Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί ανέμων και υδάτων

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by milu View Post


    Μετά από 1000 ανεπιτυχείς προσπάθειες να αναπτυχθεί μια λάμπα, είπε ο Edison: «Δεν είχα καμιά αποτυχία. Απλά ξέρω τώρα 1000 τρόπους για το πώς να μην αναπτύξω μία λάμπα. "
    milu,πολυ καλο!

    Comment


      #47
      Γενικα σαν κανόνα κανεις δε θα βγει να πει "ετσι απέτυχα". Συνηθως μαθαινουμε τις επιτυχίες καθως ευκολότερα καποιος μιλαει για ενα κατόρθωμα παρα για μια προσωπική αποτυχία. Αν λοιπον διαβάζουμε συχνα επιτυχημένες περιπτωσεις δεν ειναι κατα κανόνα επειδη ειναι οι περισσότερες. Που και που βγαινουν μελη και λενε πως γυρίζουν Ελλαδα υστερα απο σύντομο ή μεγαλυτερο διάστημα, και θελουν να ξερουν πως δε θα αφήσουν πισω εκρεμμοτητες.

      Comment


        #48
        κατα κανονα... ο γονεας, η οικηδεμονες αν θες... γνωριζουν την σημασια της αισιοδοξιας για την εξελιξη της προσωπικοτητας μας...

        Comment


          #49
          και αυτη η εμμονη σας οι αυστριακοι να μιλανε στην αυστρια και οι αυστραλοι στην αυστραλια, νομιζω ειναι υπερβολη, γιατι ολοι μας εχουμε κατι κοινο "προσπαθουμε να φυγουμε απο το μπουρδελο ελλαδα μπας και βρουμε ασπρη μερα" οι προσπαθειες και οι διαδικασιες ειναι ιδιες σε οποιο μερος και αν προσπαθουμε να επιβιωσουμε

          Comment


            #50
            θα απαντησω για τελευταια φορα στο θεμα και οποιος καταλαβα καταλαβε. Οπως ειπα γενικα δεν γραφω γιατι λιγο πολυ ολα εχουν ειπωθει, οποτε οταν συμφωνω γιατι να επαναλαβανω τα ιδια? Δεν προσφερω τπτ. Γραφω λοιπον μονο οταν διαφωνω αρκετα με την αποψη καποιου. Τοτε δινοντας την αλλη οψη του ιδιου νομισματος μπορει και να προσφερουμε τροφη για σκεψη στους νεοφερμενους, αλλα και οσους το σκεφτονται σοβαρα...
            Το θεμα λοιπον ξεκινησε με το οτι ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ η εμπερια μελους απεχει αρκετα απο τον μεσο ορο των ΠΟΛΛΩΝ. Δλδ την συνιθισμενη ιστορια ενος νεοφερμενου στην Αυστραλια του σημερα και συγκεκριμενα στο Συδνευ, Ελληνα η μη.
            Πιστευω οτι οταν μας ρωτανε την γνωμη μας για κατι-οτιδηποτε η για την εμπειρια μας σχετικα με κατι, τοτε μπορουμε να αναφερθουμε ειτε στην προσωπικη μας ιστορια η σε μια προσωπικη μας αποψη που εχει διαμορφωθει μεσα απο ιστοριες και συζητησεις, αναφορες αναγνωσεις, ερευνες κτλ. Παραδειγμα ολοι εχουμε αποψη για τα ναρκωτικα, αλλα μαλλον κανεις προσωπικη εμπειρια. Αν καποιος εδω στην Αυστραλια με ρωταγε αν απο αποψη δουλειας ειναι καλη ιδεα να μεταναστευσει στην Ελλαδα, τοτε θα του ελεγα αμεσως οχι. Αυτη η γνωμη ΔΕΝ εχει διαμορφωθει απο την δικη μου ιστορια, γιατι εγω π.χ. ειχα παντα δουλεια και την αφησα για να ερθω εδω. Αν του ελεγα λοιπον ναι πηγαινε γιατι εγω ποτε δεν ειχα προβλημα εργασιας τοτε μονο καλη συμβουλη δεν θα του εδινα...Δεν ειναι θεμα μιζεριας και απαισιοδοξιας και φθονου οπως κατηγορηθηκα αλλα πραγματικοτητας. Δλδ αν σε ρωτησουν τι καιρο κανει στην Αλασκα και πεις χαλια..κρυα χιονια κλπ αυτο με κανει απαισιοδοξο?
            Νομιζα οτι εχουμε ολοι το δικαιωμα εδω μεσα να εκφραζουμε τις αποψεις μας σωστες η λαθος. Αλλοι παντα θα συμφωνησουν και αλλοι θα βρεθουν να διαφωνησουν. Τι να κανουμε? Οι γνωμες ειναι σαν τους πισινους...ολοι εχουν απο εναν και ολοι ειναι διαφορετικοι, αρκει να μην προσβαλουμε και να κανουμε προσωπικη επιθεση σε ατομα που δεν γνωριζουμε, μονο και μονο επειδη διαφωνουμε και ακομα και μεγαλες ειρωνεις οπως θα παραθεσω παρακατω. Οποτε ξαναλεω ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ προσφερουμε καλες συμβουλευτικες υπηρεσιες γαι ενα θεμα πχ αγορα εργασιας στην Αυστραλια οταν δινουμε την συνολικα διαμορφωμενη γνωμη μας, πολυ περισσοτερο απο απλα την δικη μας ιστορια-που ειναι απλα μια αναμεσα σε χιλιαδες και μονη της δεν ειναι παρα μια μικρη ΕΝΔΕΙΞΗ η ΤΑΣΗ προς καποια κατευθυνση...
            Αρα λοιπον δεν μπορω να καταλαβω γιατι το θεμα μεταφερθηκε στο "περι ανεμων και υδατων" με λιγα λογια στα αζητητα, εξαιτιας λογοκρισιας, μονο και μονο γιατι καποια και καλα "key persons" δεν συμμεριστηκαν την αποψη μου? Θα ηθελα να πιστευω οτι μεταφερθηκε γιατι δεχτηκα προσωπικη μαζικη επιθεση και ειρωνεια λογω του οτι πιστευω οτι η αγορα εργασιας στην Αυστραλια δεν ειναι αυκολη υποθεση, ακομη παραπανω για εναν νεοφερμενο...αλλα ουτε αυτο το πιστευω γιατι δεν ειδα καποιο μελος αλλο εκτος απο την Α_Qnn να εκθετει την ειρωνεια και τα αδικα σχολια καπιων μελων...

