Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψαχνω κατοικια στην Κολωνια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ψαχνω κατοικια στην Κολωνια

    Καλημερα σε ολα τα πατριωτακια!!!Λοιπον ψαχνω απεγνωσμενα σπιτι στην περιοχη Κολωνίας για μενα και την αρραβωνιαστικια μου στουντιο ή διαμερισμα με ενα δωματιο (1-Zimmer Wohnung)!!Εγω δουλευω στο Deutsche Post εδω και τρεις μηνες και η κοπελα μου δουλευε στην Ελλαδα σε φροντιστηριο.Οποιος γνωριζει το οτιδηποτε η οτιδηποτε σας παρακαλω να με ενημερωσει αμεσα η μεσω email στο fotisfortis@gmail.com!! Σας ευχαριστω πολυ!!!!

    #2
    εγώ πάντως που μένω σε 1-Zimmer-Wohnung δεν επιτρέπεται να μείνει κι άλλο άτομο μαζί μου αλλά δεν ξέρω αν ισχύει γενικά

    Comment


      #3
      Eίναι αναλόγος τον ιδιοκτήτη , άλλος θα έχει θέμα αν δώσει την γκαρσονιέρα του να μένουν δυο άτομα άλλος όχι , αν τους πεις μενω μόνος μου και μετά φέρεις ενα ατόμο πολυ πιθανόν να σου κάνουν σκηνικό γιατι αρχικα άλλα τους είχες πει . Είναι παράξενοι σε τέτοια.

      Comment


        #4
        α οκ thanks for the info ;)

        Comment


          #5
          Ευχαριστω ππολυ για τις πληροφοριες!!!Και γω θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα ιδιοκτητη γιατι μεχει στιγμης καποιοι ειχαν θεμα καποιοι οχι!!!

          Comment


            #6
            Οποιος γνωριζει καποια πληροφορια για σπιτι ας με ενημερωσει παρακαλω στο μελλον!

            Comment


              #7
              Μένω από τον Αύγουστο στην Κολωνία και δουλεύω σε ερευνητικό κέντρο στο πανεπιστήμιο. Μένω σε ένα δωμάτιο (συγκατοίκηση) όπου το συμβόλαιο μου λήγει στις 31-12-2017. Οπότε θα πρέπει σχετικά γρήγορα κάπου να μείνω. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει (π.χ. για σπίτια που ενοικιάζονται, για site, για άτομα που ζητούν συγκάτοικο κ.λ.π.). Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι θα μου στοίχιζε αν απευθυνόμουν σε μεσιτικό γραφείο;

              Comment


                #8
                Originally posted by λαζαρος View Post
                Μένω από τον Αύγουστο στην Κολωνία και δουλεύω σε ερευνητικό κέντρο στο πανεπιστήμιο. Μένω σε ένα δωμάτιο (συγκατοίκηση) όπου το συμβόλαιο μου λήγει στις 31-12-2017. Οπότε θα πρέπει σχετικά γρήγορα κάπου να μείνω. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με ενημερώσει (π.χ. για σπίτια που ενοικιάζονται, για site, για άτομα που ζητούν συγκάτοικο κ.λ.π.). Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι θα μου στοίχιζε αν απευθυνόμουν σε μεσιτικό γραφείο;


                Για site κοίτα στο immoscout.de ή στο ebay kleinanzeige. για συγκατοίκηση κοίτα στο wg-gesucht.de , και στο immo έχεις την δυνατότητα να ψάξεις για συγκάτοικο αλλα το wg-gesucht είναι πιο καλό.

                Για μεσίτη δεν ξέρω ποσα παίρνει στην Κολωνία , στο Μοναχο πάντως θέλανε 2 με 3 ζεστά νοίκια για την προμήθεια τους. Θέλω να πιστεύω εκεί να είναι πιο φθηνά.

                Και για Κολωνία έχω ακούσει και εκεί δεν είναι και τόσο εύκολο να νοικιάσεις σπίτι (κλασικά πράγματα), αν δεν έχεις unbefristetet arbeitsvertrag θα δυσκολευτείς πιο πολύ.

                Όσο πιο έξω κοιτάς τόσο πιο αυξάνεις της πιθανότητες να βρείς κάτι.

                Καλή τύχη

                Comment

                Working...
                X