Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Παίρνεις τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ που χρειάζεται ο οργανισμός σου?

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς παίρνετε τις απαιτούμενες ποσότητες ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ που χρειάζεστε καθημερινά;;;;;

Η έλλειψη των βιταμινών μπορεί να οδηγήσει σε σημαντική δυσλειτουργία ολόκληρου του οργανισμού μας, γι αυτό και είναι σημαντική η πρόσληψη τους από την καθημερινή μας διατροφή. Οι βιταμίνες συμμετέχουν στη μεταφορά ενέργειας και στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών, των υδατανθράκων και των λιπαρών ουσιών που προσλαμβάνουμε καθημερινά από τις διάφορες τροφές που λαμβάνουμε.

Έχω φτιάξει ένα σχετικό video για τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ στο YOUTUBE και πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη τους!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, για όσους ασχολούνται με τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, είναι απαραίτητη η πρόσληψη βιταμινών για τη καλή απόδοση τους σε αυτό που κάνουν.

Σχετικό άρθρο του βίντεο: ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ

Προσπαθω η διατροφη μου να ειναι οσο γινεται 'πολυχρωμη" φρουτα λαχανικα κατα κυριο λογο...Ευτυχως η μεσογειακη διατροφη που ειναι τοσο ευκολο να ακολουθησεις σε αυτη την χωρα βοηθαει πολυ!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fitbill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς παίρνετε τις απαιτούμενες ποσότητες ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ που χρειάζεστε καθημερινά;;;;;

Η έλλειψη των βιταμινών μπορεί να οδηγήσει σε σημαντική δυσλειτουργία ολόκληρου του οργανισμού μας, γι αυτό και είναι σημαντική η πρόσληψη τους από την καθημερινή μας διατροφή. Οι βιταμίνες συμμετέχουν στη μεταφορά ενέργειας και στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών, των υδατανθράκων και των λιπαρών ουσιών που προσλαμβάνουμε καθημερινά από τις διάφορες τροφές που λαμβάνουμε.

Έχω φτιάξει ένα σχετικό video για τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ στο YOUTUBE και πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη τους!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, για όσους ασχολούνται με τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, είναι απαραίτητη η πρόσληψη βιταμινών για τη καλή απόδοση τους σε αυτό που κάνουν.

Σχετικό άρθρο του βίντεο: ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ
    Προςωπικα ειμαι Φυτοφαγος βιγκαν 6 χρονια τρώω λαχανικά, όσπρια, ζυμαρικά, σιτηρά σε μεγάλες ποσότητες και φρούτα σε μικροτερες ποσότητες. Επιςης παιρνω καθημερινά συμπλήρωμα Β12, Ω3 και βιταμίνη D απο φυτικές πηγες πάντα.
    Κανω αιματολογικές καθε χρόνο και εχω φυσιολογικές τιμές.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like