Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πικρια για του Ελληνες.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Πάντως δεν είμαι Έλληνας - Ανθέλληνας όπως μερικοί εδώ μέσα....Ντροπή. Εσύ είσαι χαιρέκακος και προφανώς ελληνάκος. Γιατί για ελληναρά δε σε κόβω....

    Proud to be Greek !!

    Comment


      #17
      δλδ ρε συ vlad επειδη χορεψες λιγο συρτακι στο ματσεστερ εισαι ελληνας? και εμεις οχι?

      Comment


        #18
        Originally posted by Gabriell View Post
        δλδ ρε συ vlad επειδη χορεψες λιγο συρτακι στο ματσεστερ εισαι ελληνας? και εμεις οχι?
        kali xronia gabriell i alithia ine mia oti o vretanikos keros me tis astamatites vroxes kai ta monima kria exoun prokalesi vlavi sta egefalika kitara se kapious.

        Comment


          #19
          Originally posted by Gabriell View Post
          δλδ ρε συ vlad επειδη χορεψες λιγο συρτακι στο ματσεστερ εισαι ελληνας? και εμεις οχι?
          Εγώ εδώ στην Αγγλία που βρίσκομαι δεν βλέπω καλύτερους ανθρώπους και κοινωνία. Ο καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει εδώ μέσα και καλό θα είναι να κάνουμε και μια αυτοκριτική που κ που για τον εαυτό μας. κατά πόσο προσφέραμε εμείς βοήθεια στους άλλους και ζητάμε βοήθεια. Επίσης να προσθέσω ότι εγώ έχω βοηθηθεί από Έλληνες εδώ. Δεν ξέρω ποιος είναι πιο Έλληνας αλλά δε θα ξεστομίσω άσχημα λόγια για την πατρίδα μου και το λαό της και αυτό γιατί πιστεύω ότι τα σκ...ά στην πατρίδα μας δεν είναι πλειοψηφία.

          Comment


            #20
            Originally posted by jimathens View Post
            Σε πανηγύρια και χορούς βλέπεις μόνο τους καλούς...!!!
            Kali xronia sou euxome kai zise tin zoi sou omorfa stin panemorfi australia

            Comment


              #21
              Originally posted by vlad View Post
              Εγώ εδώ στην Αγγλία που βρίσκομαι δεν βλέπω καλύτερους ανθρώπους και κοινωνία. Ο καθένας κρίνεται από αυτά που γράφει εδώ μέσα και καλό θα είναι να κάνουμε και μια αυτοκριτική που κ που για τον εαυτό μας. κατά πόσο προσφέραμε εμείς βοήθεια στους άλλους και ζητάμε βοήθεια. Επίσης να προσθέσω ότι εγώ έχω βοηθηθεί από Έλληνες εδώ. Δεν ξέρω ποιος είναι πιο Έλληνας αλλά δε θα ξεστομίσω άσχημα λόγια για την πατρίδα μου και το λαό της και αυτό γιατί πιστεύω ότι τα σκ...ά στην πατρίδα μας δεν είναι πλειοψηφία.
              Sovara milas?thes na pis oti oi kinonies kai oi laoi eine oloi to idio?sovara e?kai vevea o kathenas krinete apo auta pou grafi megale kai ego periegrapsa dikes mou empiries poso pio apla na sto po gia na to katalavis?gia mpes ligo stis elinikes idisis pou exoun trelani ton kosmo kathe mera me metra kai nomous,auto den ginete pouthena alou ston kosmo,kathe mera exoun trelani enan olokliro lao kai autoi tous xanapsifizoun,kala na pathoun den tous lipame.lipame pou tin plironoun kai athooi pou den exoun ftexi pouthena.gia na kano lipon ego o xazoulis mia erotisi pros olo to diktio kai thelo sovari apantisi:exete di pote evreo ftoxo?

