Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ναι γινεται κ αυτο με την de facto αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ,στο λινκ που σου εδωσα μπορεις να δεις ολες της βιζες αναλυτικα κ με λεπτομερειες καθως κ το κοστος καθε vizas,διαβασε εκει . Για το sponsorship απο εργοδοτη κ αυτο ειναι εφικτο αλλα θεωρω ,κατα την γνωμη μου, οτι ειναι λιγακι δυσκολο ,αναλογα βεβαια με την ειδικοτητα του καθενα κ την τυχη φυσικα ,αλλα ποτε δεν ξερεις αξιζει να το προσπαθησεις δεν εχεις να χασεις τιποτα .
    Last edited by George311; 22.02.2019, 16:08.

    Comment


      Originally posted by George311 View Post
      Ναι γινεται κ αυτο με την de facto αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ,στο λινκ που σου εδωσα μπορεις να δεις ολες της βιζες αναλυτικα κ με λεπτομερειες καθως κ το κοστος καθε vizas,διαβασε εκει . Για το sponsorship απο εργοδοτη κ αυτο ειναι εφικτο αλλα θεωρω ,κατα την γνωμη μου, οτι ειναι λιγακι δυσκολο ,αναλογα βεβαια με την ειδικοτητα του καθενα κ την τυχη φυσικα ,αλλα ποτε δεν ξερεις αξιζει να το προσπαθησεις δεν εχεις να χασεις τιποτα .
      Εντάξει θα το προσπαθήσω και βλέπουμε. Το ξέρω το λινκ, ουσιαστικά έχω διαβάσει για όλες τις πιθανές βίζες που μπορεί να πάρει κανείς, χρόνους αναμονής, κόστος κτλ. Απλώς είπα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος είχε παρόμοια περίπτωση και μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή έξτρα από ό,τι έχει η ιστοσελίδα.

      Και πάλι ευχαριστώ.

      Καλό απόγευμα!

      Comment


        Originally posted by Dkofidou View Post
        Εντάξει θα το προσπαθήσω και βλέπουμε. Το ξέρω το λινκ, ουσιαστικά έχω διαβάσει για όλες τις πιθανές βίζες που μπορεί να πάρει κανείς, χρόνους αναμονής, κόστος κτλ. Απλώς είπα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποιος είχε παρόμοια περίπτωση και μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή έξτρα από ό,τι έχει η ιστοσελίδα.

        Και πάλι ευχαριστώ.

        Καλό απόγευμα!
        Εγραψες οτι μενετε μαζι 3 χρονια.
        Αυτο πώς μπορείς να το αποδέιξεις;
        Επισης ,τί άλλες αποδειξεις εχετε ,που δειχνουν οτι μοιραζεστε πραγματα που μοιραζετε ενα παντρεμενο ζευγαρι;Η διευθυνση στο εκκαθαριστικο της εφοριας ,ειναι ιδια και στους δυο σας;

        Διαβασε στην σελιδα 16 και 17 παλιοτερα μηνυματα μου ,σχετικα με de facto partner visa.(Τα links που αναφερω εκει ,δεν βγαζουν πια στις σελιδες που βγαζανε ,γιατι άλλαξε και ονομασια η υπηρεσια και ολο το site της,άλλαξε επισης ).



        Για τους συντροφους-συζυγους των Αυστραλών υπηκοων και μονιμων κατοικων ,οπως και Nεοζηλανδων που εχουν τις προϋποθέσεις, υπαρχουν αυτες οι βιζες,που σου βαζω πιο κατω.Ειπες οτι διαβασες σχετικα στο κυβερνητικο site ,αλλά στα βαζω εδω συγκεντρωμενα.

        Με συντροφο Αυστραλό ,μην ψαχνεις βιζες με εργοδοτη- σπονσορα που πολυ δυσκολο ,ως παρα πολυ δυσκολο ,να βρεις κι ειδικα απο Ελλαδα.Ουτε για ανεξαρτητη βιζα εγασιας με πόντους ,θα κοιτουσα στην θεση σου ,με Αυστραλο συντροφο.

