Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προγραμματιστής στην Σουηδία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Προγραμματιστής στην Σουηδία

    Καλησπέρα στην παρέα :D

    Λοιπόν σκέφτομαι αφού τελειώσω τις σπουδές μου στην Σουηδία (όταν με το καλό πάω) να δουλέψω σαν προγραμματιστής.

    Θα βρω εύκολα δουλειά?Γιατί στην γερμανία για παράδειγμα βρίσκεις αρκετές εταιρίες που έχουν ανάγκη από software development και με μισθό που περνάει τα 2500€ (έτσι λένε δεν μπορώ να ξέρω)

    Ξέρει κανείς από προσωπική εμπειρία ή από κανένα φίλο του τι παίζει στην Σουηδία με το συγκεκριμένο επάγγελμα?



    Ευχαριστώ πολύ

    #2
    Originally posted by JohnTehGreek View Post
    Καλησπέρα στην παρέα :D

    Λοιπόν σκέφτομαι αφού τελειώσω τις σπουδές μου στην Σουηδία (όταν με το καλό πάω) να δουλέψω σαν προγραμματιστής.

    Θα βρω εύκολα δουλειά?Γιατί στην γερμανία για παράδειγμα βρίσκεις αρκετές εταιρίες που έχουν ανάγκη από software development και με μισθό που περνάει τα 2500€ (έτσι λένε δεν μπορώ να ξέρω)

    Ξέρει κανείς από προσωπική εμπειρία ή από κανένα φίλο του τι παίζει στην Σουηδία με το συγκεκριμένο επάγγελμα?



    Ευχαριστώ πολύ
    JohnTehGreek περίπου τα ιδία με Γερμανία είναι.
    (Τα έχουμε ξαναγράψει διάβασε καλύτερα το φόρουμ).


    Programmerare l
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ πολύ και πάλι Patrioten

      αυτό το Link με βοήθησε πολύ :D

      Comment


        #4
        Originally posted by JohnTehGreek View Post
        Ευχαριστώ πολύ και πάλι Patrioten

        αυτό το Link με βοήθησε πολύ :D

        Δεν κάνει τίποτα JohnTehGreek...ρώτα ότι θέλεις...αρκεί...να μην το έχουμε ξαναγράψει...!
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Να υπενθυμισω βεβαια μια λεπτομερεια:Ο πινακας αφορα ενδεικτικους ΜΙΚΤΟΥΣ μισθους.Για τις καθαρες αποδοχες αφαιρουμε ενα 29-32% για μισθους εως περιπου 34500 κορωνες.Για μεγαλυτερους μισθους υπαρχει ενα ακομα καπελο 20% φορου.
          Ενδεικτικα Στοκχολμη 30000 μικτα ειναι 23500 καθαρα

          Τωρα ως προς το θεμα της δουλειας,γενικα-καλα καταλαβες-θελει καποια γνωση Σουηδικων.Εκτος αν κανεις κατι στο οποιο εχουν ΜΕΓΑΛΗ αναγκη και δεν βρισκουν,οποτε πορευεσαι και με αγγλικα.Πχ βασεις δεδομενων και αναπτυξη εφαρμογων iOS-Android

          Comment


            #6
            Originally posted by vstrommer71 View Post
            Να υπενθυμισω βεβαια μια λεπτομερεια:Ο πινακας αφορα ενδεικτικους ΜΙΚΤΟΥΣ μισθους με προϋπηρεσία .Για τις καθαρες αποδοχες αφαιρουμε ενα 29-32% για μισθους εως περιπου 34500 κορωνες. Ενδεικτικα Στοκχολμη 30.000 μικτα ειναι 23.500 καθαρα
            vstrommer71: Det är självklart !
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment

            Working...
            X