              Comment


                #22
                Originally posted by vlad View Post
                πιστεύω ότι τα σκ...ά στην πατρίδα μας δεν είναι πλειοψηφία.
                Αν και δεν θα χαρακτηριζα ετσι τους ασυνειδητους συμπολιτες μας, θα διαφωνησω μαζι σου. Ειναι δυστυχως πλειοψηφια οι ανεντιμοι πολιτες στην χωρα, αν δεν ηταν και ηταν μονο μια μικρη μειοψηφια δεν θα ειχαμε φτασει εδω που ειμαστε.
                Δεν θελω να αναφερθω σε προσφατες περιπτωσεις που αντιμετωπισα , οπου ο σιδερας δεν εκοψε αποδειξη, ο ξυλεμπορας το ιδιο, ο βιβλιοπωλης επισης, οι οποιοι δεν αντιλαμβανονται πως κλεβοντας το κρατος κλεβουν τους μισθους και τις συνταξεις ολων σας εκει κατω , το οποιο κρατος μην εχοντας τα προσδοκωμενα και αναμενομενα εσοδα απο αυτους , καταφευγει σε αναγκαστικες μειωσεις των μισθων στο τελος.
                Οι πολιτικοι που εχουν τα ηνια δεν ειναι τιποτα αλλο απο την εικονα των πολιτων που τους αναδεικνυουν.Οι απατεωνες ψηφιζουν τον απατεωνα, οι ανεντιμοι τον ανεντιμο, αυτοι που προσδοκουν μια θεσουλα , τον πολιτικο που θα τους την δωσει.
                Δεν νομιζω πως θα αλλαξει τιποτα , μαλλον το αντιθετο τα πραματα θα χειροτερευσουν , μεχρι να αλλαξει η νοοτροπια , το οποιο μπορει να διαρκεσει γενιες ολοκληρες .

                Comment


                  #23
                  ρε σεις εγω εμενα σε σπιτι με ελληνες και μου πεταγαν τα γραμματα (μπορει και να τα διαβαζανε δε ξερω) και μιλαμε για τραπεζες μισθοδοσια κλπ πως το μαθα? εκανα 1 χρονο να λαβω γραμμα και ψαχτηκα και μου λενε εμεις σου στελναμε κλπ
                  και δεν ητανε ουτε στη ελλαδα ουτε τπτ εδω στη αγγλια ητανε και μαλιστα το πολυ 2 χρονια πριν εμενα και γιατι ? επειδη τους εγραφα στα παπακια μου μιας και ειμαι αυτονομος κ δεν ζηταγα βοηθεια κλπ

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Don Juan View Post
                    Αν και δεν θα χαρακτηριζα ετσι τους ασυνειδητους συμπολιτες μας, θα διαφωνησω μαζι σου. Ειναι δυστυχως πλειοψηφια οι ανεντιμοι πολιτες στην χωρα, αν δεν ηταν και ηταν μονο μια μικρη μειοψηφια δεν θα ειχαμε φτασει εδω που ειμαστε.
                    Δεν θελω να αναφερθω σε προσφατες περιπτωσεις που αντιμετωπισα , οπου ο σιδερας δεν εκοψε αποδειξη, ο ξυλεμπορας το ιδιο, ο βιβλιοπωλης επισης, οι οποιοι δεν αντιλαμβανονται πως κλεβοντας το κρατος κλεβουν τους μισθους και τις συνταξεις ολων σας εκει κατω , το οποιο κρατος μην εχοντας τα προσδοκωμενα και αναμενομενα εσοδα απο αυτους , καταφευγει σε αναγκαστικες μειωσεις των μισθων στο τελος.
                    Οι πολιτικοι που εχουν τα ηνια δεν ειναι τιποτα αλλο απο την εικονα των πολιτων που τους αναδεικνυουν.Οι απατεωνες ψηφιζουν τον απατεωνα, οι ανεντιμοι τον ανεντιμο, αυτοι που προσδοκουν μια θεσουλα , τον πολιτικο που θα τους την δωσει.
                    Δεν νομιζω πως θα αλλαξει τιποτα , μαλλον το αντιθετο τα πραματα θα χειροτερευσουν , μεχρι να αλλαξει η νοοτροπια , το οποιο μπορει να διαρκεσει γενιες ολοκληρες .
                    Poli sosta ta les

                    Originally posted by Gabriell View Post
                    ρε σεις εγω εμενα σε σπιτι με ελληνες και μου πεταγαν τα γραμματα (μπορει και να τα διαβαζανε δε ξερω) και μιλαμε για τραπεζες μισθοδοσια κλπ πως το μαθα? εκανα 1 χρονο να λαβω γραμμα και ψαχτηκα και μου λενε εμεις σου στελναμε κλπ
                    και δεν ητανε ουτε στη ελλαδα ουτε τπτ εδω στη αγγλια ητανε και μαλιστα το πολυ 2 χρονια πριν εμενα και γιατι ? επειδη τους εγραφα στα παπακια μου μιας και ειμαι αυτονομος κ δεν ζηταγα βοηθεια κλπ
                    Xaxaax etsi akrivos ine file etsi akrivos...poso dikio exis!kata ta ala imaste elinares oi kaliteri ston kosmo xaxaxaxa.