        Αν μπορουσα ν αποδειξω με ισχυρες αποδειξεις ,οτι ειμαστε ζευγαρι που ζει μαζι και μοιραζεται οσα κι ενα παντρεμένο ζευγαρι ,θα πηγαινα για partner visa ως de facto,ΑΝ δεν θελαμε ,γαμο σ αυτη την φαση.
        Παντως αργουνε και σιγουρα δεν προλαβαινεις μεχρι τον Ιουνιο ,που λες,αν την κανεις απο Ελλαδα.
        Επισης ,αν την κάνεις απο Ελλαδα ,πρεπει εκτος Αυστραλιας να εισαι οταν ειναι να σου χορηγηθει .

        Πάντως ,αν ητανε να φυγω με βιζα επισκεπτη ,αν με πιεζε ο χρονος να φυγω ,προσωπικα δεν θα εκανα απο Αυστραλια αιτηση για de facto partner visa και να εχω το αγχος της απορριψης.


        Αν δεν μπορουσα να το αποδειξω ,οτι ειμαστε ζευγαρι που ζει μαζι ως de facto , ή αν ηθελα να βαδισω σε ασφαλες εδαφος ,θα παντρευομουνα αυριο κι ολας και μαλιστα με πολιτικο γαμο ,γιατι οι εποχες ειναι δυσκολες για εξοδα.Το αν θα εκανα μετα ,την αιτηση απο Ελλαδα ή Αυστραλια ,ειναι αποφαση του καθενος .Και βεβαια αν εκτος Αυστραλιας γινει η αιτηση ,εκτος Αυστραλιας πρεπει να ειναι για να του χορηγηθει.

        Γαμο στην Ελλαδα ,ειναι η λυση που θα διαλεγα εγω και μετα αιτηση για partner visa .
        Εχετε σχεση 3 χρονια ,δεν θα θεωρηθει οτι ο γαμος μπορει να ηταν συμφωνια δυο ατομων για να βγαλει βιζα ο άλλος.
        Η νυφη μου ,παντρευτηκε Ελλαδα με πολιτικο γαμο με τον γιο μου και εκανε αιτηση μετα ,για partner visa απο Αυστραλια .

        Το απο πού θα εκανα εγω μετα την αιτηση ,δεν το λεω ,αλλά ειναι ευκόλως αντιληπτό!
        Κι ο λογος ειναι οτι δεν μπορουμε να προτρεπουμε τα μέλη ,να κανουν κοποια πραγματα και θα εξηγησω τι εννοω.

        Η τουριστικη βιζα εχει ως απαιτουμενο το κριτηριο του genuine visitor.Η νυφη μου ,εβγαλε εισιτηριο με επιστροφη.Ετσι επέλεξε για να ειναι ησυχη.Το ιδιο κι ο γιος μου,που ηταν ο Αυστραλος υπηκοος( Αλλοι βγαζουν one way κι ειναι προσωπικη απόφαση του καθενος τι θα κανει).
        Επισκεψη (με τον συζυγο της ,)σε συγγενεις /φίλους στην Αυστραλια ,ηταν ο λογος του ταξιδιου οπως γραφτηκε στην καρτα εισοδου.”Visiting friends or relatives.”( https://www.abf.gov.au/entering-leav...le-english.pdf )
        (Σημερα ,ειναι κι η νυφη μου πλεον υπηκοος.
        Της δοθηκε στην αρχη bridging visa με το που εκανε την αιτηση και μετα εγκριθηκε η προσωρινη 820 partner visa.Υστερα απο δυο χρονια ,της δοθηκε η μονιμη 801 partner visa, εφ οσον συνεχισε να ειναι παντρεμένη και να ζει με τον γιο μου.)

        Βεβαια ,μια βιζα ακομα και επισκεπτη μπορει να παρει πανω της ,το condition 8503, ‘No Further Stay.Σε χωρες low risk δεν είναι σύνηθες ,αλλά παντως οταν μπει ,βιζα άλλη απο Αυστραλια δεν μπορει να γινει.Το βλεπει κάποιος οταν βγάλει την βιζα επισκεπτη ,αν υπαρχει ο όρος αυτος κι αναλόγως προχωραει.Απο Ελλαδα ,προσωπικά,δεν εχω ακουσει να εχει μπει τετοιος όρος.

        Αλλη επιλογη ,θα ηταν η prospective marriage visa και στους 9 μηνες που διαρκει ,θα επρεπε να εχω παει Αυστραλια ,να παντρευτω και να ζητησω την partner visa 820 onshore .Τωρα η αναμονη ειναι γυρω στους 14 μηνες για την prospective marriage visa.Εσενα που θελεις να φυγετε μαζι γυρω στον Ιουνιο ,δεν σε εξυπηρετει αυτη η βιζα.Γινεται offshore η αιτηση κι η απονομη ,το ιδιο.

