Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι (13)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Η διαδικασία που περιγράφω έγινε πριν από 2 εβδομάδες. Πιθανότατα δουλεύει και ο online τρόπος, αν και όταν ρωτήσαμε στην πρεσβεία μας είπαν κατευθείαν ότι θα στείλουν το βιβλιαράκι της αίτησης (οι σελίδες είναι συρραμμένες), το οποίο και παραλάβαμε σε λιγότερες από 24 ώρες.

    Comment


      Καλημέρα! πήρα τηλέφωνο στην πρεσβεία στην Αθήνα. .θα μου στείλουν την αίτηση με όλες τις οδηγίες και μετά θα πρέπει να κλείσω ραντεβού! εν το μεταξύ εγώ είμαι από βόρεια Ελλάδα και το προξενειο στην Θεσσαλονίκη έχει κλείσει για αυτά τα θέματα. .Μόνο Αθήνα. ...
      θα ήθελα να ρωτήσω έχει εδώ και 16 μέρες που έχουν παραλάβει την 118 στο Λονδίνο ..μου δέσμευσαν το πόσο. που ορίζε..ωστόσο δεν έχω κάνα νέο ακόμα. .πόσο καιρό λέτε να κάνει ??,

      Comment


        Καλησπέρα!!!! γνωρίζεις κάνεις εαν σου στέλνουν e-mail εφόσον εγκριθεί η αίτηση σου για citizen by descent ? τα έχουν παραλάβει εδώ και 2 εβδομάδες και 3 μέρες ωστόσο δεν έχω κάνα νεο..πάρα μόνο δεσμευσαν τα χρήματα από την κάρτα. .αν μπορεί κανείς να μας πει δική του εμπειρία. .Ευχαριστώ!

        Comment


          Originally posted by giannis23 View Post
          Καλησπέρα!!!! γνωρίζεις κάνεις εαν σου στέλνουν e-mail εφόσον εγκριθεί η αίτηση σου για citizen by descent ? τα έχουν παραλάβει εδώ και 2 εβδομάδες και 3 μέρες ωστόσο δεν έχω κάνα νεο..πάρα μόνο δεσμευσαν τα χρήματα από την κάρτα. .αν μπορεί κανείς να μας πει δική του εμπειρία. .Ευχαριστώ!
          Απο ό,τι εχω διαβασει απο αλλους, οταν σου δεσμευουν τα χρηματα, προχωραει η δουλεια! Μαλλον εισαι σε καλο δρομο

          Comment


            Originally posted by giannis23 View Post
            Καλησπέρα!!!! γνωρίζεις κάνεις εαν σου στέλνουν e-mail εφόσον εγκριθεί η αίτηση σου για citizen by descent ? τα έχουν παραλάβει εδώ και 2 εβδομάδες και 3 μέρες ωστόσο δεν έχω κάνα νεο..πάρα μόνο δεσμευσαν τα χρήματα από την κάρτα. .αν μπορεί κανείς να μας πει δική του εμπειρία. .Ευχαριστώ!
            Όταν έκανα εγώ τα χαρτιά μου δεν με ενημέρωσαν για τίποτα. Μετά από κανένα μήνα ήρθε συστημένο με ταχυδρομείο το χαρτί της υπηκοότητας.

            Comment

            Working...
            X