            Comment


              #51
              Θα παραθεσω λοιπον τωρα τις επιθεσεις και τις ξεκαθαρες ειρωνειες. Θα απαντησω οσο πιο συντομα και κοσμια μπορω, με εξαιρεση τον Gabriell που του αξιζει μια παραπανω περιποιηση αφου το τερματισε το παλικαρι και του αξιζει..


              BPETROS
              1)A_Qnn δεν ξέρω αν το παρατήρησες ή σου διέφυγε, αλλά ο Πάνος δεν κάνει κανένα αρνητικό σχόλιο, ούτε γράφει κάποια εμπειρία του. Απλά ισχυρίζεται πως ένα άλλο μέλος λέει ψέματα. Εγώ βλέπω απλά εικασίες, και μάλιστα με μεγάλη δόση εμπάθειας, για να μην πω φθόνου.

              Αν μη τι άλλο, μπορεί να γράψει την δική του ανταπόκριση, και να μας προβάλλει την δική του εμπειρία από την μετανάστευσή του στην Αυστραλία.

              2)Εν μέρει δεν έχει κάνει τίποτα. Απλώς κατηγορεί την illyen πως λέει ψέμματα, χωρίς να αναφέρει την δική του αλήθεια πέρα από αοριστολογίες. Αυτό δεν είναι κριτική, είναι αμφισβήτηση.


              ILLYEN
              1)Όσο για αυτά που λες περί ανεύρεσης εργασίας..ΔΕΝ γνωρίζεις τι προσόντα έχουμε..ΔΕΝ ξέρεις πόσα χρόνια εμπερίας έχουμε.. και σίγουρα ΔΕΝ ξερεις σε τι επίπεδο είναι τα Αγγλικά μας..Μάθε ΕΝΑ πολύ σημαντικό πράγμα όμως: ένα βιογραφικό στα Αυστραλιανά δεδομένα δεν είναι αρκετό για να σε προσλάβουν κάπου...Σημαντικότερο ρόλο παίζει και ο χαρακτήρας, κάτι που σου λείπει αν κρίνω από τα γραφόμενα σου..
              Αυτό είναι ένα καλό θέμα να συζητήσεις με τον κύκλο σου..
              Δεν χρειάζομαστε ευχές βγαλμένες από τόση ζήλια και φθόνο.. Κράτα τις για σένα..μάλλον τις χρειάζεσαι περισσότερο..
              "Φιλικά" Καληνύχτα..
              Και όσο για τα εισαγωγικά..δεν ειμαστε από τους διπλοπρόσωπους ανθρώπους που σε θάβουν και σε φωνάζουν φίλο..