        Τα 3 ειδη

        Prospective Marriage visa (300)

        Partner visa (820/801) onshore

        Partner visa (309/100) offshore


        Question: What is a Prospective Marriage (300) visa?

        A Prospective Marriage visa is a visa that enables an applicant to temporarily come to Australia, it gives you up to 9 months to live with your Partner before the marriage has to take place. This visa must be applied outside Australia, and the applicant must be outside Australia at the time of decision.


        Question: What is a Partner visa?

        A Partner visa is a visa that allows partners of legally married couples and de-facto couples of Australian Citizens, Permanent Residents and eligible New Zealand Citizens to be able to come to Australia to stay.


        Question: What is an onshore (820/801) Partner visa?

        The on-shore Partner visa (820/801) is a two stage process visa, which you have to apply for on-shore in Australia;((Σε παντρεμένους πανω απ δυο χρονια με παιδι ή σε παντρεμένους πανω απο τρια χρονια ,εγκρινουν εξ αρχης την μόνιμη.)

        The first stage (820) is a temporary visa once granted you will be given 2 years to live in Australia with your Partner.

        The second stage (801) is a permanent visa that allows you to stay with your partner in Australia on a permanent basis.

        If you apply for an on-shore visa in Australia you must be in Australia when you lodge the application and you must also be in Australia when a decision is made.

        If you apply your partner visa onshore while you have a substantive visa in Australia, you will be granted a bridging visa to allow you stay in Australia while you are waiting the process of your partner visa application.

        The bridging visa will give you permission to work and study in Australia. It won’t allow you to travel outside Australia, however if you need to, you will need to apply for a Bridging visa B – travelling.

        Question: What is an off-shore (309/100) Partner visa? (Σε παντρεμένους πανω απ δυο χρονια με παιδι ή σε παντρεμένους πανω απο τρια χρονια ,εγκρινουν εξ αρχης την μόνιμη.)

        The off-shore Partner visa (309/100) is also a two stage process visa, which you have to apply off-shore in another country other than Australia, once granted you are then able to come to Australia and live with you partner whilst you apply for the Permanent stage of the visa.

        The second stage (100) is a permanent visa that allows you to stay with your partner in Australia on a permanent basis.

        If you apply for an off-shore visa overseas you must be overseas when you lodge the (309) (provisional) application and you must be overseas when a decision is made. With the (100) Permanent visa you can be in Australia or Overseas when the visa is granted. There is no bridging visa granted if you apply the visa outside Australia.

        Question: Do we have to have lived together to apply for a Partner visa?

        If you are applying for a De-facto Partner visa you will have to have been in a relationship with your partner for at least 12 months prior to applying. (waivers may apply)
        Last edited by vertigo; 28.02.2019, 16:29.
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ .Εψαξα να βρω στις απαντησεις για συνταξιούχο που θέλει να ζήσει στην Αυστραλία και δεν βρήκα κάτι.Ισως δεν υπαρχει η δυνατότητα για μας .Ειμαι 63 σύνταξη Ελλάδας 1000 ευρώ σύν της συζύγου 900 ευρώ δικό μας σπίτι στο ή στην Κουίνσλαντ .Μπορούμε να ελπίζουμε?
          Last edited by αντωνιος; 22.10.2019, 23:34.

          Comment


            Καλησπερα σε ολους. δυο ερωτησεις.
            1. εχουμε κανεναν με κατι πιο προσφατο για spouse/partner visa? εννοω για χρονο διεκπεραιωσης της αιτησης
            2. θα παμε με το συζυγο. Σκεφτομασταν ο συζυγος να παει με τουριστικη και εκει να κανουμε αιτηση για βιζα partner.(εγω εχω διαβατηριο). θα πρεπει να φυγει απτη χωρα αν ληξει η τουριστικη και μεχρι να του δοθει η 309; αν τον κρατανε στη χωρα,τί δεν πρεπει να κανει(να εργαστει πχ) και τι μπορει να κανει (να συμμετεχει στα προγραμματα εκμαθησης αγγλικων ενηλικων πχ).
            ευχαριστω οποιον/α ασχοληθει.ας με παραπεμψει καποιος σε κανενα επισημο site του home affairs.

