Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ MARIA DOWNUNDER (πρωην Greece4ever :D )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Greece4ever View Post
    ...AAAAA all and all δεν θελω να φυγω ειναι καλυτερα εδω αν αυτο θελεις να ακουσεις!!.....
    Έλεγα..μήπως,γι αυτό και προσφέρθηκα!

    Comment


      #17
      Originally posted by Greece4ever View Post
      Κυριολεκτικα φαγαμε...σπαταλησαμε 1 μηνα αδικα κανοντας αιτησεις για σπιτια ΑΦΟΥ ειχαμε παει να τα δουμε απο κοντα με τα ματια μας και μαζι με καμια 20αρια αλλους ενδιαφερομενους!!!Στην αρχη ηλπιζα αλλα μετα αφου ειχε μπει στο ενοικιαστηριο συμβολαιο κ ο θειος μου και ΠΑΛΙ δεν γιναμε δεκτοι

      ....................

      Επι την ευκαιρια σκεφτηκα να κοιτουσαμε για σπιτι προς τα εκει κατω...και κατηφοριζοντας για εκει περασαμε απο ενα ατζενταδικο ελληνων που μας το συνεστησε ο "απομηχανης Θεος".Με το δικο του αυτοκινητο μας πηγε ο ατζεντης να δουμε ενα σπιτι φρεσκοβαμμενο ετοιμο για ενοικιαση και οταν μας πηγε στο γραφειο πισω μας ρωτησε αν το θελουμε!!!!Μειναμε και οι 2!!!Τον ρωτησα εγω "δηλαδη μπορουμε να το νοικιασουμε???"....και απανταει "φυσικα!!!" (εν τω μεταξυ κρατησε φωτοτυπιες απο τις πληρωμες του Σεντερλινκ μας).Μεσα σε 10 λεπτα ειχαμε ξεμπερδεψει με το θεμα ΣΠΙΤΙ!!

      ο απομηχανής ''Αυστραλός'' Θεος ! ;-)

      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #18
        ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ VERTIGO!!
        O απομηχανης Θεος κεντισε κυριολεκτικα!!
        http://www.advancedetiquette.com/blo...kYouTipArt.jpg
        ThankYouTipArt.jpg

        and that will never be enough!
        “Nothing is forever”

        Comment


          #19
          Σας εύχομαι καλή αρχή και καλή συνέχεια. Πουθενά δεν είναι τέλεια, έχει και εδώ κάμποσα παράλογα και τραγικά απλά στην Ελλάδα η κατάσταση έχει ξεφύγει.

          Comment


            #20
            Originally posted by Greece4ever View Post

            VERTIGO!!! παντα μου αρεσει να λεω τα στραβα και τα καλα...εννοειται οτι δεν το βαζω κατω,...εδω εχουμε ελπιδα,μελλον!!!
            Δεν διαφωνώ κι ουτε υπονοησα κατι ,με το ποστερακι ''Keep calm ''-που ειναι της μόδας ,πάλι και που ανεβασα ,για να σου πω ,οτι ολα καλά θα πανε ,στο τελος...

            Παντως ,σχετικα με το παρακάτω ,δεν το βρισκω τραγικο....Σε οποιοδηποτε μερος του κοσμου ,αν δεν γνωριζεις την περιοχή ...μπορει και να ταλαιπωρηθείς....Δεν ειναι ανηκουστο...ή τραγικό...ουτε το βαζω στα στραβά της Μελβουρνης....ή της Αυστραλιας.Που εχει τόσα καλά ,ειδικα για οσους εχουν υπηκοοητα ή ειναι μονιμοι κατοικοι !Και ειδικα ,οταν παιρνουν επιδοματα για ολη την οικογενεια και βοηθεια ενοικιου . Καμμια σχεση με Ελλαδα ,που ο περισσοτερος κοσμος ,υποφερει...οντας ανεργος και με οικογενεια και χωρις στηριξη απ το κρατος...