                    Comment


                      #25
                      Αυτά που γράφετε για τους Έλληνες θα μπορούσαν κάλλιστα να διαβαστούν από ένα ξένο forum ίσως και ανθελληνικό. Είναι πολύ κρίμα και συνάμα απογοητευτικό να τα διαβάζεις αυτά από Έλληνες. Δεν πρόκειται να συνεχίσω τη συζήτηση. Θα εξακολουθώ να πιστεύω ότι αξίζουμε ένα πολύ καλύτερο μέλλον και ότι οι ωραίοι Έλληνες είναι πλειοψηφία. Μπορείτε να συνεχίσετε να ρίχνετε χολή ανεπηρέαστοι....

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by vlad View Post
                        Αυτά που γράφετε για τους Έλληνες θα μπορούσαν κάλλιστα να διαβαστούν από ένα ξένο forum ίσως και ανθελληνικό. Είναι πολύ κρίμα και συνάμα απογοητευτικό να τα διαβάζεις αυτά από Έλληνες. Δεν πρόκειται να συνεχίσω τη συζήτηση. Θα εξακολουθώ να πιστεύω ότι αξίζουμε ένα πολύ καλύτερο μέλλον και ότι οι ωραίοι Έλληνες είναι πλειοψηφία. Μπορείτε να συνεχίσετε να ρίχνετε χολή ανεπηρέαστοι....
                        Χωρις παρεξηγηση τωρα, οταν διαβαζω τις ιδιες λεξεις και εκφρασεις παντα σε παρομοιο περιεχομενο το μυαλο μου παει σε αμορφωτους, ανεκπαιδευτους μπαμπουινους της καφετεριας και του ψευτοτσαμπουκα. Εχει γινει μοδα να διαβαζω σε σχεση με Ελλαδα και εθνικα θεματα για: "ανθελληνες", "απλυτους", "λαθρο", "πιθικοι", "προδοτες", "σαπουνια", "φουρνους", "πατριδα", "Παπαδοπουλος", "στρατος", "αρχαια Ελλαδα", "πατριωτης", "τσοντοκαναλα". Ή τις ωραιες φρασεις: "Ναι αλλα για τη Μυρτω δε λετε τιποτα", "Ναι αλλα για τη Μαρφιν δε λετε τιποτα", "Να τους παρεις σπιτι σου", "Θα ερθει η ωρα σου μετα τις εκλογες", "θα γυρισουμε και θα τρεμει η γη", και φυσικα γραμμενα με ορθογραφια χειροτερης απο παιδακι του δημοτικου. Θιγοντας το θεμα της ορθογραφιας η απαντηση ιδια: "Σε ενοχλει η δυσλεξια μου;". Εχει γινει μεγαλη η μοδα η αγαπη για την πατριδα, οχι επειδη ανακινηθηκαν τα πατριωτικα μας αισθηματα με αφορμη την αναγκη για ομονοια, αλλα επειδη πρεπει καποιος αλλος να φταιει για την καταντια μας.

                        Γραφεις φιλε Vlad για ανθελληνικα φορουμς, δεν χρειαζονται τετοια φορουμς. Εχει γεμισει το διαδικτυο απο ψεκασμενους και μισοκοθονια που αναμασουν προφητειες και διαστρεβλωμενα αποφθεγματα αρχαιων σοφων και λογιων. Κι ενω εσυ μαζεψες τα κουραγια σου και πηγες στο εξωτερικο για να διεκδικησεις το μελλον που θες, αυτοι μενουν πισω σε διαδικτυακους καφενεδες και απειλουν θεους και δαιμονες πατωντας με δυναμη το Enter.

                        Το 2016 θα ειναι μια ακομα χρονια σαν τις προηγουμενες για την Ελλαδα, και κριμα γι`αυτο.