              2) Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά πως σκέφτεσαι.. Και ακόμα κατι..Εσυ που τράβηξες τόσα πολλά, θα έπρεπε να χαίρεσαι που μια νεοφερμένη οικογενεια εδω τα καταφέρνει...όχι να λες πως επρεπε να παιδευτούμε όπως εσυ.. Πραγματικά απορώ με τον τρόπο σκέψης σου..

              Επισης αν σου φάνηκε υπερβολικό οτι δυο άνθρωποι βρήκαν δουλειά μέσα σε τρεις μήνες, τι να πει κανείς για την αγορά σπιτιού στο Brighton Le Sands (καλή περιοχή αλλά δεν ειναι και Vaucluse!!!) σε 2,5 χρόνια απο την άφιξή σου εδώ? Αν το εγραφα εγώ θα το έλεγες παραπληροφόρηση.. Στο κάτω κάτω θα επρεπε τουλάχιστον να γράψεις ότι το πήρες με δάνειο αφού η δόση είναι σχεδόν η ίδια με το ποσό του ενοικίου που θα έδινες ούτως ή άλλως έτσι για να μαθαίνει κ κάτι ο κόσμος που διαβάζει..
              Όσο για την ποιότητα των γραφομένων νομίζω ότι οι αναγνώστες μπορούν να κρίνουν καλύτερα..



              GABRIELL
              1)δλδ ποσο κορυφαια προσοντα εχεις Παναγιωτη? και χρειαστηκες 1 χρονο για να κανεις τη δουλεια που καναν οι αλλοι σε 1 μηνα ?
              2) Ετσι ειναι παιδια, αν ο αλλος εχει ταλεντο μπορει να κανει κατι και να φαινεται ευκολο, ενω οι υπολοιποι να χρειαζεστε μηνες για να το καταφερετε.... μην σας πιανει η ζηλεια και η γκρινια! κοιταχτε να μαθετε κατι και αφηστε το οτι εσεις φαινεστε ταλαιπωροι που κανατε πολυ καιρο να βρειτε δουλεια!
              Αμα αρχιζετε και φτυνετε θα κανετε ατομα με ικανοτητες κ διαθεση να βοηθησουν να μην εχουν ορεξη να γραψουν τπτ
              3) H illyen εχει νοημα να κατσει καποιος να τα διαβασει γιατι ειναι αυθεντικα και δικα της, και τουλαχιστον δινει και καποιες πληροφοριες!
              Ο panos69 απλως κρινει γραφομενα αλουνου με αρνητικο τροπο! ας εγραφε την ιστορια του να βλεπαμε ποιος ειναι και τι προσοντα εχει και ποσο ευκολα πηρε Σπιτι κλπ
              Αρα δεν μπορουμε να εξισωνουμε την προσφορα των δυο, γιατι μονο η Illien προσφερει, ο αλλος απλα γκρινιαζει με υπερβολες (λεει καπου τι εχει κορυφαια προσοντα! δλδ τι ? εχει κανα πτυχιο Ελληνικου ΙΕΚ ? χαχχαχα)
              ολοι μας εχουμε κατι κοινο "προσπαθουμε να φυγουμε απο το μπουρδελο ελλαδα μπας και βρουμε ασπρη μερα" οι προσπαθειες και οι διαδικασιες ειναι ιδιες σε οποιο μερος και αν προσπαθουμε να επιβιωσουμε