            Originally posted by Greece4ever View Post
            Ηταν να παμε στα κοντινα Βικ-ροουντζ να κανουμε ρετζιστερ το αυτοκινητο το μεταχειρισμενο που αγορασαμε(χωρις καρ δεν βγαζεις ακρη εδω-τεραστιες αποστασεις!).Ξεκινησαμε με οδηγω το ΤΖΙ-ΠΙ-ΕΣ μας και φτασαμε στο τσαφ!!!Καναμε κανα 20λεπτο να βρουμε να παρκαρουμε!!
            Βρισκουμε την ακριβη διευθυνση...κοιταζω κ ξανα-κοιταζω...Βικροουντζ πουθενα!!!!Παιρνω τηλεφωνω...και μετα απο 10λεπτα μεχρι να ακουσω ενα κατεβατο κ να με συνδεσουν με τον αρμοδιο υπαλληλο του λεω οτι ειμαι στη σωστη διευθυνση αλλα!!!Μου ειπε οτι αυτη η οδος προφανως εχει μια αφετερια κ αυξανεται προς 2 κατευθυνσεις!!!Προφανως επιλεξαμε την λαθος ακρη!!!TRAAAAGGGGIIICCC!!!Αφου κατεβασε καντηλια τους Αγιους Παντες ο ανδρας μου σηκωθηκαμε και φυγαμε!Αυτο και αν ηταν ανηκουστο!Δηλαδη αμα δεν γνωριζεις την περιοχη εισαι καταδικασμενος
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #21
              Χωρις υπηκοοτητα θα ηταν οντως αδυνατο να ανταπεξελθουμε!!
              Ευχαριστω για τις ευχες Pan_k7 και εγω πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και αυτα που περιγραφω ειναι απλα απειροελαχιστο σε σχεση με το τι τραβανε αλλοι αλλα θελω να τα περιγραψω οπως τα βιωσα και αν στο τελος συγκρινω Ελλαδα-Αυστραλια ειναι αναμενομενο ομως οι αντιδρασεις μου εχουν να κανουν με το κατα ποσο ειναι ορθα κ λογικα τα οσα βιωνω ειτε ειμαι εδω ειτε στο φεγγαρι αχαχαχχαχα (<<το τραβηξα πολυ )
              Vertigo συμφωνω...τα στραβα εδω στην Αυστραλια ειναι χαριτωμενιες σε σχεση με τα εγκληματα που ειναι αυτα της Ελλαδας!
              “Nothing is forever”

              Comment


                #22
                Καλορίζικο το καινούριο σου σπιτάκι κ εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια απο εδω κ πέρα!!!!!!!!

                Comment


                  #23
                  Δωσαμε ενα καλο "κουστουμι" για στολες κ βιβλια κ αναλωσιμα που φυσικα με κανει να αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι δωρεαν η παιδεια

                  υπομονή , και για αυτό έχουν φροντίσει με τα ανάλογα επιδόματα
                  που είναι 2 φορές τον χρόνο Ιανουάριο & Ιούλιο
                  καθώς και άλλο ενα extra που λέγεται EMA και είναι και αυτό 2 φορές τόν χρόνο
                  όπως σου εχω αναφέρει ήδη !!!!!
                  οπότε βγάζεις ενα πολύ μεγάλο μέρος (απο τα ραφτικά- κουστούμι )



