Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οδηγοί λεωφορείων

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Οδηγοί λεωφορείων

    Καλημέρα στη παρέα!

    Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το επάγγελμα του οδηγού λεωφορείου στη Σουηδία;
    Εχω σουηδική υπηκοότητα, δυστυχώς μιλάω λίγα σουηδικά και σκέφτομαι σοβαρά να κάνω το μεγάλο βήμα!
    Όποια πληροφορία θα ήταν πολύτιμη σχετικά με την εκπαίδευση, την προσφορά εργασίας στον κλάδο αυτό ή τις απολαβές.

    #2
    Αδερφέ λίγο δύσκολα χωρίς γλώσσα. Έχω και εγώ Δ διπλωμα και πηγα το 2014 αλλα τα πραγματα εχουν δυσκολεψει. Χαρακτηριστικό είναι πως το πρώτο που σε ρωτάνε είναι αν εχεις το διπλωμα και μετά για γλώσσα. Τι επίπιδο έχεις στην γλωσσα? Αν εισαι στο Β2 μην μασας τπτ. Προφορικα εννοειται ετσι ? Το σημαντ ειναι να μπορεις να επικοινωνεις

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν έχω Β2 αλλά έτσι οπως το βλέπω θα πρέπει ξεκινήσω τα σουηδικά.
      Γενικά ζητάνε οδηγούς με Δ; Τι μισθός μπορεί να παίζει πάνω κάτω;

      Comment


        #4
        busdriver Γνωρίζει κάποιος σχετικά με το επάγγελμα του οδηγού λεωφορείου στη Σουηδία;
        Εχω σουηδική υπηκοότητα, δυστυχώς μιλάω λίγα σουηδικά και σκέφτομαι σοβαρά να κάνω το μεγάλο βήμα!
        Όποια πληροφορία θα ήταν πολύτιμη σχετικά με την εκπαίδευση, την προσφορά εργασίας στον κλάδο αυτό ή τις απολαβές.
        Busschaufförer/Οδηγοί λεωφορείων.

        Utbildningen på Nobina Akademin

        Jobba hos oss | Arriva

        Arriva Sverige | Arriva

        Bussförare (Busschaufför) - Utbildning, behörighet, lön, arbetsmarknad & framtidsutsikter - Utbildningssidan

        Bussf/Mισθοί




        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Σ΄ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

          Comment

          Working...
          X