            Comment


              ξερει καπιος αν υσχηει η μεταναστευση με το να σεκαλεσει ο αδερφος που ειναι αυστραλια και εχει παρει μονιμοτητα;;;;

              Comment


                Originally posted by αντωνιος View Post
                ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ .Εψαξα να βρω στις απαντησεις για συνταξιούχο που θέλει να ζήσει στην Αυστραλία και δεν βρήκα κάτι.Ισως δεν υπαρχει η δυνατότητα για μας .Ειμαι 63 σύνταξη Ελλάδας 1000 ευρώ σύν της συζύγου 900 ευρώ δικό μας σπίτι στο ή στην Κουίνσλαντ .Μπορούμε να ελπίζουμε?
                Δεν καταλαβα ακριβώς τι γραφετε.Εχετε δικο σας σπιτι στο Κουϊνσλαντ ,ή θελετε να ζήσετε εκει;
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  Originally posted by dhmhtradhmhtrhs2004 View Post
                  ξερει καπιος αν υσχηει η μεταναστευση με το να σεκαλεσει ο αδερφος που ειναι αυστραλια και εχει παρει μονιμοτητα;;;;
                  Δεν υπάρχει πια η δυνατοτητα προσκλησης απο αδελφο.Αυτο συνεβαινε παλια.
                  Αν όμως δεν έχετε άλλον στενο συγγενή στην Ελλαδα( γονείς,αδελφια ,ενηλικα παιδια ανω των 18) ,τότε υπαρχει αυτη η βίζα:

                  Remaining Relative Visa Subclass 115 and 835

                  Αν έχετε συζυγο ,θα πρέπει κι η συζυγος να μην έχει κανεναν στενο συγγενη στην Ελλαδα
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Originally posted by eco074 View Post
                    Καλησπερα σε ολους. δυο ερωτησεις.
                    1. εχουμε κανεναν με κατι πιο προσφατο για spouse/partner visa? εννοω για χρονο διεκπεραιωσης της αιτησης
                    2. θα παμε με το συζυγο. Σκεφτομασταν ο συζυγος να παει με τουριστικη και εκει να κανουμε αιτηση για βιζα partner.(εγω εχω διαβατηριο). θα πρεπει να φυγει απτη χωρα αν ληξει η τουριστικη και μεχρι να του δοθει η 309; αν τον κρατανε στη χωρα,τί δεν πρεπει να κανει(να εργαστει πχ) και τι μπορει να κανει (να συμμετεχει στα προγραμματα εκμαθησης αγγλικων ενηλικων πχ).
                    ευχαριστω οποιον/α ασχοληθει.ας με παραπεμψει καποιος σε κανενα επισημο site του home affairs.
                    Στο επισημο Αυστραλιανο site , για την 309/100 ,εχει απο 17-21 μήνες,τωρα που τσεκαρα
                    Αν παει ως τουριστας ,δεν θα αιτηθει μετα την 309/100 ,αλλά την 820/801
                    Τα έχετε λίγο μπερδεψει.Η 309/100 partner visa ,ειναι η βιζα την οποια ζηταει καποιος ,οταν ειναι εκτος Αυστραλιας
                    Αν παει ως τουριστας με eVisitor visa ή με ΕΤΑ και ζητησει πριν το τριμηνο που θα ληξει η βιζα επισκεπτη ,την 820/801 βιζα ,θα του δοθει bridging visa με την οποια θα εχει ιατροφαρμακευτικη καλυψη κι οταν ληξει η βιζα επισκεπτη ,θα εχει και δικαιωμα εργασιας.Αν ειστε παντρεμενοι πανω απο 3 χρονια ή δυο χρονια κι εχετε παιδι ,θα του δοθει οταν επεξεργαστούν την αιτηση του ,εξαρχής η μονιμη βιζα 801.Αλλιώς θα του δοθει η προσωρινη 820 και σε δυο χρονια απ την αρχικη αιτηση ,θα μπορει να του δοθει κι η μονιμη 801.Αλλά οπως και
                    να’ χει ,οσο θα ειναι με την bridging visa ,μεχρι να του δοθει ,ειτε η 820 ειτε η 801 ,θα μπορει να εργαζεται και θα εχει και medicare
                    Με την αιτηση για βιζα 820/801 ,δεν χρειαζεται να βγει απ την χώρα ,για να του δοθει η partner visa,οπως θα συνεβαινε με την 309/100 ,οταν θα την ειχε ζητησει απο Ελλαδα και πριν εγκριθει( αφου θα ειχε ειδοποιησει την case officer του) ,θα ταξιδευε με τουριστικη βιζα στην Αυστραλια.Οταν θα εληγε το τριμηνο της βιζας επισκεπτη ,θα επρεπε να αιτηθει άλλη βιζα ,την visitor visa.Αλλά ενδεχεται να ληξει κι αυτη πριν εκδοθει η partner visa.Και πάντως ,θα επρεπε να βγει απ την χώρα ,να παει πχ ενα ταξιδι ,ας πουμε στην Ν.Ζηλανδια για λιγες μερες ,οταν θα τον ειδοποιουσε η/ ο case officer οτι προκειται να του χορηγησει την 309/100 partner visa
                    Αρα ,αν παει ως τουριστας ,την 820/801 πρεπει να αιτηθει ,πριν ληξει το τριμηνο της τουριστικης βιζας
                    Last edited by vertigo; 01.12.2019, 00:15.
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      πω πω!! to the point που λεμε!
                      ευχαριστω πολυ για την μεστη απαντηση.
                      Ναι για 820/801 θα αιτηθουμε οταν παμε.
                      Ειμαστε 5 χρονια παντρεμενοι,2 παιδια.Μας ενδιεφερε αν θα μπορουσε να δουλεψει με την bridging visa A. θα το βεβαιωσω και στο site immi.gov au αλλα απο οτι βλεπω ,μαλλον μπορει... ωραια.
                      Last edited by eco074; 02.12.2019, 01:50.

