Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by sopie View Post
    ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ? (ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ,ΠΤΥΧΕΙΑ,)
    Διάβασε εδώ:

    Εκπαίδευση και Σπουδές


    Θα μπορέσεις να καταλάβεις αρκετά πράγματα .
    Υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες.

    Comment


      #17
      Διάβασε τις πηγές που σου έδωσε η hoping,
      επικοινώνησε και με τη σχολή που θα επιλέξεις
      να πας και πιστεύω θα σε κατευθύνουν.

      Comment


        #18
        Originally posted by Crete View Post
        Διάβασε τις πηγές που σου έδωσε (η hoping),
        επικοινώνησε και με τη σχολή που θα επιλέξεις
        να πας και πιστεύω θα σε κατευθύνουν.
        Παρακαλώ μια διόρθωση. Gender: MALE-- ΦΥΛΟ: ΑΝΔΡΑΣ

        Comment


          #19
          ΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

          ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΛΠ.

          Comment


            #20
            Originally posted by Mgreece View Post
            ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΛΠ.

            Αν σου πούμε θα μας τα φέρει ??
            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              #21
              ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ? ΦΥΣΙΚΑ!!!

              Comment


                #22
                Originally posted by Mgreece View Post
                ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ? ΦΥΣΙΚΑ!!!
                Να εισαι καλά ευχαριστώ,σε γενικές γραμμές βρίσκεις τα πάντα αμα ψάξεις λίγο και όσο πάει λόγω του
                μεγάλου πλέον Ελληνικού αγοραστικού κοινού εισάγονται ολο και περισσότερα Ελληνικά προιόντα
                στο 95% υπάρχουν τα πάντα.Αναφέρομαι σε Μελβούρνη στά άλλα μέρη δεν έχω άποψη
                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment


                  #23
                  Καλησπέρα σας, είμαι από την Αυστραλία και έχω φτιάξει τα χαρτιά του άντρα μου που είναι Έλληνας για να πάρει Visa και να φύγουμε για δουλειά.. ξέρει κανείς αν πάρουμε την έγκριση σε ποσο χρονικό διάστημα θα πρέπει να φύγουμε κ αν χάσουμε την προθεσμία θα πρέπει να τα ξανακάνουμε από την αρχή?

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by tina.v View Post
                    Καλησπέρα σας, είμαι από την Αυστραλία και έχω φτιάξει τα χαρτιά του άντρα μου που είναι Έλληνας για να πάρει Visa και να φύγουμε για δουλειά.. ξέρει κανείς αν πάρουμε την έγκριση σε ποσο χρονικό διάστημα θα πρέπει να φύγουμε κ αν χάσουμε την προθεσμία θα πρέπει να τα ξανακάνουμε από την αρχή?

                    Συνήθως ειναι ενα χρονο στον σύνολο απο την ημέρα κατάθεσεις μέχρι να εγκριθεί η visa δλδ αν κατέθεσες Γενάρη και την πηρες πχ Δεκεμβρη εχεις ενα μηνα να μπείς στήν Χώρα,επείδη όμως εχουν λίγο αλλάξει τα όρια επεξεργασίας θα σου πεί και ο case officer σχετικα,μέχρι πότε είναι το περιθώρειο.Αν δεν μπει στο χρονικο διαστημα που πρεπει ,ναι την χανεις απο οσο γνωρίζω.
                    Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                    Comment


                      #25
                      Ευχαριστώ πολύ! !!

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by tina.v View Post
                        Καλησπέρα σας, είμαι από την Αυστραλία και έχω φτιάξει τα χαρτιά του άντρα μου που είναι Έλληνας για να πάρει Visa και να φύγουμε για δουλειά.. ξέρει κανείς αν πάρουμε την έγκριση σε ποσο χρονικό διάστημα θα πρέπει να φύγουμε κ αν χάσουμε την προθεσμία θα πρέπει να τα ξανακάνουμε από την αρχή?
                        Σου απάντησε ,ήδη η Αussie,απλά να συμπληρώσω οτι θα πρέπει να μπείτε ,μέχρι την ημερομηνία που θα αναφέρεται στο visa grant notification letter κι είναι η ημερομηνία που λήγουν είτε οι ιατρικές εξετάσεις ,είτε το ποινικό μητρωο(οποίο λήγει πρώτο ,αυτο λαμβάνουν υπ όψιν. Και επίσης ,σημειωτέον ,οτι έχουν ένα χρόνο ισχύ τα ιατρικά και τα ποινικά μητρώα.). After my visa is granted, do I have to travel to Australia by a certain date? What is the initial entry date?
                        Yes. When your visa has been granted, you will be advised of your ‘initial entry date’ and it is a condition of your visa that you enter before that date. The date is based on the expiry date of your health and character checks which are generally valid for 12 months from the date they were issued. If you fail to enter Australia by the initial entry date you visa may be considered for cancellation, unless you have compelling reasons for not meeting that condition.
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          #27
                          Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια !!!

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by tina.v View Post
                            Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια !!!
                            No worries!
                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #29
                              Ανταπόκριση - Mari

                              Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και λίγο καιρό η αδερφή μου μετακόμισε στην Αυστραλία με τον άντρα της που έχει υπηκοότητα κ για πολύ καλή τους τύχη τους πάνε όλα υπέροχα. Βρήκαν δουλειές αμέσως, σπίτι, γνώρισαν πολύ καλούς ανθρώπους, τώρα ετοιμάζονται να πάρουν αυτοκίνητο, κ γενικά μου λέει οτι δεν θα γυρίσει πίσω ποτέ καθώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης Ελλάδας - Αυστραλίας. Αν γνωρίζει λοιπόν κάποιος να μου πει, ή αν τα έχει περάσει, πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να μου κάνει η αδερφή μου πρόσκληση? Καταρχάς βέβαια, μπορεί?? Κ αν ναι, είμαι αρραβωνιασμένη, θα πρέπει να παντρευτώ με τον φίλο μου για να μπορέσουμε να πάμε μαζί εκεί? Ευχαριστώ πολύ!!!

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Mari1111 View Post
                                Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και λίγο καιρό η αδερφή μου μετακόμισε στην Αυστραλία με τον άντρα της που έχει υπηκοότητα κ για πολύ καλή τους τύχη τους πάνε όλα υπέροχα. Βρήκαν δουλειές αμέσως, σπίτι, γνώρισαν πολύ καλούς ανθρώπους, τώρα ετοιμάζονται να πάρουν αυτοκίνητο, κ γενικά μου λέει οτι δεν θα γυρίσει πίσω ποτέ καθώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης Ελλάδας - Αυστραλίας. Αν γνωρίζει λοιπόν κάποιος να μου πει, ή αν τα έχει περάσει, πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να μου κάνει η αδερφή μου πρόσκληση? Καταρχάς βέβαια, μπορεί?? Κ αν ναι, είμαι αρραβωνιασμένη, θα πρέπει να παντρευτώ με τον φίλο μου για να μπορέσουμε να πάμε μαζί εκεί? Ευχαριστώ πολύ!!!
                                Δυστυχώς έτυχε σε μένα να σου πω τα Bad News.
                                Άδικα θα περιμένεις!ΔΕΝ Υπάρχει πρόσκληση πιά.
                                Find a visa

                                Comment

                                Working...
                                X