              Comment


                #52
                ΠΕΤΡΟ κανενα προβλημα μαζι σου και με το σχολιο σου απλα θα σου απαντησω μαζι με ILLYEN:
                Θα σου ζητησω συγγνωμη-αν και εσυ δεν θα το εκανες-γιατι με τον τροπο που ανελυσα την διαμορφωμενη μου αποψη επι της αγορας εσγασιας στην Αυστραλια, φανηκε σαν να σου εκανα προσωπικη επιθεση. Δεν εχω λογω να επιτεθω σε εναν ανθρωπο που δεν γνωριζω, ακομη και αν διαφωνουμε. Δεν εκανα καποιο προσωπικο χαρακτηρισμο βεβαια, απλα τα ειπα λιγο "χυμα" πιασμενος απλα απο το δικο της παραδειγμα. Και θα ελεγα ακριβως τα ιδια σε οποιον/οποια παρεθετε ακριβως τα ιδια. Αρα μονο προσωπικη επιθεση δεν ειναι ουτε ζηλεια και φθονος φυσικα. Για τον χαρακτηρα σου δεν εχω να πω κατι καλο η κακο οπως υποννοεις γαι εμενα, γιατι πολυ απλα δεν σε γνωριζω καθολου. θα ηταν λαθος να σε κρινω απο ενα αρθρο.

                Το παραδειγμα αγορας ακινητου σε μολις 2.5 χρονια δεν το εδωσα για να περιαυτολογησω και για αυτο δεν εχω καν γραψει για την δικη μου ιστορια. Απλα ηθελα να δειξω οτι εχω κανει και εγω ΥΠΕΡ προσπαθεια απο το ξεκινημα μου και κατι εχω καταφερει νομιζω, αρα ποιος ο λογος ζηλειας? Δεν εγραψα ποτε οτι μου πηρε 1 χρονο να βρω εργασια οπως λεει ο αλλος αρα καποιοι πηδουν στα δικα τους συμπερασματα. Στην πραγματικοτητα συγχαιρω τον καθενα που πηρε την μεγαλη αποφαση της μεταναστευσης και οσους το σκεφτονται σοβαρα. Επισης εχω βοηθησει οποτε και οπως μπορεσα, στην προσωπικη μου ζωη εδω στην Αυστραλια αλλους ελληνες νεοφερμενους, οχι απλα με λιγα λογια σε ενα φορουμ.
                Και ναι χαιρομαι που μια νεοφερμενη οικογενεια εδω τα καταφερνει και μαλιστα γρηγορα και ευχομαι στον καθε πατριωτη μεταναστη να βρει εργασια ει δυνατον απο την πρωτη μερα. Γιατι να εχω προβλημα με αυτο. Και δεν λεω οτι δεν την πιστευω, γιατι και αυτη θα μποrουσε να πει το ιδιο για εμενα. Απλα επειδη εχω την αποψη που εχω ως προς την εδω αγορα εργασιας και εκεινη παραθετει κατι που αποκλινει απο τον μεσο ορο, συνιστω σε παν ενδιαφερομενο οτι κατα την γνωμη μου βαση καποιων χρονων παραμονης που εχω εδω και των αμετρητων συζητησεων που εχω λογω της εργασιας μου στο αεροδρομιο του Συδνευ με εκατονταδες κοσμο με ολα τα background οτι δεν θα ηταν κακη ιδεα να κρατουν μικρο καλαθι...για το τι θα συναντησουν. Αυτη ειναι η γνωμη μου σωστη η λαθος.

                Ως προς την αγορα κατοικιας να πω οτι αν ηταν τοσο ευκολο τοτε ολοι θα αγοραζαν τοσο γρηγορα. Εκτος και αν βρισκονται σε ολους 140κ aud προκαταβολη αλλα το κυριοτερο να μπορεσει να ξεχρεωσει το ακινητο σε περιπου 5-6 χρονια συνολικα αντι για 20-30, με extra repayments γιατι ετσι πηγαινει. Για να εκπλησονται οσοι ξερουν σχετικα και να δινουν συγχαρητηρια μαλλον κατι θα ξερουν αφου ζουν εδω ολη τους την ζωη και γνωριζουν την πραγματικοτητα. Δεν το παρεθεσα για να παρω μπραβο απο κανεναν-που δεν πηρα ετσι και αλλιως, απλα η συζητηση ξεφυγε με ερωτησεις τυπου πες μας πως το εκανες. Γιατι δεν ειναι στο Vacluse και ειναι στο Brighton ειναι σαν να λες σιγα εβγαλες απολυτηριο 19.5 ε καλα πως κανεις ετσι δεν εβγαλες και 20...

                GABRIELL
                Ως προς τα ι.ε.κ. (δεν εχω κανενα προβλημα με τα Ι.Ε.Κ.) κτλ αλλες ειρωνειες που μου εγραψες, αστο ρε φιλε. Μολις αλλαξα αποψη. Δεν εχω να σου πω τπτ. Απλα για την δικη σου πληροφορηση αφου σε τρωει να μαθεις τα προσωπικα μου, να σου πω οτι ειμαι Μηχανολογος/Αεροναυπηγος Πολυτεχνειου και γνωριζω αψογα 4 γλωσσες.

