Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

    Καλησπέρα σε όλους

    Πήγα στο ΚΕΠ της περιοχής μου και ζήτησα αντίγραφο ποινικού μητρώου δικαστικής χρήσης για την πρεσβεία της Αμερικής. Η απάντηση που πείρα ήταν ότι δεν είναι υπεύθυνοι πλέον αυτοι και ότι η πρεσβεία το ζητάει αυτεπάγγελτα. Ξέρει κάτι κάποιος για αυτό??

    #2
    Γειά σου.

    Θα χρειαστεί να πας σε δικαστικό μέγαρο (δικαστήριο). Εκεί στην γραμματεία θα ζητήσεις αντίγραφο ποινικού μητρώου για δικαστική χρήση. Θα σε ρωτήσουν για ποιό λόγο και εσύ θα πεις για την Αμερικανική Πρεσβεία. Κανονικά θα το στείλουν εκείνοι στην πρεσβεία μόνοι τους κατευθείαν, αλλά ρώτα τους για να το επιβεβαιώσεις.

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και μόλις σήμερα έβγαλα άκρη.

      Μπορείς να κάνεις την αίτηση μεσώ ΚΕΠ κανονικά, Κάλεσα την εισαγγελία της περιοχής μου και μου είπαν ότι η αίτηση που χρειάζεται στο ΚΕΠ είναι η 0230 και ζητάμε για δικαστική χρίση. Στη συνέχεια στέλνει το ποινικό μητρώο στη πρεσβεία με φαξ ή mail.

      Comment


        #4
        Α αφού έγινε μέσω ΚΕΠ τότε εντάξει. Εγώ δεν ήξερα ότι μπορείς να το κάνεις και μέσω ΚΕΠ.

        Comment


          #5
          Ζητάει η Αμερικανική Πρεσβεία ποινικό μητρώο;;

          Comment


            #6
            Καλησπερα

            Ναι ζηταει δικαστικης χρησης.Αν ειναι λευκο ολα ειναι οκ αν οχι εξαρταται τι.

            Comment

            Working...
            X