Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χρειάζομαι την γνώμη σας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χρειάζομαι την γνώμη σας

    Καλησπέρα.
    Έχω ζήσει στην Γερμανία 10 χρόνια και αποφάσισα να ξανα έρθω αυτή την φορά για δουλειά σαν σερβιτόρος.
    Όταν έκανα την κουβέντα και την συμφωνία ήταν 1400 χωρίς σπίτι και φαγητό και με αυτά 1100.
    Από την στιγμή που θα έρθω θα μου πληρώσει το εισητήριο και στην συνέχεια θα έρθει και η κοπέλα μου για δουλειά.
    Όχι μόνο δεν έγινε έτσι αλλά μου μασάει και τα λεφτά.
    Ζητάω να νοικιάσω ενα σπίτι και δεν μπορώ να βρω με τίποτα και εκτός αυτού υπάρχει θέμα στο να μου ανοίξει ενα κοντο.
    Η κατάσταση είναι γενικά λίγο περίεργη.
    Τι με συμβουλέυετε να κάνω?

    Ευχαριστώ Νίκος

    #2
    Καλημέρα, μιας και έχεις ήδη ζήσει 10 χρόνια στην Γερμανία υποθέτω ότι μιλάς κάλας Γερμανικά. Εγώ θα σου έλεγα να φύγεις απο εκει. Απο την στιγμή που μιλάς Γερμανικά το να βρείς άλλη δουλεία με αυτά τα χρήματα δεν ειναι τίποτα.
    Οσο για το διαμέρισμα δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρη να μείνεις στο celle. Εγώ είμαι αυτή την στιγμή σε φάση μετακόμισης, έχω ένα διαμέρισμα στο celle με όλα μου τα πράγματα τα οποία ή θα πρέπει να τα μεταφέρω ή να τα δώσω στον επόμενο ενοικιαστή και να γλυτώσω όλοι την ταλαιπωρία, αν ενδιαφέρεσε στείλε μου μήνυμα και ίσως κανονίσουμε κάτι.

    Comment


      #3
      Σου έχω στείλει

      Comment


        #4
        Καλησπέρα, σου έχω απαντήση, δεν ξέρω αν το ειδες.

        Comment


          #5
          Πληροφοριακά, ο εργοδότης Έλληνας είναι ή κάτι άλλο?

          Comment

          Working...
          X