Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευρωπη η Αμερικη;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ευρωπη η Αμερικη;

    Καλησπερα παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωρησω τους πιο παλιους, εχω τελειωσει σχολη μαγειρικης, εχω δουλεψει 2 σαιζον σε ξενοδοχεια και σκεφτομαι να φυγω στο εξωτερικο. Που πιστευεται ειναι καλυτερα? Σε καποια χωρα της Ευρωπης? Η στην Αμερικη? Ευχαριστω εκ των προτερων..

    #2
    Originally posted by Nick123 View Post
    Καλησπερα παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ. Θα ηθελα να ρωρησω τους πιο παλιους, εχω τελειωσει σχολη μαγειρικης, εχω δουλεψει 2 σαιζον σε ξενοδοχεια και σκεφτομαι να φυγω στο εξωτερικο. Που πιστευεται ειναι καλυτερα? Σε καποια χωρα της Ευρωπης? Η στην Αμερικη? Ευχαριστω εκ των προτερων..
    Το θεμα ειναι που ειναι πιο ευκολο για σενα να πας, που εχεις γνωστους, συγγενεις, φιλους κλπ που θα μπορουσαν να σε βοηθησουν καπως στα πρωτα σου βηματα. Στην Αμερικη μπορει να ειναι καλυτερα δεν ξερω, αλλα ειναι δυσκολο εως αδυνατον να κανεις χαρτια. Ενω στην Ευρωπη πας νομιμα και δεν εχεις προβλημα για χαρτια.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οσο περιεργο και να σου φαινεται δεν εχω συγγενης η γνωστους ουτε Αμερικη ουτε Ευρωπη. Το θεμα με την Αμερικη το γνωριζω φυσικα οπως και για Ευρωπη ειναι πιο ευκολα να πας. Αλλα απ'οτι διαβαζω και ακουω η Ευρωπη γενικα περναει καποιες δυσκολιες.! Anyway. Ειμαι απο τους τυχερους που εχουν μια δουλεια εδω προς το παρων και με καλυπτει οικονομικα. Το θεμα της μεταναστευσης δεν ειναι τοσο το οικονομικο οσο η ποιοτητα ζωης για εμενα..!! Και παλι σε ευχαριστω..

      Comment


        #4
        Originally posted by Nick123 View Post
        Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Οσο περιεργο και να σου φαινεται δεν εχω συγγενης η γνωστους ουτε Αμερικη ουτε Ευρωπη. Το θεμα με την Αμερικη το γνωριζω φυσικα οπως και για Ευρωπη ειναι πιο ευκολα να πας. Αλλα απ'οτι διαβαζω και ακουω η Ευρωπη γενικα περναει καποιες δυσκολιες.! Anyway. Ειμαι απο τους τυχερους που εχουν μια δουλεια εδω προς το παρων και με καλυπτει οικονομικα. Το θεμα της μεταναστευσης δεν ειναι τοσο το οικονομικο οσο η ποιοτητα ζωης για εμενα..!! Και παλι σε ευχαριστω..
        Αν βρεις καλη δουλεια στην Ευρώπη θα σου συνιστούσα Ευρώπη. Η Αμερικη ειναι δύσκολη χωρα και τα πραγματα μετα την εκλογή Τραμπ πανε απο το κακο στο χειροτερο.

        Comment


          #5
          Originally posted by Lara View Post
          Αν βρεις καλη δουλεια στην Ευρώπη θα σου συνιστούσα Ευρώπη. Η Αμερικη ειναι δύσκολη χωρα και τα πραγματα μετα την εκλογή Τραμπ πανε απο το κακο στο χειροτερο.
          Δηλαδη τι πηγαινει ασχημα στην αμερικη μετα την εκλογη τραμπ;

          Comment


            #6
            Καλά βρε Lara ηρέμησε λίγο.

            Έτσι όπως το λες θα νομίζει κανείς ότι βουλιάζει η Αμερική.

            Η Αμερική δεν μπορεί να χαλάσει, θα παραμένει ένας παράδεισος για όποιον μπορεί να πάει.
            Y.Γ Πολλά φιλιά στο Σικάγο, έχουμε οικογενειακούς φίλους εκεί και ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να πάω και εγώ.

            On topic,

            Αν και προτιμώ Αμερική (μου έχει κολλήσει το American Dream πιστεύω) μάλλον θα επέλεγα Ευρώπη για τον μοναδικό λόγο του ότι βρίσκομαι πολύ κοντά στην πατρίδα μου άρα και στα δικά μου πρόσωπα (πάρα πολύ σημαντικό αυτό).

            Και επίσης υπάρχουν πάρα πολλές δουλειές για μάγειρες - Chef και το σημαντικότερο δεν έχεις ανάγκη από διαδικασίες μετανάστευσης, πάρε την ταυτότητα σου και πήγαινε όποτε γουστάρεις.

            Comment

            Working...
            X