Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελλάδα-Αμερική (τι να κανω;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ελλάδα-Αμερική (τι να κανω;)

    Καλησπερα σας!θα προσπαθήσω να τα πω συνοπτικά μην σας κουράσω κ θα ήθελα απλα την γνώμη σας την αντικειμενική..
    Λοιπόν γεννήθηκα Αμερική,αλλα επέστρεψα μικρη (7 χρονων)με τους γονείς μου,επομενως η ζωή μου ειναι εδω έως τωρα που ειμαι 30 χρονων.Σπούδασα,παντρεύτηκα κ εχω ενα παιδάκι..ο άντρας μου εχει δική του επιχείρηση ποι ιςα Ίσα τα βγάζουμε τον μήνα..Εγω,δεν μπορω δυστυχώς να βρω δουλεια πανω στο αντικείμενο που σπούδασα η οπουδήποτε άλλου κ απλα βοηθάω στην επιχείρηση..άγχος,κυρίως ψυχολογικη κούραση γιατι εχει να κανει συνέχεια με κοσμο,12 ωρες απο δευτερα έως σαβ,πολλες φορες βοηθάνε κ οι γονείς στα έξοδα κάποιες φορες,μια επιχειρηςη Που εγινε με κόπο κ κοςτος γύρω στις 80.000€.πρωτη σκέψη για μετανάστευση ηρθε οχι λόγω κρίσης ,αποκλειστικά ,αλλα για ενα καλυτερο μέλλον για το παιδι,ποιότητα ζωής, κτλ Κ αναρωτιέμαι μηπως να κανω το μεγάλο βημα;εχω αρκετους συγγενείς Αμερική,δουλεια εχω βρει κ για τους δυο μας για αρχη,τον πρωτο καιρο μεχρι να μπούμε σε ρυθμούς θα μείνω στην θεία μου κ στις πρώτες ανάγκες θα εχω βοηθεια απο τους συγγενείς.αυτα!απο την άλλη όλος ο κόπος κ τα χρήματα που βάλαμε εδω να τα παρατήσω γιατι λιγο δύσκολο να πουληθεί η επιχείρηση την δεδομένη στιγμή λόγω κρίσης.
    ΥΓ: εχω παει με τον αντρα μου για διακοπες 3φορες κ μας αρεςε Το μέρος,η οργάνωση κ ο τρόπος ζωής.
    ΥΓ:τελικά ισως σας κούρασα
    ΥΓ: εν συνέχεια εχω κ άλλους προβληματισμούς

    #2
    Originally posted by marianthi View Post
    Καλησπερα σας!θα προσπαθήσω να τα πω συνοπτικά μην σας κουράσω κ θα ήθελα απλα την γνώμη σας την αντικειμενική..
    Λοιπόν γεννήθηκα Αμερική,αλλα επέστρεψα μικρη (7 χρονων)με τους γονείς μου,επομενως η ζωή μου ειναι εδω έως τωρα που ειμαι 30 χρονων.Σπούδασα,παντρεύτηκα κ εχω ενα παιδάκι..ο άντρας μου εχει δική του επιχείρηση βγάζουμε μέσο όρο 1000€με 1500€ τον μήνα, κάποιους μηνες κ λιγότερα κάποιους κ περισσότερα, ποτε σταθερό. Εγω,δεν μπορω δυστυχώς να βρω δουλεια πανω στο αντικείμενο που σπούδασα η οπουδήποτε άλλου κ απλα βοηθάω στην επιχείρηση..άγχος,κυρίως ψυχολογικη κούραση γιατι εχει να κανει συνέχεια με κοσμο,12 ωρες απο δευτερα έως σαβ,πολλες φορες βοηθάνε κ οι γονείς στα έξοδα κάποιες φορες,μια επιχειρηςη Που εγινε με κόπο κ κοςτος γύρω στις 80.000€.πρωτη σκέψη για μετανάστευση ηρθε οχι λόγω κρίσης ,αποκλειστικά ,αλλα για ενα καλυτερο μέλλον για το παιδι,ποιότητα ζωής, κτλ Κ αναρωτιέμαι μηπως να κανω το μεγάλο βημα;εχω αρκετους συγγενείς Αμερική,δουλεια εχω βρει κ για τους δυο καθαρά 4000$ Τον μήνα για αρχη,τον πρωτο καιρο μεχρι να μπούμε σε ρυθμούς θα μείνω στην θεία μου κ στις πρώτες ανάγκες θα εχω βοηθεια απο τους συγγενείς.αυτα!απο την άλλη όλος ο κόπος κ τα χρήματα που βάλαμε εδω να τα παρατήσω γιατι λιγο δύσκολο να πουληθεί η επιχείρηση την δεδομένη στιγμή λόγω κρίσης.
    ΥΓ: εχω παει με τον αντρα μου για διακοπες 3φορες κ μας αρεςε Το μέρος,η οργάνωση κ ο τρόπος ζωής.
    ΥΓ:τελικά ισως σας κούρασα
    ΥΓ: εν συνέχεια εχω κ άλλους προβληματισμούς
    Σε παραπέμπω στο μπλόκ της Ναταλί, πάρτο απο την αρχή και διάβασε, τα συμπεράσματα δικά σου!!
    Ενα Cupcake την ημέρα την ξενιτιά την κάνει πέρα!

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ πολυ!!

      Comment

      Working...
      X