                      Comment


                        Originally posted by eco074 View Post
                        πω πω!! to the point που λεμε!
                        ευχαριστω πολυ για την μεστη απαντηση.
                        Ναι για 820/801 θα αιτηθουμε οταν παμε.
                        Ειμαστε 5 χρονια παντρεμενοι,2 παιδια.Μας ενδιεφερε αν θα μπορουσε να δουλεψει με την bridging visa A. θα το βεβαιωσω και στο site immi.gov au αλλα απο οτι βλεπω ,μαλλον μπορει... ωραια.
                        Σιγουρα μπορει να δουλεψει ,μόλις ληξει η τριμηνη τουριστικη και μπει σε ισχυ η bridging visa A .Με την bridging visa A ,μπορει να δουλεψει χωρις περιορισμους και να σπουδασει.Θα έχει και medicare .Δεν μπορει να βγει εκτος χωρας και να ξαναγυρισει ,αν δεν αιτηθει την bridging visa B ,προκειμενου να ταξιδεψει ,μεχρι να του δοθει η 801
                        Εσας ,θα παρει απ την αρχη ,την 801 ,παντρεμενοι 5 χρονια και με 2 παιδια
                        Το αν μπορει να δουλεψει καποιος με bridging visa ,οταν έχει αιτηθει την partner visa ,ή αν υπαρχουν περιορισμοι εξαρταται απ την προηγουμενη βιζα που ειχε αιτηθει
                        Αν ληξει η βιζα επισκεπτη και μπει σε ισχυ η bridging visa A ,που θα έχει δοθει με την εγκυρη αιτηση που έχει γινει πριν ληξει το τριμηνο της βιζας επισκεπτη ,δεν θα εχει κανενα θεμα.Θα σας βαλω κι ενα σχετικο αποσπασμα στο τελος
                        Να ειστε παντα καλα κι ευχομαι τα καλυτερα στην νεα σας ζωη ,στην Αυστραλια

                        Εσας θα ειναι η πρωτη περιπτωση
                        *Partner visas and work rights
                        *If you hold an eligible visitor visa and lodge your 820 partner visa, you transition on to ‘Bridging Visa A’ or a BVA when the visitor visa expires. You have full work rights on your BVA, during the partner visa processing time.

                        It should also be noted that if you lodge a partner application whilst holding a 457 visa, you cannot stop working for the sponsor until your 820 visa is granted. We can advise you what to do if this might be an issue that concerns you.

