Announcement

Collapse
No announcement yet.

αλλαγη ταυτοτητας σε νεα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    αλλαγη ταυτοτητας σε νεα

    την ταυτοτητα μου την ειχα βγαλει το 2004 δεν εχουν περασει ακομη 15χρονια, αλλα θελω να την αλλαξω σε νεας μορφης γιατι θα παω uk.
    Σκεφτομουν ο μονος τροπος να την αλλαξω ειναι να δηλωσω απωλεια ταυτοτητας.
    γιατι δεν ανοικω σε καμια κατηγορια στην οποια μπορει να επανεκδοθει η ταυτοτητα μου. (ουτε πολυ φθαρμενη ειναι, ουτε αλλαξα καποιο στοιχειο, εχει λατινικους χαρακτηρες, κ δεν περασαν 15χρονια)
    ομως αφου θελω να παω εξω δεν ειναι κ λογικο να ζητησω να μου επανεκδοθει λογω ταξιδιου εξω? για να μπορω να κυκλοφορω με τη νεα ταυτοτητα. με τη παλια λογικα δε μπορω να κυκλοφορησω ε?
    βεβαια οκ θα βγαλω κ διαβατηριο κ λογικα θα μπορω κ με τη παλια, αλλα σε λιγα χρονια (4) ουτος η αλλως θα την αλλαξω λογικα.
    την εχει αλλαξει κανεις με αυτο το τροπο?

    #2
    "Αν ήταν κομμένη λίγο στην μέση από κάποιο π.χ. ψαλίδι" θα μπορούσες να ζητήσεις την αντί κατάστασή της λόγω φθοράς.

    Με την νέα ταυτότητα μπορείς να πας σε όλη την Ευρώπη αλλά θα σου χρειαστεί κ το διαβατήριο για όλες τις δημόσιες υπηρεσίες τους.
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Originally posted by jimathens View Post
      "Αν ήταν κομμένη λίγο στην μέση από κάποιο π.χ. ψαλίδι" θα μπορούσες να ζητήσεις την αντί κατάστασή της λόγω φθοράς.

      Με την νέα ταυτότητα μπορείς να πας σε όλη την Ευρώπη αλλά θα σου χρειαστεί κ το διαβατήριο για όλες τις δημόσιες υπηρεσίες τους.
      λες να τη κοψω λιγο στη μεση ε? :P καλο
      βασικα μαλλον αυτο θα κανω, θα τη διπλωσω λιγο θα τη τσακισω. τωρα αυτο με το ψαλιδι οκ μπορει να φανει επιτηδες αλλα σιγα μπορω να πω οτι το εκανε η ανηψια μου, αν κ δε θα με ρωτησουν λογικα.

      ναι το ξερω οτι χρειαζομαι σιγουρα κ διαβατηριο για διαφορα θεματα.

      Comment


        #4
        Originally posted by freeaway View Post
        λες να τη κοψω λιγο στη μεση ε?
        Εγώ δεν είπα... τι να κάνεις...
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          #5
          Originally posted by jimathens View Post
          Εγώ δεν είπα... τι να κάνεις...
          οχι εννοειται! θα δω τι θα κανω, αν κ κλεινω απλα να πω οτι την εχασα κ να μου βγαλουν αλλη. δεν ειναι κ τπτ.

          Comment


            #6
            Σας εχει δημιουργηθει ποτε θεμα σε κανενα αεροδρομιο με ταυτοτητα που εχει ναι μεν λατινικα αλλα σε χειρογραφο?

            Comment

            Working...
            X