                  Υπαρχει σεβασμος για την φυση...ακους πουλακια να κελαηδουν και μαλιστα περιεργα πουλακια λες κ εισαι σε τροπικο ερημονησι.
                  επιτέλους να και ενα θετικό που βρήκες χαχαχαχαχαχα
                  αντε και σε ανώτερα θα δείς και παπαγάλους !!!!!!!!
                  Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Greece4ever View Post
                    Χωρις υπηκοοτητα θα ηταν οντως αδυνατο να ανταπεξελθουμε!!
                    Ευχαριστω για τις ευχες Pan_k7 και εγω πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και αυτα που περιγραφω ειναι απλα απειροελαχιστο σε σχεση με το τι τραβανε αλλοι αλλα θελω να τα περιγραψω οπως τα βιωσα και αν στο τελος συγκρινω Ελλαδα-Αυστραλια ειναι αναμενομενο ομως οι αντιδρασεις μου εχουν να κανουν με το κατα ποσο ειναι ορθα κ λογικα τα οσα βιωνω ειτε ειμαι εδω ειτε στο φεγγαρι αχαχαχχαχα (<<το τραβηξα πολυ )
                    Vertigo συμφωνω...τα στραβα εδω στην Αυστραλια ειναι χαριτωμενιες σε σχεση με τα εγκληματα που ειναι αυτα της Ελλαδας!
                    Δυστυχώς δεν φτάνουν μόνο τα επιδόματα για να ζήσει οποιοσδήποτε εδώ είτε είναι μόνος του είτε με οικογένεια.
                    Με λίγα λόγια η εργασία είναι απαραίτητη είτε νόμιμη είτε παράνομη (μαύρη) που ευτυχώς πάει σύννεφο σε όλη την Αυστραλία αλλιώς δεν μπορείς να αγοράσεις ούτε ποδήλατο αν δεν δουλεύεις εδώ...!!!

                    Όσο για τα άσχημα θα δεις κ άλλα πολλά απλά δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση σύγκριση με της Ελλάδας αυτό εννοείται κ φυσικά εννοείται ότι οποιανού δεν του αρέσει γενικά η ζωή στην Αυστραλία απλά φεύγει...!!!


                    Υπομονή κ
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by jimathens View Post
                      .κ φυσικά εννοείται ότι οποιανού δεν του αρέσει γενικά η ζωή στην Αυστραλία απλά φεύγει.!
                      Συμφωνώ κι επαυξάνω!

                      Comment


                        #26
                        Σας εύχομαι καλή αρχή και καλή συνέχεια. Πουθενά δεν είναι τέλεια, έχει και εδώ κάμποσα παράλογα και τραγικά απλά στην Ελλάδα η κατάσταση έχει ξεφύγει.


                        Thanks mate!!! Οτι καλυτερο ευχομαι και σε σενα!!
                        “Nothing is forever”

                        Comment


                          #27
                          επιτέλους να και ενα θετικό που βρήκες χαχαχαχαχαχα
                          αντε και σε ανώτερα θα δείς και παπαγάλους !!!!!!!!

                          Aussie αρχισα με τα ασχημα για να τελειωσω με τα ωραια
                          “Nothing is forever”

                          Comment


                            #28
                            Καλορίζικο το καινούριο σου σπιτάκι κ εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια απο εδω κ πέρα!!!!!!!!

                            Ευχαριστω Αγγελικη...και σε σενα ευχομαι ολα να ερθουν βολικα
                            “Nothing is forever”

                            Comment


                              #29
                              Όσο για τα άσχημα θα δεις κ άλλα πολλά απλά δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση σύγκριση με της Ελλάδας

                              JIM Εννοειται!!! Αχαριστη δεν θα γινω ποτε αλλα να μην τα πω...αφου τα βιωσα!!


                              Παντως ,σχετικα με το παρακάτω ,δεν το βρισκω τραγικο....Σε οποιοδηποτε μερος του κοσμου ,αν δεν γνωριζεις την περιοχή ...μπορει και να ταλαιπωρηθείς.

                              VERTIGO Ναι το καταλαβαινω,απλα ενα στραβο ειναι στραβο οπου και να εισαι
                              “Nothing is forever”

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Greece4ever View Post
                                Αχαριστη δεν θα γινω ποτε αλλα να μην τα πω...αφου τα βιωσα!!
                                Πες τα όλα...!!!
                                Και εγώ αυτό κάνω για να μαθαίνουν την πραγματικότητα (καλή ή άσχημη) όσοι δεν είναι εδώ κ σκέφτονται να έρθουν...!!!
                                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                                Comment

                                Working...
                                X