                Comment


                  #53
                  1. τα ελληνικα ειναι μεσα στις 4 γλωσσες?
                  2. χωρις διδακτορικο εισαι κατω απο το μεσο ορο στη σχολη σου
                  3. με γκαρουτσο αντιγραφες την εβγαλες? χαχαχαχα
                  4. σπιτι πηρες αλλα τι αμαξι εχεις δεν μας ειπες? κανα νισαν μικρα ? χαχχαα
                  χαχχαχαχχα

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by panos69 View Post
                    Αρα λοιπον δεν μπορω να καταλαβω γιατι το θεμα μεταφερθηκε στο "περι ανεμων και υδατων" με λιγα λογια στα αζητητα, εξαιτιας λογοκρισιας, μονο και μονο γιατι καποια και καλα "key persons" δεν συμμεριστηκαν την αποψη μου? Θα ηθελα να πιστευω οτι μεταφερθηκε γιατι δεχτηκα προσωπικη μαζικη επιθεση και ειρωνεια
                    Ποσταρε ο καθενας προσωπικες αποψεις οχι επι του θεματος αλλα ποιος την εχει μεγαλυτερη ουσιαστικα. Για να μην πηδαμε το νημα με σβησιματα και κοντρα σβησιματα, τα μετεφερα οοολα εδω για να μπορειτε με μεγαλυτερη ελευθερια να προσπαθησετε σαν ωριμα ατομα να συννενοηθητε (πραγμα που δεν βλεπω να γινεται). Το νημα της κοπελας μενει να εξιστορει την εμπειρια της και να απαντησει σε τυχον ερωτησεις επι του θεματος. Δεν εννοω φυσικα "τι πτυχια, τι γνωριμιες, τι ακρες". Προσωπικα δεν ξεχωριζω μελη (γιατι να το κανω αλλωστε) και ολοι ειναι ισοι απεναντι μου. Σοβαρευτειτε λιγο γιατι ολοι την κατινια κραζετε και ολοι κατινιαζετε, δεν μιλαω προσωπικα για κανεναν, γενικη αναφορα.

                    Σε οποιον δεν αρεσει, τον δρομο τον ξερει. Πανω δεξια υπαρχει ενα κουμπι "εξοδος"

                    Comment


                      #55
                      Προς Moderators : Πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα επιβάλλετε ποινή στον Gabriell ; Αυτό δεν είναι προσβολή και ειρωνία ;
                      Αν αποφασίσετε να το αφήσετε έτσι, τότε μην τολμήσετε να επιβάλλετε αντίστοιχες ποινές σε αντίστοιχες περιπτώσεις !

                      Έχω μείνει ΑΦΩΝΗ με τη συμπεριφορά σας.

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by A_Qnn View Post
                        Προς Moderators : Πότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα επιβάλλετε ποινή στον Gabriell ; Αυτό δεν είναι προσβολή και ειρωνία ;
                        Αν αποφασίσετε να το αφήσετε έτσι, τότε μην τολμήσετε να επιβάλλετε αντίστοιχες ποινές σε αντίστοιχες περιπτώσεις !

                        Έχω μείνει ΑΦΩΝΗ με τη συμπεριφορά σας.
                        Σε ευχαριστω πολυ για τις υποδείξεις ως τωρα σε ολα σου τα ποστς, δεν αδιαφορώ. Απλα επιτρέπω τετοια ποστάρισματα γιατι απορούν μελη γιατι διαγράφονται ή μεταφέρονται ποστς ή και αλλοι που εχουν μια καποια υπερευαισθησία και τινάζονται σαν να τους χτυπαει ηλεκτρικό ρευμα οταν διαβάζουν κακές κουβέντες. Ας τα δουν λοιπον όσοι τα δουν και εννοια σου, θα παρουν ολα το δρομο τους.
                        ΥΓ:άφωνη και κεφαλαία; Σχήμα οξυμωρον;

                        ΥΓ2: αν τολμήσουμε δηλαδη, τι;

