Announcement

Collapse
No announcement yet.

φαρμακοποιος στην σουηδια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    φαρμακοποιος στην σουηδια

    καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι ευκολο να βρει κανεις δουλεια στην σουηδια σαν φαρμακοποιος υπαρχει ζητηση??

    #2
    Γεια σου μανιατη ειμαι φαρμακοποιος και δουλευω στη Σουηδια εδω και δυο βδομαδες. Το επαγγελμα εχει ζητηση αλλα ειναι απαραιτητη η γλωσσα καθως εισαι διαρκως σε επαφη με πελατες. Εγω προσωπικα βρήκα τη δουλεια και εμαθα τη γλωσσα σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο (στα χαρτια ειμαι Β2:P)μεσω ενος προγραμματος που κανουν recruiting φαρμακοποιους και καλυπτουν ολα τα εξοδα(αεροπορικα, γλωσσα, μετεγκατασταση στη Σουηδια). Εκανα καθημερινα σουηδικα επι τρεις μηνες και παραλληλα εστειλα τα χαρτια για την αδεια ασκησεως. Τη γλώσσα την έκανα Σερβία,Βελιγράδι κθώς εκεί ήταν η σχολή μαζι με άλλους 13 φαρμακοποιούς απο διάφορες χώρες και όλοι δουλεύουμε για την ίδια αλυσίδα σε διάφορες πόλεις (μικρομεσαίες). Το γραφείο που κανει το recruiting λεγεται intermarin μπορεις να δεις στο σαιτ τους για πληροφοριες Intermarin Recruitment Οτι αποριες εχεις να σου απαντησω ευχαριστως!!

    Comment


      #3
      Originally posted by Mourajohnis View Post
      Γεια σου μανιατη ειμαι φαρμακοποιος και δουλευω στη Σουηδια εδω και δυο βδομαδες. Το επαγγελμα εχει ζητηση αλλα ειναι απαραιτητη η γλωσσα καθως εισαι διαρκως σε επαφη με πελατες. Εγω προσωπικα βρήκα τη δουλεια και εμαθα τη γλωσσα σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο (στα χαρτια ειμαι Β2:P)μεσω ενος προγραμματος που κανουν recruiting φαρμακοποιους και καλυπτουν ολα τα εξοδα(αεροπορικα, γλωσσα, μετεγκατασταση στη Σουηδια). Εκανα καθημερινα σουηδικα επι τρεις μηνες και παραλληλα εστειλα τα χαρτια για την αδεια ασκησεως. Τη γλώσσα την έκανα Σερβία,Βελιγράδι κθώς εκεί ήταν η σχολή μαζι με άλλους 13 φαρμακοποιούς απο διάφορες χώρες και όλοι δουλεύουμε για την ίδια αλυσίδα σε διάφορες πόλεις (μικρομεσαίες). Το γραφείο που κανει το recruiting λεγεται intermarin μπορεις να δεις στο σαιτ τους για πληροφοριες Intermarin Recruitment Οτι αποριες εχεις να σου απαντησω ευχαριστως!!
      Δεν είμαι φαρμακοποιός αλλά έχω φίλους γιατρούς και χημικούς που έχουν δουλέψει σε φαρμακευτικές.

      Μια ερώτηση.

      Πως ήρθες σε επαφή με το agency αυτό? Τους πλησίασες εσύ ή αυτοί σε βρήκαν?

      Επίσης με παραξενεύει ότι το τελευταίο update στο "news" τμήμα του site τους είναι το 2011, στο linkedin έχει 4 υπαλλήλους από τους οποίους κανείς δεν έχει φωτογραφία.

      Επίσης φαίνεται να έχει "δανειστεί" το σήμα και την "ιστορία" μιας εταιρείας πληρωμάτων εμπορικού ναυτικού (marinegroup.com)

      Μυρίζει scam

      Comment


        #4
        Originally posted by drlo View Post
        Δεν είμαι φαρμακοποιός αλλά έχω φίλους γιατρούς και χημικούς που έχουν δουλέψει σε φαρμακευτικές.

        Μια ερώτηση.

        Πως ήρθες σε επαφή με το agency αυτό? Τους πλησίασες εσύ ή αυτοί σε βρήκαν?

        Επίσης με παραξενεύει ότι το τελευταίο update στο "news" τμήμα του site τους είναι το 2011, στο linkedin έχει 4 υπαλλήλους από τους οποίους κανείς δεν έχει φωτογραφία.

        Επίσης φαίνεται να έχει "δανειστεί" το σήμα και την "ιστορία" μιας εταιρείας πληρωμάτων εμπορικού ναυτικού (marinegroup.com)

        Μυρίζει scam
        Είχα ακούσει απο μια φίλη της μάνας μου που δουλεύει τώρα ώς παιδαγωγός στη Σουηδία και προσλήφθηκε με παρόμοιο πρόγραμμα ότι έχει ζήτηση και για φαρμακοποιούς. Αυτή η εταιρεία είναι μια απο πολλές που κάνουν ρεκρούτινκγ για ειδικότητες που έχουν ζήτηση στη Σουηδία και όχι μόνο και έστειλα βιογραφικό. Το θέμα οτι καλύπτουν όλα τα έξοδα για την εκμάθηση της γλώσσας έπαιξε μεγάλο ρόλο. Για να μάθεις σουηδικά Ελλάδα είναι λίγο ακριβά..

        Comment


          #5
          Σουηδία Φαρμακοποιοί

          Sveriges Farmaceuter - ett Sacof

          F

          Apotekare i Sverige - OMSTART

          Apotekare - Information om l

          Apotekare - Yrken och utbildningar - MittYrke.se

          Apotekare | Socialstyrelsen - Legitimation

          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment

          Working...
          X