Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικα με GPS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σχετικα με GPS

    Επειδη ψαχνοντας δεν βρηκα κατι αναλογο, ειπα να κανω την ερωτηση, και αν θεωρηθει οτι ηδη υπαρχει σαν θεμα ας καταχωρηθει αναλογως, ειδαλλως ας γινει νεο. Η ερωτηση ειναι σχετικα με συσκευη gps (mls destinator) το οποιο εχω με Ελληνικους χαρτες εδω στην Ελλαδα, και σε σχετικη ερωτηση στην εταιρια για χαρτη Αυστραλιας ωστε να τον ανεβασω στην συσκευη, μου απαντησαν οτι δεν εχουν τιποτα σχετικο. Αρα κοντολογις η συσκευη ειναι αχρηστη για την Αυστραλια. Εχει καποιος αλλος ισως αναλογη εμπειρια? και εαν ναι, ποια ηταν η επιλυση του προβληματος. Απ οτι βλεπω ειμαι για να αγοραζω καποια συσκευη απο Μελβουρνη οταν με το καλο φθασω εκτος εαν καποιος προτεινει κατι αλλο. Ειδαλλως η συσκευη μου παει για χορηγια σε φιλο προφανως. χαχαχα.

    #2
    Συνήθως αν οχι πάντα, οι συσκευές αυτές είναι κλειδωμένες να φορτώνουν με το που ξεκινάνε το πρόγραμμα της κάθε εταιρίας (μιας και η εταιρία φτιάχνει το πρόγραμμα πλοήγησης και οχι την συσκευή), ετσι ώστε να χρησιμοποιείς σώνει και καλά το δικό τους πρόγραμμα και μόνο.
    Η αλήθεια είναι οτι δεν είναι και άσχημο αυτό για μια συσκευή που είναι αφιερωμένη μόνο και μόνο για πλοήγηση. Σκέψου για παράδειγμα να σου πετάει παράθυρα με μηνύματα αναβάθμισης την ώρα που οδηγείς κ.τ.λ.
    Όμως στο internet υπάρχουν οι πληροφορίες, πως να παρακάμψεις το εκάστοτε κλείδωμα και να μπορείς να φορτώσεις είτε χάρτες που θες, είτε άλλο πρόγραμμα πλοήγησης, άλλης εταιρίας.
    Αν έχεις όρεξη για ψάξιμο θα την βρείς την άκρη. Αν οχι απλά κάντη δώρο σε κάποιον εκεί γιατι τώρα με τα smart phones συνήθως χρησιμοποιούνε όλοι κάποια εφαρμογή-app για πλοήγηση και ετσι και αλλιώς το google maps είναι τσάμπα.
    Φυσικά θα βρείς άν είσαι σώνει και καλά fan αυτών των συσκευών, τέτοιες με χάρτες της Αυστραλίας με το που θα πατήσεις το πόδι σου εδω. Δηλαδή έχουν και μέσα στο αεροδρόμιο.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      #3
      Παιρνεις ενα οποιοδηποτε Garmin και ποικιλοτροπως βρισκεις οτι χαρτες τραβαει η ψυχη σου.Ασχολειται πολυς κοσμος στο νετ με αυτα.Αν δεν θες συσκευη GPS,κι ενα κινητο θα σου κανει δουλεια.Συστηνω τα Garmin γιατι θα βρεις χαρτες οποιουδηποτε τυπου και γεωγραφικης καλυψης ευκολα.Εσυ ζυγιζεις τις αναγκες σου και δρας αναλογως

      Comment


        #4
        Κατατοπιστικα και τα δυο σχολια, ευχαριστω.

        Comment

        Working...
        X