Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εστίαση στην Μ. Βρεττανία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Εστίαση στην Μ. Βρεττανία

    Καλησπέρα σε όλους.
    Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχουν αξιόλογες θέσεις καριέρας στον τομέα της εστίασης στην Μ Βρετανία.

    Προσωπικό κουζίνας (Head chef, Chefs de partie, Pastry chefs)
    Εστιατορίου (Waiters, bar-restaurant managers, Barmen, Somelliers) και
    Ξενοδοχείων (reception, porters, duty managers).

    Εκπροσωπώ μία μεγάλη εταιρία recruiting στην Μ. Βρετανία η οποία βρίσκει υποψηφίους αποκλειστικά για ξενοδοχεία & spa 4*-5* και εστιατόρια βραβευμένα με rosettes και αστέρια Michelin. Πρόκειται για προσεγμένους εργοδότες οι οποίοι δείχνουν εμπιστοσύνη στον Έλληνα εργαζόμενο (είμαστε και δουλευταράδες και αποτελεσματικότατοι).

    Οι μισθοί είναι εναρμονισμένοι με την τοπική αγορά εργασίας γιατί οι πελάτες ψάχνουν την ποιότητα και δεν κοιτάνε να ρίξουν τα λειτουργικά τους.

    Όπως είναι φυσικό δεν υπάρχει καμία χρέωση στους υποψηφίους. Όλοι οι εργοδότες παρέχουν και διευκολύνσεις διαμονής.

    Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM γιατί είμαι νέος στο Forum και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να ανεβάσω αγγελίες

    #2
    Γενικότερα όποιος ενδιαφέρεται για θέσεις σε εστιατόρια/ξενοδοχεία και έχει κάποια σχετική εμπειρία σε ξενοδοχεία 4*+ και εστιατόρια fine dining ας μου στείλει βιογραφικό στο silver.lining@cyta.gr

    Comment


      #3
      H Silver Lining HR services, επίσημος συνεργάτης της Gordon Charles UK ltd στην Αγγλία, είναι εξειδικευμένη την εύρεση και αξιολόγηση στελεχών τουριστικών επαγγελμάτων για τουριστικά καταλύματα σε όλο τον κόσμο.
      Για τους πελάτες μας, ξενοδοχεία 4*-5* και βραβευμένα εστιατόρια με Ροζέτες και αστέρια Michelin στην Μ. Βρετανία, αναζητούμε προσωπικό για μόνιμη απασχόληση (όχι σαιζόν)

      Θέσεις και παροχές (αναλόγως τοποθεσίας)
      Sous Chef £ 25.000 – £28.000 (4 positions)
      Pastry Sous Chef £21.000 – £24.000 (2 positions)
      Chef De partie £17.500 – £20.000 (6 positions)
      Pastry Chef de partie £18.000 – £20.000 (3 positions)
      Breakfast Chef £18.000 – £21.000 (2 positions)
      Commis pastry £7,5 – £7,7 p/h (40-60 hrs/week) (3 positions)
      Commis Chef £7,2 (40-60 hrs/week) (3 positions)
      Sommeliers £17.000 – £22.000 (2 positions)
      Head Sommeliers £22.000 – £30.000 (1 position)
      Bar and restaurant managers £22.000 – £28.000 (3 positions)
      Assistant Restaurant Manager £18.000 – £22.000 (1 position)
      Waiters £15.000 – £18.000 (4 positions)

      Απαιτούμενα προσόντα
      • Απόφοιτοι σχετικής σχολής
      • Εμπειρία σε σχετική θέση 2-4 έτη σε fine dining η ξενοδοχεία 4*+
      • Καλή επικοινωνία στην Αγγλική γλώσσα

      Παρέχονται
      Συμβόλαια αορίστου, ασφάλεια, διαμονή παρεχόμενη με οικονομικό ενοίκιο, γεύματα εργασίας, πληρωμένη άδεια. 5 μέρες εργασίας, 2 ρεπό.

      Αποστολή βιογραφικών στην Αγγλική γλώσσα σε μορφή word (όχι .pdf) με URL προηγούμενων εργοδοτών και διεύθυνση skype στο silver.lining@cyta.gr

      Comment

      Working...
      X