Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 41
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lilian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ενδιαφέρον όλα όσα λέτε , αυτή τη στιγμή εγώ δεν βρίσκω πολλές εταιρείες εδω στην Ελλάδα :
    η μία μου έκλεισε ραντεβού στο Skype και δεν εμφανίστηκαν? ??????!!!
    Η δεύτερη είπε θα μου στείλει ορα συνέντευξη και ακόμα τίποτα! !
    πολύ περίεργο!
    Ήθελα να ρωτήσω αν τελικά είναι καλύτερα να τους στείλω κατευθείαν στην Αγγλία email χωρίς εταιρεία εδώ στην Ελλάδα?
    Καλό είναι να επικοινωνήσετε απ' ευθείας με την εταιρεία στην Αγγλία και εκεί θα σας δώσουν τα στοιχεία επικοινωνίας του υπεύθυνου στην Ελλάδα, αν έχουν φυσικά.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lilian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ενδιαφέρον όλα όσα λέτε , αυτή τη στιγμή εγώ δεν βρίσκω πολλές εταιρείες εδω στην Ελλάδα :
    η μία μου έκλεισε ραντεβού στο Skype και δεν εμφανίστηκαν? ??????!!!
    Η δεύτερη είπε θα μου στείλει ορα συνέντευξη και ακόμα τίποτα! !
    πολύ περίεργο!
    Ήθελα να ρωτήσω αν τελικά είναι καλύτερα να τους στείλω κατευθείαν στην Αγγλία email χωρίς εταιρεία εδώ στην Ελλάδα?
    Βαλε στο Google Vasilis zozis είναι από Θεσσαλονίκη γραφείο για carer θα σε βοηθήσει πάρα πολύ και είναι καλό παιδί. Εμάς αυτός μας βρήκε δουλειά σε 20 μέρες μετά το πρώτο τηλεφώνημα αρχίσαμε να δουλεύουμε.

Καλημέρα.το είχα αφήσει για λίγο.περασα συνέντευξη Κυριακή.τριτη μου τηλεφώνησαν και μου ζήτησαν διαβατήριο και συστατικές να ετοιμάσουν συμβόλαιο.περιμενω τωρα.θελω να ρωτήσω πόσο μένεις σε κάθε ασθενή?Γιατί σκοπεύω να νοικιάσω για να ανεβάσω το σκυλί μου.μην είναι για 2 μήνες σε κάθε πολη

Χρησιμες οι πληροφορίες σου, να εισαι καλα γιατι νομιζω ότι μια επικοινωνια που εκανα ειναι με γραφειο και αφορα ιδρυμα................... Ευτυχως που διαβασα το θεμα σου.

Να ρωτησω κατι, γιατι γινεται με την εβδομαδα η πληρωμη; 500/εβδομαδα? 24 ωρες το 24ωρο δεν εισαι διαθεσιμος αν εισαι live in carer? Και αφου η κατωτατη πληρωμη στην αγγλια ειναι 7,20 την ωρα τότε αυτο δεν θεωρείται εν μερει εκμετάλλευση;

Απλα ρωτω για να καταλαβω, γιατι με τη διαιρεση βγαινουν λιγα την ωρα σε σχεση με την 24ωρη διαθεσιμοτητα. Εσυ που τα ξεριες καλυτερα διαφωτισε με...

υγ. Να ρωτήσω κάτι αλλο. Εφόσον το δεις ελπιζω συντομα....... Τελικα αφου εισαι live in εχεις καθολου προσωπικο χρονο; πχ μπορεις να εχεις τον υπολογιστη σου μαζι σου; Επισης σου παρεχει καποιος ιντερνετ;

.νομιζετε θα παρετε 24χ7 την μερα..χαχαχα

Οχι δεν νομιζουμε αυτο. Εσυ ξεριες κατι; σε αφορα το θεμα ή σου αρέσει να γελας με τον πονο εργασιας και μεταναστευσης των αλλων; Οποτε μην ασχολεισαι αν δεν σε αφορα το θεμα.
    Όπου και να ταξιδέψω, η Ελλάδα με πληγώνει.
    - Σεφέρης

Αν είσαι live in μένεις στο σπίτι του πελάτη και δεν πληρώνεις ενοικιο. Το αν θα έχεις ίντερνετ αφορά την οικογένεια του πελάτη. Το 99% των πελατών σου παρέχουν ίντερνετ. Φυσικά και μπορείς να έχεις το λάπτοπ σου. Το αν θα έχεις διαλείμματα μέσα στην ημέρα, συνήθως είναι 3ώρα, εξαρτάται απο την συμφωνία που έχει κάνει η οικογένεια του πελάτη με την εταιρεία που σε έχει προσλάβει. Είναι δύσκολο να ξέρεις να είσαι εσωκλειστος και ειδικά τον πρωτο καιρό που θα είσαι εδώ. Να προσέξεις να έχεις τα 3ώρα διαλείμματα μέσα στην ημέρα- κάποιος έρχεται και σε αντικαθιστά αυτό το 3ώρο και είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι θέλεις- αλλιώς την πάτησες. Και όχι λιγότερα απο 1800 λίρες τον μήνα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι πολύ αγχωμένη. Θα περάσω συνέντευξη σε ένα μήνα. Η εταιρία γράφει ότι δικαιούσαι το λιγότερο 14 ώρες την εβδομάδα δηλαδή δύο την ημέρα. Φαντάζομαι μετά εξαρτάται όπως λες κι εσύ. Για χρήματα επίσης λέει ότι ξεκινάει από 450 έως και 580 την εβδομάδα αλλά ΜΕΙΚΤΆ. Δηλαδή το λιγότερο όπως λες 1800 το μήνα ΜΕΙΚΤΆ. Το μέλος που ξεκίνησε το θέμα έγραψε για 1700 το λιγότερο καθαρά και μιλάμε για την ίδια εταιρία.......

Πες λίγο πώς εννοείς το δύσκολα από την πλευρά σου; Εκτός από τα διαλείμματα φαντάζομαι το υπόλοιπο πρόγραμμα εξαρτάται από τις ανάγκες και το χαρακτήρα του καθε ατόμου... Θέλω να πω, δεν περιμένεις αυτές τις δυο ώρες για να φας, να κάνεις ένα μπάνιο ή οτιδήποτε.... Προσπαθώ να καταλάβω όσο γίνεται περισσότερα...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like