Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Κανενα προβλημα..δε πειραζει!Μακαρι να μου βγει πιο συντομα , αυτο θα μας βοηθουσε πολυ.
    Οσο για το πισωγυρισμα, πραγματι απο τη στιγμη που υποβαλλεις την αιτηση το ρολοι αρχιζει και χτυπαει αντιστροφα και δεν σε παιρνει για αλλαγη αποφασης!!
    Ποτε μη λες ποτε για εσας..και εμεις οταν πηγαμε γαμηλιο ταξιδι στην Αυστραλια τον Σεπτεβρη του 2007 με Οκτωβρη που να φανταστουμε οτι μετα απο 10 χρονια ακριβως θα επιστρεφαμε αλλα αυτη τη φορα για μονιμη εγκατασταση με δυο παιδια!!
    Ποτε δεν ξερεις!!
    Keep calm, make dreams..!!

    Comment


      Καλησπερα σε ολους, θελω να επιβεβαιωσω μια διευθυνση που θα στειλω τα χαρτια στο Βερολινο για την παρτνερ βιζα.
      Η διευθυνση ειναι αυτη που γραφω παρακατω;
      Australian Embassy Berlin
      Visa Office
      Wallstrasse 76-79
      D-10179 Berlin , Germany
      Visa Enquiry Service

      Ειναι πραγματι αυτη η διευθυνση;
      Ευχαριστω εκ των προτερων!!

      Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει επειδη αυριο στελνω τα χαρτια της βιζας. Ευχαριστω και παλι!
      Keep calm, make dreams..!!

      Comment


        Originally posted by matoula kamitsi View Post
        ........................................

        Οποιος γνωριζει παρακαλω ας μου απαντησει επειδη αυριο στελνω τα χαρτια της βιζας. Ευχαριστω και παλι!
        Contact Details

        Comment


          Originally posted by australian View Post
          Ευχαριστω πολυ Australian για την απαντηση!
          Keep calm, make dreams..!!

          Comment


            Αυτο ηταν παιδια!! Ο κυβος ερρηφθη!! Τα χαρτια φυγανε σημερα συστημενα με το ταχυδρομειο για Βερολινο!! Wish me good luck!!

            Τι γινεται απο εδω και περα;; τι να περιμενω; Οποιος γνωριζει και μπορει να με πληροφορησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.
            Ευχαριστω εκ των προτερων!!
            Keep calm, make dreams..!!

            Comment


              Originally posted by matoula kamitsi View Post
              Αυτο ηταν παιδια!! Ο κυβος ερρηφθη!! Τα χαρτια φυγανε σημερα συστημενα με το ταχυδρομειο για Βερολινο!! Wish me good luck!!
              Good luck λοιπον κι ευχομαι να βγει το συντομότερο δυνατον.
              Κι εγω περιμένω τις υπηκοότητες των παιδιών. Εστειλα τα χρτιά πριν 2 βδομάδες και ουτε φωνή ουτε ακρόαση. Υπομονή...

              Comment


                @stevia7 μηπως πρεπει να τους ενοχλησεις ; οι υπηκοοτητες ποσο χρονικο διαστημα κανουν να βγουν;
                Ναι οσο για την υπομονη εχεις δικιο..πρεπει να εχω υπομονη, δε μπορω να κανω και αλλιως αλλωστε!!
                Keep calm, make dreams..!!

                Comment


                  Στην επισημη ιστοσελίδα γράφει 28 μέρες απο οταν πάρουν την αίτηση στα χέρια τους οποτε εχω μέλλον ακομα. Εχουν τραβήξει τα χρήματα απο την κάρτα αρα απλα υποθέτω οτι όλα πάνε καλά και....περιμένω!!

                  Comment


                    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

                    ΕΙΜΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ 2013 ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ. ΕΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ PARNER VIZA, Ι VIZA AΥΤΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ?ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΗΚΟΟΣ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ? ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΕΙ ΥΠΗΚΟΤΗΤΑ?ΞΑΝΑΒΓΑΖΕΙ VIZA?ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΕΧΕΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΤΑΜΙΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΟΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.ΣΩΣΤΑ !!

                    Comment


                      Originally posted by NANA1 View Post
                      ΕΙΜΑΙ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΟΣ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ 2013 ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ. ΕΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ PARNER VIZA, Ι VIZA AΥΤΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ?ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΥΠΗΚΟΟΣ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ? ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΕΙ ΥΠΗΚΟΤΗΤΑ?ΞΑΝΑΒΓΑΖΕΙ VIZA?ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΕΧΕΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΤΑΜΙΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΟΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.ΣΩΣΤΑ !!
                      Με τα σημερινα ισχυοντα ,θα παρει μονιμη partner visa.
                      Ιατρικη περιθαλψη θα δικαιουται.
                      New start allowance οχι.
                      Θα πρεπει να περιμενει 104 βδομαδες ,σαν κατοικος με μονιμη βιζα.
                      Η εξαιρεση που ισχυε για μη αναμονη ,για οσους ειχαν μονιμη partner visa ,δεν ισχυει πλεον

                      From 1 January 2017, the NARWP exemption for permanent 100, 110, 801, 814 Spouse/Partner visas holders does not apply.
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment

                      Working...
                      X