Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι ρούχα να εχω μαζι μουι τέτοια εποχή στην Στοκχόλμη;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τι ρούχα να εχω μαζι μουι τέτοια εποχή στην Στοκχόλμη;

    Καλησπέρα.
    Πως είναι από κρύο η Στοκχόλμη αυτήν την εποχη;
    Τι μπουφάν να κουβαλήσω μαζί μου; Πιάνουν και πολύ χώρο τα ατιμα. Έχω απο χρόνια ενα χοντρό δερμάτινο μπουφάν με εσωτερική γούνα. Το φόρεσα ελάχιστες φορές όταν χιόνιζε εκεί που βρισκόμουν. Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή για τον Σουηδικό καιρό η οχι. Πρέπει να διαφέρει αρκετα ο καιρός στα διάφορα σημεία της Σουηδίας, αλλά τώρα στην Στοκχόλμη πρέπει να έρχεται η άνοιξη λογικά και να γλυκαίνει ο καιρός.
    Ευχαριστώ.

    #2
    Το laptop είναι η πρώτη ανάγκη και ένα καλό smartphone.

    Originally posted by Γιαννης_ View Post
    Καλησπέρα.
    Πως είναι από κρύο η Στοκχόλμη αυτήν την εποχη;
    Τι μπουφάν να κουβαλήσω μαζί μου; Πιάνουν και πολύ χώρο τα ατιμα. Έχω απο χρόνια ενα χοντρό δερμάτινο μπουφάν με εσωτερική γούνα. Το φόρεσα ελάχιστες φορές όταν χιόνιζε εκεί που βρισκόμουν. Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή για τον Σουηδικό καιρό η οχι. Πρέπει να διαφέρει αρκετα ο καιρός στα διάφορα σημεία της Σουηδίας, αλλά τώρα στην Στοκχόλμη πρέπει να έρχεται η άνοιξη λογικά και να γλυκαίνει ο καιρός.
    Ευχαριστώ.
    Γεια σου Γιάννη !
    Άνοιξη έχουμε, μερικές βροχούλες, λίγο αέρα, όπως είναι η άνοιξη.
    Κοίτα στο παρακάτω λίνκ τον καιρό, έχει μεγάλη ακρίβεια πρόγνωσης για μετά από 15 ημέρες.
    Τα χειμωνιάτικα ρούχα που χρησιμοποιείς στην Ελλάδα εδώ δεν κάνουν(για χειμώνα) και εννοώ μπουφάν η τζάκετ.
    Χειμωνιάτικα θα ψωνίσεις από Σουηδία(εννοώ τζάκετ,γάντια,κ.λ.π.)oι τιμές είναι πολύ προσιτές.
    Το laptop είναι η πρώτη ανάγκη και ένα καλό smartphone.


    Vädret i Stockholm - länet Stockholm

    Με την φθηνότερη τιμή της Σουηδίας, mobile, surf,comviq.se

    Κάρτα για τηλέφωνο θα αγοράσεις από Pressbyrån η 7-Eleven αυτά είναι τα περίπτερα μας.

    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ Patrioten.
      Αν κατάλαβα καλά,να φέρω τα ελαφρά χειμωνιάτικα της Ελλαδας, για την Ανοιξη της Σουηδιας.
      Είμαι προετοιμασμενος από ηλεκτρονικό εξοπλισμό αν και νομιζω οτι για τους πρώτους 3 μήνες που με καίνε, το περπάτημα θα παίξει πρωταρχικό ρόλο.
      Άρε Βεγγο που είσαι να με δεις.

      Comment


        #4
        Hej Γιάννη !

        Originally posted by Γιαννης_ View Post
        Ευχαριστώ Patrioten.
        Αν κατάλαβα καλά,να φέρω τα ελαφρά χειμωνιάτικα της Ελλαδας, για την Ανοιξη της Σουηδιας.
        Είμαι προετοιμασμενος από ηλεκτρονικό εξοπλισμό αν και νομιζω οτι για τους πρώτους 3 μήνες που με καίνε, το περπάτημα θα παίξει πρωταρχικό ρόλο.
        Άρε Βεγγο που είσαι να με δεις.
        Hej Γιάννη !
        Το smartphone θα σε βοηθήσει να μην χάνεσαι στην πόλη με χρήση gps.
        Για τις μετακινήσεις σου μπορείς να αγοράσεις από Pressbyrån η 7-Eleven, κάρτα "SL" που είναι για το μετρό, τα λεωφορεία, τα τράμ, τα τρένα, για όλο το 24ωρο, η κάρτα κοστίζει 790+(20 για την κάρτα, την πρώτη φορά μετά γεμίζεις την ίδια κάρτα) = 810 κορώνες, και ισχύει για 30 ημέρες.
        Välkommen till Stockholm !


        Κort SL, Storstockholms Lokaltrafik.



        Και αυτό θα σε βοηθήσει με τα δρομολόγια.

        SL planera resa, Storstockholms Lokaltrafik.
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Ευχαριστώ patrioten.
          Και με οπτικά βοηθήματα όπως πάντα. Εσύ πρέπει να δουλεύεις σε ταξιδιωτικό γραφείο.
          Από Ίντερνετ φαντάζομαι οτι έστω και επί πληρωμή το μοτέλ θα έχει κάποιο ασύρματο δίκτυο να πρσφερει στους ενοικιαστές.
          Μήπως έχεις και στο θέμα εύρεσης εργασίας να προτείνεις κάτι; ............ έστω και χωρίς φωτογραφίες;

          Comment

          Working...
          X