                        If you hold a Working Holiday 417 visa and lodge a partner visa, we can help you apply for a work rights wavier, allowing you to remain working longer than the allowed six months, for one employer.
                        Last edited by vertigo; 08.12.2019, 14:44.
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          Originally posted by eco074 View Post
                          πω πω!! to the point που λεμε!
                          ευχαριστω πολυ για την μεστη απαντηση.
                          Ναι για 820/801 θα αιτηθουμε οταν παμε.
                          Ειμαστε 5 χρονια παντρεμενοι,2 παιδια.Μας ενδιεφερε αν θα μπορουσε να δουλεψει με την bridging visa A. θα το βεβαιωσω και στο site immi.gov au αλλα απο οτι βλεπω ,μαλλον μπορει... ωραια.
                          Δειτε κι εδω


                          *Bridging Visa A

                          When you apply for permanent residency through the 820/801 Partner Visa (onshore), you are automatically issued a Bridging Visa A (subclass 010). Think of this as a placeholder visa— it comes into effect as soon as your previous visa expires (e.g. tourist visa, student visa, work visa) and remains active until your Partner Visa is granted. For most people, this visa includes unlimited work and study rights, which means you can live a totally normal life in Australia while you wait several years (UGH) for your Partner Visa to be processed. The one hitch is that the Bridging Visa A doesn’t come with any travel rights (or, more specifically, it doesn’t come with any re-entry rights). If you do leave the country on this visa, you’ll not only forfeit your right to remain in Australia while your Partner Visa is being processed, but you’ll probably find yourself caught up in time-consuming and expensive litigation to get your Partner Visa granted at all. Unless it’s a life or death emergency, leaving Australia on a Bridging Visa A is really not smart.

                          Bridging Visa B

                          If you want to travel outside Australia for any reason while you’re waiting for your Partner Visa to be approved, you’ll have to apply for a Bridging Visa B (subclass 020). When granted, this visa will supersede your Bridging Visa A (with the same work/study rights) and remain active until your Partner Visa is approved— but it still doesn’t mean that you can enjoy unlimited travel outside Australia. Your Bridging Visa B comes with a limited travel period based on the dates you requested and the information you provided in your application. It used to be that the travel period rarely exceeded 3 months, but I was just approved for 4 months and I’ve heard of people getting a travel period of up to 12 months under special circumstances.
                          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                          Comment


                            ευχαριστω πολυ που κοπιαζετε κ απαντατε.

                            ειχα μια ακομη απορια.
                            Για να δικαιουμαι επιδομα παιδιων πρεπει αυτα να χουν κανει εμβολια συμφωνα με το εθνικο συτημα εμβολιασμων της Αυστραλιας . Τα παιδια μου καποια απο εκει τα χουν ηδη κανει.
                            τα βιβλιαρια υγειας των παιδιων θα χρειαστουν μεταφραση με σφραγιδα ΝΑΑΤΙ;ή Βρετανικο Συμβουλιο; ή σε καποιο δικηγορικο γραφειο ελλαδας μπορω να τα κανω(για πιο φθηνα);ποιες σελιδες αραγες να μετεφραζα;
                            Last edited by eco074; 05.01.2020, 23:33.

                            Comment


                              Καλησπέρα πατριώτες
                              Εγώ και η γυναίκα μου σκεφτόμαστε να έρθουμε μόνιμα στο μεγάλο νησί.
                              Εγώ είμαι 32 ετών τεχνικός υπολογιστών, τηλεπικοινωνιών και δικτύων και αυτή είναι 27 ετών γεωγράφος.
                              Συγγενής υπάρχουν πολλοί στην Μελβούρνη.
                              Υπάρχει ελπίδα τι λέτε;

                              Comment


                                Originally posted by crond View Post
                                Καλησπέρα πατριώτες
                                Εγώ και η γυναίκα μου σκεφτόμαστε να έρθουμε μόνιμα στο μεγάλο νησί.
                                Εγώ είμαι 32 ετών τεχνικός υπολογιστών, τηλεπικοινωνιών και δικτύων και αυτή είναι 27 ετών γεωγράφος.
                                Συγγενής υπάρχουν πολλοί στην Μελβούρνη.
                                Υπάρχει ελπίδα τι λέτε;
                                Θα πρέπει να δείτε αν τα επαγγελματα σας ,σας δινουν την δυνατοτητα για βιζα εργασιας.Μπορείτε να μελετησετε ,τον κυβερνητικο ιστοτοπο της Αυστραλιας ,ως προς τα ειδη βιζας .
                                https://immi.homeaffairs.gov.au/visa...sa/visa-finder
                                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                                Comment

                                Working...
                                X