Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΟΡΙΑΣ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΟΡΙΑΣ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΟΡΙΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ? ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ? ΚΑΙ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ?ΠΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΕΚΕΙ . ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

    #2
    Originally posted by marianoscar View Post
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΣΤΟΡΙΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ? ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΚΕΙ. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ? ΚΑΙ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ?ΠΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΕΚΕΙ . ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
    Καλημερα. Απ' οτι ξερω διδασκουν και ελληνικα καποιες ωρες.
    Μπορεις να δεις καποιες φωτο απο τον χωρο εκδηλωσεων που ειχα βγαλει παλιοτερα.
    Αν βρω κι αλλες θα τις προσθεσω στο αλμπουμ ή οποιος αλλος εχει μπορει να προσθεσει.

    https://photos.app.goo.gl/VAqPRMg9VR90uf7V2
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      #3
      ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ . ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΤΛ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

      Comment


        #4
        Το σχολειο ειναι παρα πολυ καλο απο οτι μου επιβεβαιωσαν. Ειναι δημοτικο και γυμνασιο που διδασκουν ελληνικα και αγγλικα ταυτοχρονα. Οποτε πιστευω ειναι πολυ καλη λυση για οσους γονεις εχουν την οικονιμικη ανεση να στειλουν το παιδι τους.


        Εβαλα στην αναζητηση της google την λεξη αγ δημητριος αστορια και μου εβγαλε καποια αποτελεσματα. Απο οτι βλεπω εχει καποιες φωτο απο το εσωτερικο του σχολειου. Δες τα και πες μου αν σου κανουν.

        https://www.google.com/search?q=%CF%...bih=856http://

        https://www.google.com/search?rlz=1C...53.9tVHEnX8HBA
        instagram.com/anelixis_net/
        youtube.com/user/AlexGraphicd1

        Comment


          #5
          ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ . ΑΠΛΩΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ . ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗΚΕΣ? ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ 8 -5 ΚΑΙ 3? ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΘΕΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ. Η ΜΕΓΑΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΩΝ.

          Comment


            #6
            Originally posted by marianoscar View Post
            ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ . ΑΠΛΩΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ . ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΚΕΙ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ?ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗΚΕΣ? ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ 8 -5 ΚΑΙ 3? ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΘΕΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ. Η ΜΕΓΑΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΩΝ.
            Α οκ καταλαβα. Στο ΦΒ εχεις δοκιμασει να μπεις σε καποια ομαδα απο ελληνες που μενουν στην αστορια; Ή και στην σελιδα του σχολειου στο ΦΒ. Εκει θα εχουν πολλες φωτο και πολλα σχολια απο γονεις.

            Κοιτα προσαρμοστηκα αλλα επειδη δεν εχω αλλη λυση. Προσωπικα δεν μενω επειδη μου αρεσει. Το μεγαλυτερο αρνητικο για μενα περα απο την ποιοτητα ζωης και ολα αυτα που ειχαμε στην Ελλαδα, ειναι το γεγονος οτι στην Νεα Υορκη και στην Αστορια αν δεν εχεις μια καλοπληρωμενη δουλεια οπως γιατρος ή δικηγορος και δουλευεις σαν απλος υπαλληλος, ειναι αδυνατον να νοικιασεις σπιτι μονος σου, ή θα πρεπει να δουλευεις τρεις εβδομαδες για να βγαλεις το ενοικιο ενος μηνα και μια εβδομαδα για να βγαλεις τα αλλα εξοδα. Οποτε αναγκαζεσαι να μεινεις με συγκατοικο μονιμα ή παντρευεσαι για να μοιραζεσαι τα εξοδα.

            Δεν ειμαι ειδικος με τα παιδια αλλα θεωρω οτι προσαρμοζονται πιο ευκολα απο τους μεγαλους στην αλλαγη του περιβαλλοντος. Οσο για τους φιλους, μπορουν να κανουν νεους πιο ευκολα απο εναν ενηλικα και να κρατησουν τις φιλιες τους.
            instagram.com/anelixis_net/
            youtube.com/user/AlexGraphicd1

            Comment


              #7
              ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΦΒ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΦΕ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΓΕ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΕΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΔΑΝΕΙΣΜΟ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ 15000 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΝ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ. ΑΠΛΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΝΑΨΥΧΗ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

