Announcement

Collapse
No announcement yet.

Los Angeles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Δεν ισχυει αυτο φιλε μου.Λενε οτι ειναι λοτταρια αλλα μονο λοτταρια δεν ειναι,στην πραγματικοτητα δινουν οπου θελουν αυτοι την πρασινη καρτα.Εκανα ερευνα και το συμπερανα αυτο.Εχει 15 ολοκληρα χρονια!!! που κανω αιτηση χωρις καμια τυχη.Αν δεις καθε χρονο δινουν σε χιλιαδες αλβανους πρασινη καρτα ενω σε Ελληνες μερικες δεκαδες.Επισης απο την ερευνα που εκανα συμπερανα οτι δινουν πρασινη καρτα σε πολλη μορφομενους(επιστημονες,γιατρους κ.τ.λ).

    Comment


      #17
      Originally posted by gppms View Post
      Δεν ισχυει αυτο φιλε μου.Λενε οτι ειναι λοτταρια αλλα μονο λοτταρια δεν ειναι,στην πραγματικοτητα δινουν οπου θελουν αυτοι την πρασινη καρτα.Εκανα ερευνα και το συμπερανα αυτο.Εχει 15 ολοκληρα χρονια!!! που κανω αιτηση χωρις καμια τυχη.Αν δεις καθε χρονο δινουν σε χιλιαδες αλβανους πρασινη καρτα ενω σε Ελληνες μερικες δεκαδες.Επισης απο την ερευνα που εκανα συμπερανα οτι δινουν πρασινη καρτα σε πολλη μορφομενους(επιστημονες,γιατρους κ.τ.λ).
      Και πολύ καλά κάνουν, αλλά αναρωτιέμαι όμως γιατί Αλβανούς;

      Την έρευνα πως την έκανες δηλαδή;

      Comment


        #18
        Εψαχνα ανθρωπους που κερδιζαν και τους ρωτουσα διαφορα πραγματα γι'αυτους, και εγω αναρωτιεμαι για τους αλβανους οποιος απο αυτους συμπληρωση αιτηση αυτοματος του δινουν πρασινη καρτα.Τωρα για το αν κανουν καλα επετρεψε μου να διαφωνησω σε αυτο,εμενα δηλαδη γιατι να μην μου δωσουν,εχω πτυχιο τει και εργασιακη πειρα στον τομεα μου σχεδον 20 χρονια,εχω πολλα να προσφερω σε εκεινη την χωρα.

        Comment


          #19
          Αφού περιγράφεις ότι οι επιστήμονες κλπ παίρνουν βίζα, λογικά θα έπρεπε να σου δώσουν, αλλά αφού έχεις εμπειρία πάνω από 20 χρόνια αν στείλεις βιογραφικό σε εταιρείες νομίζω θα σε πάρουν και είναι πολύ πιο καλύτερο από το κάνεις αίτηση σε λοτταρία.

          Comment


            #20
            με πτυχίο ΤΕΙ και 20 χρόνια εμπειρία στο αντικείμενο σου, εισαι ένας πλήρως καταρτισμένος επαγγελματίας και μπορείς να διεκδικήσεις καλές θέσεις σε όλα τα μέρη του πλανήτη. Δεν χρειάζεσαι λοτταρίες..φιλικά, απο έναν επίσης απόφοιτο ΤΕΙ με εργασιακή εμπειρία σε 5 διαφορετικές χώρες.

            Comment


              #21
              Ασε μας ρε φιλε μου κι'εση.Ειναι το ιδιο η πρασινη καρτα με το να παρακαλας τον καθενα να σου δωσει δουλεια?