                        Comment


                          #27
                          Δεν θα απολογηθώ για το ότι είμαι περήφανος Έλλην και κατά συνέπεια αγαπάω τον τόπο μου και τους ανθρώπους του με τα + και τα - που έχουν. Η διαφορά με κάποιους εδώ είναι ότι κοιτάω το δάσος και όχι τα κάποια δέντρα. Κάποιοι πράττουν το αντίθετο και χαρακτηρίζουν ένα ολόκληρο έθνος απατεώνες κ λαμόγια όπως και τους Έλληνες κατοίκους του εξωτερικού (αυτά δηλαδή που λένε οι ξένοι). Με συγχωρείτε πολύ αλλά δεν αισθάνομαι λαμόγιο. Και δεν έχω εντυπωσιαστεί από αυτά που βλέπω στο εξωτερικό η αλήθεια είναι. Όσο για τους χαρακτηρισμούς από κάποιους τους επιστρέφω και όπως γράφω και παραπάνω κάποιοι είναι γεμάτοι πικρία και χολή ..μπορείτε να την εκφράσετε ελεύθερα....

                          Comment


                            #28
                            Και εγώ είμαι υπερήφανος μου είμαι Έλληνας και αγαπάω την πατρίδα μου "αλλά"... από την άλλη ντρέπομαι για την τόσο κακιά νοοτροπία που έχει μπει ακόμη και στο DNA μας σχεδόν στο 80% των Ελλήνων δυστυχώς και αυτή είναι η αιτία για όλα τα δεινά που συμβαίνουν στην χώρα μας από χιλιάδες χρόνια πριν έως και σήμερα...!!!


                            Όσο για το παρακάτω που έγραψα δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα...!!!

                            Originally posted by jimathens View Post
                            Δυστυχώς ούτε σε 1.000.000.000.000 χρόνια.....+
                            δεν θα αλλάξει αυτή η κακιά νοοτροπία του Έλληνα...!!!
                            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by vlad View Post
                              Δεν θα απολογηθώ για το ότι είμαι περήφανος Έλλην και κατά συνέπεια αγαπάω τον τόπο μου και τους ανθρώπους του με τα + και τα - που έχουν. Η διαφορά με κάποιους εδώ είναι ότι κοιτάω το δάσος και όχι τα κάποια δέντρα. Κάποιοι πράττουν το αντίθετο και χαρακτηρίζουν ένα ολόκληρο έθνος απατεώνες κ λαμόγια όπως και τους Έλληνες κατοίκους του εξωτερικού (αυτά δηλαδή που λένε οι ξένοι). Με συγχωρείτε πολύ αλλά δεν αισθάνομαι λαμόγιο. Και δεν έχω εντυπωσιαστεί από αυτά που βλέπω στο εξωτερικό η αλήθεια είναι. Όσο για τους χαρακτηρισμούς από κάποιους τους επιστρέφω και όπως γράφω και παραπάνω κάποιοι είναι γεμάτοι πικρία και χολή ..μπορείτε να την εκφράσετε ελεύθερα....
                              Σε αυτο συνοψιζεις τα οσα αρνητικα λεγονται για την φυλη μας; Πως πρεπει να απολογηθεις; Εσυ κι ο καθε ενας που προτιμαει να βλεπει τα καλα; Καμμια σχεση. Η ουσια της κουβεντας ειναι πως εσυ προτιμας να θεωρεις πως οι κακοι ειναι λιγοι, ενω καποιοι αλλοι πως ειναι περισσοτεροι. Και ξαναλέω πως ειναι σχημα οξυμωρον να φωναζουν "παρτε τους σπιτια σας" απο καποια χωρα του εξωτερικου. Ας το αφησουμε εδω γιατι χαλαμε τις καρδιες μας με ατερμονες κουβεντες.

                              Comment


                                #30
                                καταρχην τι εννοουμε οταν λεμε "ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληνας".
                                Δηλαδη ο Σουηδος, ο Αμερικανος , ο Ιαπωνας δεν πρεπει να νοιωθουν περηφανια επειδη δεν ειναι Ελληνες;
                                Να καταδικασουμε ολους τους αλλους λαους επειδη δεν ειχαν την τυχη να γεννηθουν Ελληνες;
                                Περηφανος πρεπει να εισαι για κατι που εχεις καταφερει ο ιδιος στην ζωη , με τις δυναμεις σου , με τις αντιξοοτητες και τις δυσκολιες , και οχι για ενα εμφυτο,εγγενες χαρακτηριστικο που το αποκτας τυχαια ως ο γεννηθεις σε ενα γεωγραφικο τοπο που λεγεται Ελλαδα.
                                Περα απο τα παραπανω γιατι εισαι στο εξωτερικο ακομη και δεν επιστρεφεις στην χωρα , μια που εισαι τοσο ικανοποιημενος απο τη κατασταση και τη νοοτροπια του λαου μας?

                                Comment

                                Working...
                                X