              Comment


                #8
                Originally posted by marianoscar View Post
                ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΦΒ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΛΥ ΕΤΣΙ? ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΦΕ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΓΕ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ.ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΕΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΔΑΝΕΙΣΜΟ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ 15000 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΝ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ. ΑΠΛΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΝΑΨΥΧΗ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
                https://www.facebook.com/pg/Saint-De...=page_internal

                https://www.facebook.com/groups/875263382520675/

                Κοιτα γενικα ειναι δυσκολα σε σχεση με παλιες εποχες που η μεσαια ταξη ηταν πιο ανετη οικονομικα. αλλα σιγουρα ειναι καλυτερα απο την Ελλαδα αυτη τη στιγμη.
                Δεν ξερω την οικονομικη σας κατασταση και τι σκοπευετε να κανετε εδω, αλλα γενικα αν κανετε και οι δυο μια δουλεια με βασικο μισθο, τοτε τα 3/4 του μισθου του ενος θα πηγαινει στο ενοικιο και του αλλου σε εξοδα αλλα μπορει να μενει και κατι στην ακρη. Αλλα υπαρχουν ευκαιριες γενικα εξαρταται τι ικανοτητες εχετε και σε ποσο μεγαλο κυκλο ανθρωπων μπορειτε να μπειτε.
                Αλλα δεν καταλαβαινω αφου ηταν το ονειρο σου να ζησεις αμερικη, πως και δεν εκανες εστω ενα ταξιδι ολα αυτα τα χρονια;
                Ευχομαι τα καλυτερα στην προσπαθεια σας και καλο κουραγιο.
                instagram.com/anelixis_net/
                youtube.com/user/AlexGraphicd1

                Comment


                  #9
                  ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΑΝ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΝΕ ΟΝΕΙΡΟ ΘΕΡΙΝΗΣ ΝΥΧΤΟΣ .ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΕΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΑΥΤΑ! ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ . ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΝΟΙΚΙΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΤΛ?ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΙΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by marianoscar View Post
                    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΑΝ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΝΕ ΟΝΕΙΡΟ ΘΕΡΙΝΗΣ ΝΥΧΤΟΣ .ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΕΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ. ΑΥΤΑ! ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ . ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΝΟΙΚΙΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΤΛ?ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΙΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ
                    Κατάλαβα..ε τωρα θα έρθετε για τα καλα οχι μονο για ενα ταξιδάκι
                    Για οικογένεια αν δεν έχεις κάπου να μείνεις τον πρώτο καιρό θέλεις το λιγοτερο $10,000 για να νοικιάσεις και να επίπλωσεις.
                    Δεν ξέρω αν σας εχει ενημερώσει ο ξάδερφος σου για τιμές σπιτιών και δεν ξέρω ποσο στενή σχέση έχετε και με ποιον τροπο θα σας βοηθηςει ακριβως. Θα σας βρει κάποιο σπίτι σαν μεσίτης που ειναι και δεν θα σας χρεώσει το ποσοστό που κρατάει; Θα σας φιλοξενήσει στο σπίτι του τον πρώτο καιρό;

                    Ενα μέσο σπίτι με ενα υπνοδωμάτιο στην αστορια στοιχίζει $1,600 - $1,800 το μηνα. Ο βασικός μισθός ανειδίκευτου εργάτη ειναι $10-15 την ώρα. Δηλ. $1,600-2,400 το μηνα μεικτά πάντα. Άρα αν εισαι ενα ατομο καταλαβαίνεις οτι με βασικό μισθό δεν τη βγάζεις.

                    Επισης για να μπεις στο σπίτι θα πρέπει να δώσεις δυο ενοίκια μπροςτα και ενα ενοίκιο στον μεσίτη σαν ποσοστό. Το ενα ενοίκιο που δινεις μπροςτα ειναι ασφάλεια και το παιρνεις πίσω οταν λήξει το συμβόλαιο σου. Όποτε θέλεις περίπου 5,000 για να μπεις μεσα και περίπου 5,000 για έπιπλα το λιγοτερο.
                    instagram.com/anelixis_net/
                    youtube.com/user/AlexGraphicd1

                    Comment


                      #11
                      ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by marianoscar View Post
                        ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!
                        Παρακαλώ, να σαι καλα.
                        instagram.com/anelixis_net/
                        youtube.com/user/AlexGraphicd1

                        Comment

                        Working...
                        X