              Comment


                #22
                Originally posted by gppms View Post
                Δεν ισχυει αυτο φιλε μου.Λενε οτι ειναι λοτταρια αλλα μονο λοτταρια δεν ειναι,στην πραγματικοτητα δινουν οπου θελουν αυτοι την πρασινη καρτα.Εκανα ερευνα και το συμπερανα αυτο.Εχει 15 ολοκληρα χρονια!!! που κανω αιτηση χωρις καμια τυχη.Αν δεις καθε χρονο δινουν σε χιλιαδες αλβανους πρασινη καρτα ενω σε Ελληνες μερικες δεκαδες.Επισης απο την ερευνα που εκανα συμπερανα οτι δινουν πρασινη καρτα σε πολλη μορφομενους(επιστημονες,γιατρους κ.τ.λ).
                Μαλλον δεν εχεις καταλαβει πως δουλευει η λοταρια.
                Ο λογος που δεν κερδιζουν πολλοι ελληνες ειναι επειδη ΔΕΝ κανουν ή δεν εκαναν πολλες αιτησεις γενικα ολα αυτα τα χρονια σε σχεση με τους Αλβανους γιατι δεν ειχαν ιδιαιτερη αναγκη να μεταναστευσουν αμερικη οπως οι Αλβανοι που ζουσαν σε χειροτερες κοινωνικες συνθηκες. Και γενικα δεν υπηρχε μεγαλη γνωση στην Ελλαδα για την λοταρια.

                Δεν παιζει κανενα ρολο και 100 χρονια να κανεις αιτησεις αν δεν εισαι τυχερος δεν επιλεγεσαι πολυ απλα. Ειναι χιλιαδες οι ετησεις απο καθε χωρα ειναι πολυ μικρες οι πιθανοτητες να επιλεγεις.
                Σε αυτο που λες για τους επιστημονες, γιατρους κλπ. ισχυει σε ενα βαθμο. Εχω ακουσει ομως απο διαφορους οτι μπορουν να παρουν χαρτια και απλοι εργαζομενοι αρκει βεβαια να εχεις εναν δικο σου ανθρωπο που θα σε κανει σπονσορ και ισως αργησει λιγο πιο πολυ η διαδικασια απο εναν επιστημονα.
                instagram.com/anelixis_net/
                youtube.com/user/AlexGraphicd1

                Comment


                  #23
                  Μαλον εση δεν εχεις καταλαβει,οι αιτησεις των Ελληνων ειναι χιλιαδες το εχω ψαξει και αυτο ειναι περιπου καθε χρονο 7 με 10 χιλιαδες και επιλεγονται μονο μερικες δεκαδες.Και το ξαναλεω δεν ειναι λοταρια.

                  Comment


                    #24
                    Μου το αλλάξατε τα φώτα το θέμα.

                    Για να ίσχυε αυτό που λες αγαπητέ gppms θα έπρεπε να σε καλούν για συνέντευξη πριν από τα αποτελέσματα. Πιστεύω ότι όντως γίνεται ένα "ξεκαθάρισμα" στην αρχή και ότι γι αυτό ζητάνε φωτό στην αίτηση. Το γιατί από κάποιες χώρες παίρνουν περισσότερους από άλλες μόνο αυτοί το ξέρουν (και ο,τι θέλουν ας κάνουν, χώρα τους είναι).

                    Σχετικά με αυτά που με ρώτησες.. Δε θα σου απαντήσω συγκεκριμένα για μένα, γιατί δεν έχει νόημα. Ξέρω κόσμο που έχει πτυχίο και κέρδισε, όπως και κάποιους που είχαν μόνο απολυτήριο λυκείου. Αυτούς τους νοιάζει, αν κερδίσεις, να τους πας όλα τα έγγραφα που είπες ότι έχεις. Πάνω από 10.000.000 αιτήσεις έχουν κάθε χρόνο και δίνουν μέχρι 50000 κάρτες. Δε γίνεται να κληρωθούν όλοι. (κληρώνονται γύρω στους 80000 σε περίπτωση που κάποιοι δεν καταθέσουν χαρτιά στη συνέχεια). Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου που συμμετείχες τόσες φορές. Συνέχισε να δηλώνεις συμμετοχή αλλά μην περιμένεις αυτό για να αλλάξεις τη ζωή σου. Ψάξε να πας κάπου στην Ευρώπη και αν σου χαμογελάσει η τύχη πηγαίνεις και Αμερική.