                        Comment


                          #57
                          Και για να καταλαβαινομαστε: Εδω μεσα ειμαστε 4-5 ατομα που απο τον χρονο μας κοιταμε να τηρουμε σε μια ταξη το φορουμ ουτως ωστε αυτοι που επισης απο τον χρονο τους πληροφορουν και ενημερωνουν να εχουν καθαρα νηματα και να εχουν προσβαση σε αυτα οσοι χρειαζεται. Το να βγαινουν καθε τοσο μελη τα οποια ειτε κανουν υποδειξεις δεξια κι αριστερα, ειτε μελη που ειρωνευονται, ειτε υποβιβαζουν και γενικα αδιαφορουν για 5 κανονες που τηρουν και στην κανονικη τους ζωη δε θα λαβουν μεγαλης κατανοησης και ανοχης απο την πλευρα μου. Αποκλεισμος για τους χρηστες A_Qnn και Gabriell για 24 ωρες, διοτι συνεχισαν να ανεβαζουν τους τονους και δεν προσπαθησαν καν να κρατησουν ενα επιπεδο. Ας προσπαθησουμε ολοι να ξαναδιαβαζουμε τι γραφουμε πριν ποσταρουμε, διοτι το BAN ειναι ενα κουμπι μακρυα. Και οσοι σκεφτεστε "στα φρυδια μου για το ΒΑΝ", μαντεψτε, κι εμεις δε σκαμε οταν ξεφορτωνομαστε ενοχλητικους.

                          Comment


                            #58
                            Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙ

                            Comment


                              #59
                              Καλησπερα jimathens θα ηθελα να ενιμερωσω και εγω με την σηρα μου για το θεμα οτι θα κρατισει καπιο χρονικο διαστημα αγνωστο ποσο μεχρη να ειναι σε υσχη βρισκομαι σε στενη επαφη με δικιγορο ηδικο σε μετανστευτικα θεματα και δεν γωριζει ακομα κανενας τι θα γινει.

                              Comment


                                #60
                                Πάντως η A_Qnn έχει κάνει μια πολύ καλή ανταπόκριση, την παρακολουθώ, έχω μείνει άφωνη με τις δυσκολίες που αντιμετώπισες και μου αρέσει πολύ αυτή η χώρα A_Qnn!
                                'Οπως πιστεύω και απο άλλα μέλη τις δυσκολίες που αντιμετωπίσανε στην Αυστραλία και άλλα μέλη τα οποία σταθήκανε πιο τυχεροί και τους ήρθανε πιο εύκολα τα πράγματα!


                                Originally posted by DiD666 View Post
                                Και για να καταλαβαινομαστε: Εδω μεσα ειμαστε 4-5 ατομα που απο τον χρονο μας κοιταμε να τηρουμε σε μια ταξη το φορουμ ουτως ωστε αυτοι που επισης απο τον χρονο τους πληροφορουν και ενημερωνουν να εχουν καθαρα νηματα και να εχουν προσβαση σε αυτα οσοι χρειαζεται. Το να βγαινουν καθε τοσο μελη τα οποια ειτε κανουν υποδειξεις δεξια κι αριστερα, ειτε μελη που ειρωνευονται, ειτε υποβιβαζουν και γενικα αδιαφορουν για 5 κανονες που τηρουν και στην κανονικη τους ζωη δε θα λαβουν μεγαλης κατανοησης και ανοχης απο την πλευρα μου. Αποκλεισμος για τους χρηστες A_Qnn και Gabriell για 24 ωρες, διοτι συνεχισαν να ανεβαζουν τους τονους και δεν προσπαθησαν καν να κρατησουν ενα επιπεδο. Ας προσπαθησουμε ολοι να ξαναδιαβαζουμε τι γραφουμε πριν ποσταρουμε, διοτι το BAN ειναι ενα κουμπι μακρυα. Και οσοι σκεφτεστε "στα φρυδια μου για το ΒΑΝ", μαντεψτε, κι εμεις δε σκαμε οταν ξεφορτωνομαστε ενοχλητικους.

                                Καλέ τι φωνάζεις σε διαβάζουμε χαχαχα, κοίτα τώρα μη με κάνεις κανέναν 24ωρο πως τον είπες;;; Αποκλεισμό!!.......... Σε έφαγα!
                                Α! και μη τυχόν κλειδώσεις το θρέντ είναι πολύ καλό να συζητάμε για όλα!
                                Ενα Cupcake την ημέρα την ξενιτιά την κάνει πέρα!

                                Comment

                                Working...
                                X