σε κώμα.

                                Το παίρνει, το πάει σπίτι του και το βάζει σε ένα κλουβί μέχρι να συνέλθει και να γίνει καλά. Αργότερα έφυγε από το σπίτι για δουλειές.

                                Συνέρχεται και το σπουργιτάκι σιγά-σιγά και κοιτάει και τι να δει ;

                                Πάνω κάγκελα, δεξιά κάγκελα, αριστερά κάγκελα, μπροστά κάγκελα, πίσω κάγκελα.

                                Τρελαίνεται το σπουργιτάκι και λέει:

                                -Πωπωπω, τον σκότωσα τον άνθρωπο!!!!!
                                ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

                                Comment

                                Working...
                                X