Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παίρνεις τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ που χρειάζεται ο οργανισμός σου?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παίρνεις τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ που χρειάζεται ο οργανισμός σου?

    Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς παίρνετε τις απαιτούμενες ποσότητες ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ που χρειάζεστε καθημερινά;;;;;

    Η έλλειψη των βιταμινών μπορεί να οδηγήσει σε σημαντική δυσλειτουργία ολόκληρου του οργανισμού μας, γι αυτό και είναι σημαντική η πρόσληψη τους από την καθημερινή μας διατροφή. Οι βιταμίνες συμμετέχουν στη μεταφορά ενέργειας και στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών, των υδατανθράκων και των λιπαρών ουσιών που προσλαμβάνουμε καθημερινά από τις διάφορες τροφές που λαμβάνουμε.

    Έχω φτιάξει ένα σχετικό video για τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ στο YOUTUBE και πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη τους!!!!

    ΕΠΙΣΗΣ, για όσους ασχολούνται με τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, είναι απαραίτητη η πρόσληψη βιταμινών για τη καλή απόδοση τους σε αυτό που κάνουν.



    Σχετικό άρθρο του βίντεο: ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ

    #2
    Προσπαθω η διατροφη μου να ειναι οσο γινεται 'πολυχρωμη" φρουτα λαχανικα κατα κυριο λογο...Ευτυχως η μεσογειακη διατροφη που ειναι τοσο ευκολο να ακολουθησεις σε αυτη την χωρα βοηθαει πολυ!

    Comment


      #3
      Originally posted by fitbill View Post
      Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς παίρνετε τις απαιτούμενες ποσότητες ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ που χρειάζεστε καθημερινά;;;;;

      Η έλλειψη των βιταμινών μπορεί να οδηγήσει σε σημαντική δυσλειτουργία ολόκληρου του οργανισμού μας, γι αυτό και είναι σημαντική η πρόσληψη τους από την καθημερινή μας διατροφή. Οι βιταμίνες συμμετέχουν στη μεταφορά ενέργειας και στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών, των υδατανθράκων και των λιπαρών ουσιών που προσλαμβάνουμε καθημερινά από τις διάφορες τροφές που λαμβάνουμε.

      Έχω φτιάξει ένα σχετικό video για τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ στο YOUTUBE και πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη τους!!!!

      ΕΠΙΣΗΣ, για όσους ασχολούνται με τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, είναι απαραίτητη η πρόσληψη βιταμινών για τη καλή απόδοση τους σε αυτό που κάνουν.



      Σχετικό άρθρο του βίντεο: ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ
      Προςωπικα ειμαι Φυτοφαγος βιγκαν 6 χρονια τρώω λαχανικά, όσπρια, ζυμαρικά, σιτηρά σε μεγάλες ποσότητες και φρούτα σε μικροτερες ποσότητες. Επιςης παιρνω καθημερινά συμπλήρωμα Β12, Ω3 και βιταμίνη D απο φυτικές πηγες πάντα.
      Κανω αιματολογικές καθε χρόνο και εχω φυσιολογικές τιμές.
      instagram.com/anelixis_net/
      youtube.com/user/AlexGraphicd1

      Comment

      Working...
      X