Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταφραση πτυχιου για αιτηση για μεταπτυχιακο στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταφραση πτυχιου για αιτηση για μεταπτυχιακο στην γερμανια

    Γεια σας, Θελω να κανω αιτησεις για μεταπτυχιακα στην Γερμανια. Εχω χαθει λιγο με το θεμα της μεταφρασης και επικυρωσεις καθως εχω διαβασει πολλες αποψεις. Θα ηθελα αν μπορει να μου απσντησει καποιος που ξερει. Μπορω να μεταφρασω το πτυχιο σε δικηγορο που εχω βρει με σχετικα ικανοποιητικη τιμη η Θεωρειται πιο επισημη η μεταφραση απο την μεταφραστικη υπηρεσια του υπουργειου εξωτερικων; να αναφερω οτι τα μεταπτυχιακα που εχω κοιταξει λενε οτι δεχονται επικυρωμενα αντιγραφα απο γερμανικη πρεσβεια κ επισης ελισημαινει οτι δεν θεωρουνται επισημα εκικυρωμενα απο δικηγορους. Επισης οτι η σφραγιδα του πτυχιου θα πρεπει να εχει καποιο εμβλημα. Χρειαζεται σφραγιδα χαγης δηλαδη; Εχω μπερδευτει τοσο που δεν ξερω τι να κανω. Επισης μενω σε επαρχια και δεν μπορω να τρεξω την διαδικασια με μεταφραστικες κλπ αθηνα. Εσεις τι μου προτινετε;
    Συγγνωμη για τις πολλες μου ερωτησεις αλλα προσπαθω να βγαλω μια ακρη

    #2
    Σε Ευχαριστώ για την απαντηση... το μεταπτυχιακο που θελω να κανω ειναι πανω στα οικονομικα..Μου ζητούν να είναι επικυρωμένα από δημόσια υπηρεσία.. μπορώ να τα στείλω Στη γερμανική πρεσβεία να τα επικυρώσουν κ να τα μεταφράσουν; τα Πανεπιστήμια στα οποία θα κάνω αιτήσεις δεν είναι μέσω uni assist οπότε θα τα στείλω κατευθείαν στο πανεπιστήμιο... Ή επικύρωση που αναφέρεις ότι πρέπει να γίνει στην Γερμανία για πιο λόγο χρειάζεται; τις στείλω από Ελλάδα.. Για πιο λόγο χρειάζεται επιπλέον επικύρωση από Γερμανία;

    Comment


      #3
      Επισης αλλη εναλλακτικη.. Αν πάρω σφραγίδα Χάγης (ούτως Ή άλλως δωρεάν είναι δεν έχω να χασω κατι) κ τα στείλω μεσω αντιγραφων (επικυρωμενα απο κεπ απο οτι διαβασα) στην μεταφραστική στο Υπουργείο Εξωτερικών θα αντιμετωπίσω πρόβλημα;.. Διάβασα ό πιο επίσημος κ συνηθισμένος τρόπος..

      Comment

      Working...
      X