Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σταθερο τηλεφωνο και σταθερο ιντερνετ ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σταθερο τηλεφωνο και σταθερο ιντερνετ ?

    Γεια σας πατριωτάκια
    ειμαι αθηνα τωρα θα ξανα ανεβω τον σεπτεμβριο εχω νοικιασει ενα σπιτι απο αρχες σεπτεμβριου και θελω να ρωτησω εχετε ιδεα ποσο περιπου εχει σταθερο και ιντερνετ ? και αν ναι τι χαρτια περιπου χρειάζονται και καποιες οικονομικες εταιριες ??
    ευχαριστω πολυ ))

    #2
    Καλημέρα.

    Αυτή την στιγμή τις καλύτερες τιμές από όσο ξέρω της έχει η kabel deutschland (ποια κάτω από το όνομα vodafone), εγώ θα σου συνιστούσα να την αποφύγεις λόγο τον πολλών προβλημάτων και του απαράδεκτου customer service.
    δοκίμασε σε sites όπως αυτό DSL-Tarife vergleichen - Handy Tarifvergleich | CHECK24 να δεις συγκριτικά τι υπάρχει διαθέσιμο για την περιοχή σου. Ανάλογα με το τι θες (ταχύτητα , τύπο σύνδεσης) η τιμή διαφέρει, επίσης υπάρχουν πολύ πάροχοι που δραστηριοποιούνται σε συγκεκριμένες περιοχές οπότε μπορεί να υπάρχει κάποια ιδιαίτερα καλή προσφορά εκεί που θες να πας αλλά αυτός που ρωτάς να μην την έχει ακούσει καθόλου την εταιρία.
    Το πιο σημαντικό που θα πρέπει να προσέξεις είναι την διάρκεια του συμβολαίου, τα περισσότερα είναι για δύο έτη και δεν μπορείς να τα διακόψεις, αν πας κάπου αρχικά προσωρινά ψάξε για συμβόλαια χωρίς όριο χρόνου. Αν πάρεις 2ετή σύνδεση και μετακόμισης σε περιοχή που δεν μπορεί να μεταφερθεί συνεχίζεις να πληρώνεις κανονικά.
    Επίσης δώσε προσοχή στην έξτρα υπηρεσίες , την ενεργοποίηση του ασύρματου κάποιες εταιρίες το χρεώνουν έξτρα, το ίδιο για το firewall, virus protection κλπ. Κάποιες μάλιστα είναι δωρεάν τους πρώτους μήνες και αν δεν τις διακόψεις μέσα σε αυτό το διάστημα μετά χρεώνονται χωρίς δικαίωμα διακοπής.

    Ελπίζω να βοήθησα, αν έχεις απορίες εδώ είμαστε.

    Comment

    Working...
    X