                    Comment


                      #25
                      Πολύ σωστή η Ναταλία...
                      Και εγώ που μου έδωσαν πράσινη καρτα απολυτήριο λυκείου είχα απο ΤΕΕ μάλιστα οχι γενικού.
                      instagram.com/anelixis_net/
                      youtube.com/user/AlexGraphicd1

                      Comment


                        #26
                        και εγω αμερικη θελω να παω, αλλα δεν μου καθεται η λοταρια και αναρωτιεμαι μηπως μπορω με αλλο τροπο

                        Comment


                          #27
                          αν εχεις καλα χαρτια δλδ ενα απολυτηριο λυκειου σιγουρα, εισαι παντρεμενος με παιδια σου δινουν πιο ευκολα . κι εγω κερδισα αλλα αλλαξα γνωμη γτ ηταν πολυ μακρυα απο Ελλαδα και εχω ανοιχτα μετωπα εδω.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by makoulis View Post
                            αν εχεις καλα χαρτια δλδ ενα απολυτηριο λυκειου σιγουρα, εισαι παντρεμενος με παιδια σου δινουν πιο ευκολα . κι εγω κερδισα αλλα αλλαξα γνωμη γτ ηταν πολυ μακρυα απο Ελλαδα και εχω ανοιχτα μετωπα εδω.
                            Πέρασα και εγώ απο την φάση του να μην αποδεχτώ την επιλογή για τη λοταρία. Δεν ήθελα καθολου να φυγω απο Ελλαδα μόλις έμαθα οτι κέρδισα. Αλλα δυστηχως έπρεπε να το κάνω για ενα καλύτερο μέλλον (ελπιζω και υποθέτω).

                            Τελικά τι πιστεύεις σημερα έκανες καλα για αυτήν σου την απόφαση;
                            instagram.com/anelixis_net/
                            youtube.com/user/AlexGraphicd1

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by Natalia_ View Post
                              Μου το αλλάξατε τα φώτα το θέμα.

                              Για να ίσχυε αυτό που λες αγαπητέ gppms θα έπρεπε να σε καλούν για συνέντευξη πριν από τα αποτελέσματα. Πιστεύω ότι όντως γίνεται ένα "ξεκαθάρισμα" στην αρχή και ότι γι αυτό ζητάνε φωτό στην αίτηση. Το γιατί από κάποιες χώρες παίρνουν περισσότερους από άλλες μόνο αυτοί το ξέρουν (και ο,τι θέλουν ας κάνουν, χώρα τους είναι).

                              Σχετικά με αυτά που με ρώτησες.. Δε θα σου απαντήσω συγκεκριμένα για μένα, γιατί δεν έχει νόημα. Ξέρω κόσμο που έχει πτυχίο και κέρδισε, όπως και κάποιους που είχαν μόνο απολυτήριο λυκείου. Αυτούς τους νοιάζει, αν κερδίσεις, να τους πας όλα τα έγγραφα που είπες ότι έχεις. Πάνω από 10.000.000 αιτήσεις έχουν κάθε χρόνο και δίνουν μέχρι 50000 κάρτες. Δε γίνεται να κληρωθούν όλοι. (κληρώνονται γύρω στους 80000 σε περίπτωση που κάποιοι δεν καταθέσουν χαρτιά στη συνέχεια). Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου που συμμετείχες τόσες φορές. Συνέχισε να δηλώνεις συμμετοχή αλλά μην περιμένεις αυτό για να αλλάξεις τη ζωή σου. Ψάξε να πας κάπου στην Ευρώπη και αν σου χαμογελάσει η τύχη πηγαίνεις και Αμερική.
                              Οκ ευχαριστω για την απαντηση.Η Ευρωπη πεθανε θα δοκιμαζω στην λοταρια καθε χρονο μεχρι να κερδισω.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by gppms View Post
                                Οκ ευχαριστω για την απαντηση.Η Ευρωπη πεθανε θα δοκιμαζω στην λοταρια καθε χρονο μεχρι να κερδισω.
                                Μην το λες οτι πέθανε...
                                Δοκίμασε και Αγγλία όσο περιμένεις για την λοταρία. Εχω δυο φίλους οι οποίοι πήγαν και έπιασαν δουλεια με καλούς μισθούς Αγγλία.
                                Στην θέση σου θα έκανα λοταρία αλλα παράλληλα θα έψαχνα για δουλεια Ευρώπη. Ιδανικά θα πήγαινα όπου είχα φίλους η γνωστούς για να με φιλοξενήσουν στην αρχή.
                                instagram.com/anelixis_net/
                                youtube.com/user/AlexGraphicd1

                                Comment

                                Working...
                                X