Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γλασκωβη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γλασκωβη

    Ειμαι γλασκωβη εδω και μια εβδομαδα περιπου αν καποιος ειναι ανθρωπος και ελληνας οχι νεοελληνας και θελει πραγματικα να βοηθησει ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα ευχαριστω,αλλιως να το προσπερασει.

    #2
    Εχεις πμ ;)

    Comment


      #3
      Καλησπέρα σε όλους!
      Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να μετακομίσω στη Γλασκώβη.
      Το κρίσιμο σημείο είναι η εύρεση εργασίας.Για αρχή δεν έχω πρόβλημα να εργαστώ οπουδήποτε.
      Πιστεύεται ότι υπάρχουν εργασιακές ευκαιρίες?
      Πως αντιμετωπίζουν εμάς τους Έλληνες?
      Είμαι απόφοιτος Λογιστικής.'Έχω εργαστεί σε Λογιστικό γραφείο για 1,5 χρόνο.
      Επίσης έχω δουλέψει για 6 χρόνια σε ταξιδιωτικό γραφείο,μία καλοκαιρινή σεζόν σε ρεσεψιόν ξενοδοχείου και κάποιες σεζόν ως σερβιτόρος.
      Τα αγγλικά μου είναι σε αρκετά καλό επίπεδο και έχω αρχίσει ήδη φροντιστήριο για βελτίωση της γλώσσας.

      Οποιαδήποτε γνώμη-εμπειρία ,μπορεί να φανεί χρήσιμη !

      Σας ευχαριστώ!

      Comment


        #4
        Για ποιους λογους επέλεξες τη Γλασκωβη; Αν δεν εχεις κανει έρευνα σχετικα με την αγορα εργασιας δεν καταλαβαινω πως μπόρεσες να κανεις τετοια επιλογη.

        Comment


          #5
          Originally posted by DiD666 View Post
          Για ποιους λογους επέλεξες τη Γλασκωβη; Αν δεν εχεις κανει έρευνα σχετικα με την αγορα εργασιας δεν καταλαβαινω πως μπόρεσες να κανεις τετοια επιλογη.
          Αρχικά σε ευχαριστώ για το χρόνο και την απάντηση σου.Πρόσφατα πήγε η κοπέλα μου εκεί.Γι αυτό επέλεξα Γλασκώβη.
          Σκέφτομαι να μαζέψω κάποια χρήματα και να ακολουθήσω.
          Ξεκίνησα προσφατα την έρευνα για την πόλη και χρειάζομαι κάποιον πιο έμπειρο να με κατατοπίσει,αναφέροντας ότι πιστευει οτι μπορει να φανεί χρήσιμο.Σε οποιοδήποτε θέμα.

          Comment


            #6
            Είναι κάποια λίγα νήματα γραμμένα στο φορουμ αλλα σχετικα παλια (2 χρονων+). Νεότερα δυσκολα να βρεις αφου οσα μελη ειναι εκει τωρα δεν εχουν δωσει σημεια ζωης.

            Comment


              #7
              Originally posted by DiD666 View Post
              Είναι κάποια λίγα νήματα γραμμένα στο φορουμ αλλα σχετικα παλια (2 χρονων+). Νεότερα δυσκολα να βρεις αφου οσα μελη ειναι εκει τωρα δεν εχουν δωσει σημεια ζωης.
              Το βλέπεις συχνά από ότι έχω καταλάβει εδώ, μόλις πάρουν τις απαντήσεις που θέλει ο καθένας και τελικά φύγει δεν γυρνάει εδώ να γράψει την εξέλιξή του και με την σειρά του να βοηθήσει και άλλους πατριώτες μας που ίσως να χρειάζονται βοήθεια.

              Comment


                #8
                Θα το ψάξω και σε περίπτωση που δεν με καλύψει το υλικό,η ανακαλύψω κάτι χρήσιμο,θα απευθυνθώ ξανά σε εσάς!
                Στήριξη παιδιά!όλοι στο ίδιο παιχνίδι παίζουμε.
                Καλή τύχη σε όλους.
                Σας ευχαριστώ.

                Comment


                  #9
                  Καλημέρα παιδιά, κ εγώ ως πρώτη επιλογή είχα την Γλασκώβη και συγκεκριμένα το Μαδεργουελ για να κατοικήσω και να μετακινούμε αλλά τελικά κατέληξα να ανέβω Μάρτιο για το Reading έξω απο Λονδίνο για περισσότερες ευκαιρίες μπας και μου κάτσει κάτι αν δω πως ''δεν'' θα ανέβω Γλασκώβη, αν έχεις νεότερα φίλε μου ενημέρωσε μας!!

                  Comment


                    #10
                    Δουλειές υπάρχουν αρκετές στην Γλασκώβη. Απο την στιγμή που θα μετακομίσεις εκεί, κάνε καλή προετοιμασία για τις συνεντεύξεις και όλα θα πάνε καλά.

                    Comment


                      #11
                      Καλησπέρα παιδιά!
                      jpaokx Μας ανεβάζεις το ηθικό!
                      Σκέφτομαι να κάνω και ένα μεταπτυχιακό part time , μετά σίγουρα θα έχω καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση.
                      Βρήκα κάποιες πληροφορίες για φοιτητικό δάνειο.Δεν το έχω ψάξει όμως παραπάνω ακόμη.
                      Ρίξτε μια ματιά.
                      Σπουδές στη Σκωτία χωρίς δίδακτρα. Εδιμβούργο, Γλασκόβη.

                      Comment


                        #12
                        Καλησπέρα !
                        Γνωρίζει κάποιος το ύψος του βασικού μισθού στη Σκωτία?
                        Ευχαριστώ

                        Comment


                          #13
                          Ηello.

                          Θα γινει 6.7p/h αυτον τον μηνα νομιζω, τον Απριλιο 7.2p/h και κοντα στις 9 λιρες το 2020.

                          Comment


                            #14
                            chococaramel σε ευχαριστώ πολύ!
                            Πιστεύω ότι αν μοιραστείς τα έξοδα του σπιτιού με ένα άτομο ακόμη και με σωστή διαχείριση ζεις σαν άνθρωπος ..

                            Comment


                              #15
                              Ολα ειναι σχετικα αλλα θα ελεγα ναι...

                              Comment

                              Working...
                              X